16

Odp: Super tanie moto

dokladnie taka sama opcja jest z ktm'em exc 250 z 2006 roku stal na allegro za 1600euro do wziecia, koles mi odpisywal na maile po angielsku i dokladnie mowil, ze pracowal rok kupil moto i teraz nie moze w uk sprzedac...

gierwi juvelechpo@yahoo.com to email tego typka jakbys chcial wiedziec.

17

Odp: Super tanie moto

bartekt napisał/a:

dokladnie taka sama opcja jest z ktm'em exc 250 z 2006 roku stal na allegro za 1600euro do wziecia, koles mi odpisywal na maile po angielsku i dokladnie mowil, ze pracowal rok kupil moto i teraz nie moze w uk sprzedac...

gierwi juvelechpo@yahoo.com to email tego typka jakbys chcial wiedziec.

hehe i wszystko jasne ;)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

18

Odp: Super tanie moto

ta sama bajeczka ;) pracował rok i zarejestrowany jest w Polsce a na Polskich blachach tam nie chcą kupić. Ciekaw jestem jak by go zarejestrował bez meldunku  :rolleyes: i od kiedy to angole do nas przyjeżdżają do roboty  :lol:

19

Odp: Super tanie moto

podobne wałki są regularnie na londyńskim GUMTREE, ogłaszją za pół ceny i bez numeru telefonu (co jest nietypowe na lokalnym serwisie).
ogłoszenia oryginalne z ebaja: 
[url]http://cgi.ebay.co.uk/Scorpa-SY250-trials-2005-/150527709849?pt=UK_Motorcycles&hash=item230c269299[/url]
[url]http://cgi.ebay.co.uk/Kawasaki-Z900-A4-1976-mint-condition-/120639576874#ht_500wt_949[/url]
i klony na gumtree:   
[url]http://www.gumtree.com/london/45/69950145.html[/url]
[url]http://essex.gumtree.com/essex/23/68629523.html[/url]
Przy takich okazjach należy pamiętać co powiedział Pawlak do Kargula : "niech poszuka głupszego od siebie"  :)

20

Odp: Super tanie moto

Giersik napisał/a:

ta sama bajeczka ;) pracował rok i zarejestrowany jest w Polsce a na Polskich blachach tam nie chcą kupić. Ciekaw jestem jak by go zarejestrował bez meldunku  :rolleyes: i od kiedy to angole do nas przyjeżdżają do roboty  :lol:

Tu Giersik trochę przekombinowałeś ;)  kupując TU motocykl normalne że będzie miał na naszych blachach, tak jak będąc za granicą np. w Irlandii tamtejsza policja domaga się przerejestrowania (jeśli samochód czy motocykl jaki przywieźliśmy był na naszych blachach) na miejscowe tablice. (w wypadku tego ogłoszenia UK )
Kupując samochód czy motocykl za granicą np. Irlandii (tam mieszkałem, stąd informacje) normalne że poruszałem się na Irlandzkich tablicach.
Tu meldunek nie jest konieczny, przynajmniej w innych krajach tak jest.
Jak najbardziej może się zdarzyć że jakiś Angol ma tam motocykl na naszych blachach.

Powracając do tematu tej SUPER OKAZJI, to nie zmienia faktu iż ogłoszenie cuchnie wałkiem na kilometr  :mad:

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

21

Odp: Super tanie moto

Tu sie zgodze ze moze miec tam moto na naszych blachach. Zgodzę się również z tym że w innych krajach nie potrzeba meldunku ... ale jesteśmy chłopie w Polsce. Kumpel ma moto na angielskich blachach i sie go czepiają mimo że jest na niego w Angli zarejestrowany ale jest tutaj i nasze prawo nie pozwala mu jeździć tym motorem na tamtych tablicach bo jesteśmy w Polsce. Tak samo tam by było. Kazali by mu przerejestrować i by się czepiali. A w Polsce nie wiem czy zameldowanie do rejestracji nie jest konieczne przypadkiem

22

Odp: Super tanie moto

Tak i tu potwierdzasz to co napisałem, tu się zgadzamy. Tam tak jak i tu podejrzewam wychodzi to przy kontrolach, w Irlandii możesz się poruszać max 3 miesiące pod warunkiem że tam nie pracujesz (jesteś turystycznie).
Po tym okresie jeśli tam pracujesz a nadal masz nasze tablice... w skrajnych przypadkach pojazd zatrzymują na parking policyjny.

Nie zagłębiając się w niuanse prawne. :D  Wygląda na to że ogłoszenie jest kantem  :mad:

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

23

Odp: Super tanie moto

Giersik napisał/a:

A w Polsce nie wiem czy zameldowanie do rejestracji nie jest konieczne przypadkiem

W Polsce nie trzeba mieć mieć meldunku w danym mieście by móc w nim zarejestrować pojazd, wystarczy deklaracja pisemna że zamieszkuje się pod danym adresem.

jakubek

24

Odp: Super tanie moto

:D Krótko zwięźle i na temat,. Dziękujemy Cię Jakubku :) 
Tak też miałem w Irlandii, podajesz adres (w moim przypadku domu który wynajmowałem) to tylko dane do polisy i wydziału komunikacji. Tak więc na tej podstawie obcokrajowiec w danym kraju rejestruje pojazd.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

25

Odp: Super tanie moto

dzięki za oświecenie bo swojego nie byłem pewny ;p teraz juz wiem ze byłem w błędzie ;)