1

Temat: Uszczelka pod głowicą KTM 525

Witam... panowie mam pytanie:) po dłuższej pracy silnika kat zaczyna mi rzygać wodą z chłodnicy podejrzewam że jest to wina uszczelki pod głowicą... Czy ktoś z was wymieniał kiedyś uszczelkę głowicy i przy wymianie potrzebna jest tylko ta uszczelka czy może jeszcze  inne przy okazji wymienić... Bo nie mam na ten temat pojęcia... proszę Was o pomoc

goR

2

Odp: Uszczelka pod głowicą KTM 525

u mnie (2 sów - inna konstrukcja) zmieniasz tylko uszczelkę.

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

3

Odp: Uszczelka pod głowicą KTM 525

spinka do lańcuszka rozrządu

#79

4

Odp: Uszczelka pod głowicą KTM 525

Serwisówka.
Pewnie jeszcze uszczelka pokrywy zaworowej.Ale jeśli uda się jej nie uszkodzić to tylko czarny silikon Reinz ( u mnie w hondzie jest blaszana).
Spinka łańcucha nierządu niekoniecznie, chyba że zdjęcie łańcuszka w kacie wymaga wezwania szamana.
No i podstawa "duży" klucz dynamometryczny żeby głowicę i pokrywę zaworów właściwym momentem dociągnąć.
A i nie zapomnij wziąć kogoś do pomocy ale koniecznie takiego co posiada specjalny klucz-szklaną pięćdziesiątkę  :lol:  :lol:  :lol:

joł

5

Odp: Uszczelka pod głowicą KTM 525

wojti_krp napisał/a:

... Bo nie mam na ten temat pojęcia...

To ja bym na Twoim miejscu nie brał się za robotę :) bo chyba że lubisz przysłowie "No risk no fun"...

Ale mam pytania , skąd dokładnie leci ta woda ? jak wygląda olej ? czy ma konsystencję majonezu ? czy masz rozkuwacz i zakuwacz łańczuszka rozrządu? czy masz klucz dynamometryczny ? czy masz serwisówkę?

Potrzebne będzie to co pisali koledzy...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

6

Odp: Uszczelka pod głowicą KTM 525

a jakiej firmy najlepiej kupić uszczelki?? znalazłem takie [url]http://moto.allegro.pl/uszczelki-ktm-sx-exc-520-525-olek-motocykle-i1323660516.html[/url] ja się za to brać nie bede dam moto do mechanika ale chce też trochę wiedzieć na ten temat żeby mnie w ch... nie robiono...

goR

7

Odp: Uszczelka pod głowicą KTM 525

oryginały !

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

8

Odp: Uszczelka pod głowicą KTM 525

al z rury wydechowej ci leci czy przelewem??

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

9

Odp: Uszczelka pod głowicą KTM 525

przelewem...

goR

10

Odp: Uszczelka pod głowicą KTM 525

Jak nie kumam - stawiasz moto- odpalasz go , zagrzeje się i leci woda z przelewu z chlodnicy ?

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

11

Odp: Uszczelka pod głowicą KTM 525

odpalasz motocykl wykrecasz korek z chlodnicy i zapierdalaja ci babelki

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

12

Odp: Uszczelka pod głowicą KTM 525

dokładnie tak jest... zapierdala bąbelki to raczej uszczelka? nie wiem co może być jeszcze przyczyną

goR

13

Odp: Uszczelka pod głowicą KTM 525

przeciez jak moto sie zagrzeje, to normalnym jest ze poleci czasami cos z przelewu- po to jest, jak jest zagrzane moto to chyba normalnym jest ze plyn ma okolo 90 st a wiec jesli masz zwykla wode to prawie wrze... Jesli plynu by ubywalo drastycznie albo mieszal sie z olejem to to jest powod do obaw... Jesli uleci plyn z przelewu to nie dolewaj odrazu pod korek bo znowu uleci jak sie zagrzeje.... Tak mi sie zdaje chyba ze zle cie zrozumialem...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

14

Odp: Uszczelka pod głowicą KTM 525

tegma napisał/a:

przeciez jak moto sie zagrzeje, to normalnym jest ze poleci czasami cos z przelewu- po to jest, jak jest zagrzane moto to chyba normalnym jest ze plyn ma okolo 90 st a wiec jesli masz zwykla wode to prawie wrze... Jesli plynu by ubywalo drastycznie albo mieszal sie z olejem to to jest powod do obaw... Jesli uleci plyn z przelewu to nie dolewaj odrazu pod korek bo znowu uleci jak sie zagrzeje.... Tak mi sie zdaje chyba ze zle cie zrozumialem...


ty masz jakies problemy z czytaniem ?

napisał ze jesli odpali silnik to zapierdalaja mu babelki w płynie a nie że sie gotuje ! tak jak masz babelki w plynie to prawdopodobnie to sa przedmuchy  na uszczelce cylinda

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

15

Odp: Uszczelka pod głowicą KTM 525

A robił ktoś z was podobną usterkę??? Jestem już umówiony z mechanikiem na połowę stycznia więc mam nadzieje że wszystko pójdzie gładko... a macie namiar w necie na jakieś dobre uszczelki żebym jakiś lipnych nie kupił bo do serwisu ktm mam kawałek...

goR