16 Ostatnio edytowany przez PeKaWu (2010-11-30 14:22:10)

Odp: sm 610?

Dirty napisał/a:

No więc chcę takie moto z kilku powodów...
na DRZ mnie nie stać i nie wydałbym 14k czy ileś na moto na początek... (mój budżet to jakieś 8-9)

Nie namawiam Cie do konkretnego modelu tylko chcialbym zwrocic uwage na moim zdaniem bledne podejscie do tematu kupna motocykla. Zastanow sie, czy nie lepiej teraz wydac troche wiecej niz potem ladowowac kase co chwile na kolejna usterke/czynnosc eksploatacyjna. Poza silnikiem sa jeszcze klocki, naped, opony, tarcze hamulcowe (w starym motocyklu moga wymagac wymiany), sprzeglo, klamki hamulca i sprzegla, dekle, lozyska, uszczelniacze i pewnie multum innych rzeczy, ktore tez czasem trzeba wymienic/naprawic. Niektorzy dziwacy podobno nawet wymieniaja olej w lagach  ;)  Kazdy motocykl wymaga nakladow finansowych. A wyzylowany i/lub stary motocykl bedzie wymagal takich czynnosci pewnie w wiekszym stopniu niz przecietnie, poza kasa to takze zzera czas i czasem nerwy, jak nie mozna jezdzic a jest super pogoda.

17

Odp: sm 610?

Dobra, rozwialiście nieco moje myśl n/t Huski :)
A ta Yamaszka TT 600 co podsyłałem wcześniej? Co o niej sądzicie? Ogólnie o tym modelu? Nadaje się bardziej od Husky?

18

Odp: sm 610?

ttr jest ok napewno lżejsza od 610 i wydaje mi sie , że wytrzymalsza :)

motoslide.com

19

Odp: sm 610?

Na pewno tańsza w utrzymaniu, mniej wybuchowa i mniej agresywna - ale jak na początek i tak nic jej w tej materii nie będzie można zarzucić.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

20 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2010-11-30 18:35:05)

Odp: sm 610?

Widziałem na na filmach ekip "ze skandynawii" , że ta yamaszka daje rade wsród Husabergów i Ktmów

motoslide.com

21

Odp: sm 610?

A  co z modułami zapłonowymi w tej yamasze, podobno często padają.
Że tak się przyłączę do tematu ;)

Suzi dr350s '93
Urzęduje na żywiecczyźnie ;)

22

Odp: sm 610?

No też słyszałem , że pada elektryka w ttr , ale to też są pojedyncze przypadki pozatym nie ma rozrusznika wiec już jest lajt z elektryką . Wiele modeli ma jakieś wady , ale kazdy jakieś ma w dr zacierają sie głowice no ja jakoś tego nei doświadczyłem chociaż przez miesiac przez swoją głupote jeździłem prawie bez oleju ! Wiec ttr z elektryką moze też tak mieć , ze komuś gdzieś , ale nikt nie wie komu i gdzie  :D

motoslide.com

23

Odp: sm 610?

Odnosnie huski dodam jeszcze ze z czesciami jest meksyk, sam mam z 2000 r i nie moge znalezc korby od miesiaca. jedni mowia ze mam wal rozwiercany bo za duza srednica sworznia innni ze tylko komplet (wał+korba) za 5 tys zł. Stary, porazka. Latac latała pieknie- pierdolniecie ze z butów wyrywa, ale niestety dopoki nic sie nie popsuje, takze odradzam stanowczo- jako uzytkownik takiego sprzetu. PS- Jest na allegro za 6300 w kłodzku z 2000r niby, ogladałem ja i po pierwsze nie wiem czy w 2000r powinna miec kopniak(z kopniakiem byly 570 z tego co wiem) po drugie jak przyjechalem ogladac to moto bylo juz cieple odpalone co mi sie ne spodobalo zbytnio, ogolnie latac w miare lata- to tylko moje spostrzerzenia tak przy okazji odnosnie tej sztuki jak bys mial zamiar sie wybrac obejrzec, ja tam sie za bardzo nie znam i to tylko moje zdanie. A tak ogolnie to huski juz chyba nie kupie. Popatrz z Czym do czego jest dobry dostep czesci bo SM to takie sprzety na ktorych nikt spokojnie nie jezdzi i po zakupie predzej czy pozniej remont  gwarantowany :)

525 EXC

24

Odp: sm 610?

czarnysm610 napisał/a:

Odnosnie huski dodam jeszcze ze z czesciami jest meksyk, sam mam z 2000 r i nie moge znalezc korby od miesiaca. jedni mowia ze mam wal rozwiercany bo za duza srednica sworznia innni ze tylko komplet (wał+korba) za 5 tys zł. Stary, porazka. Latac latała pieknie- pierdolniecie ze z butów wyrywa, ale niestety dopoki nic sie nie popsuje, takze odradzam stanowczo- jako uzytkownik takiego sprzetu. PS- Jest na allegro za 6300 w kłodzku z 2000r niby, ogladałem ja i po pierwsze nie wiem czy w 2000r powinna miec kopniak(z kopniakiem byly 570 z tego co wiem) po drugie jak przyjechalem ogladac to moto bylo juz cieple odpalone co mi sie ne spodobalo zbytnio, ogolnie latac w miare lata- to tylko moje spostrzerzenia tak przy okazji odnosnie tej sztuki jak bys mial zamiar sie wybrac obejrzec, ja tam sie za bardzo nie znam i to tylko moje zdanie. A tak ogolnie to huski juz chyba nie kupie. Popatrz z Czym do czego jest dobry dostep czesci bo SM to takie sprzety na ktorych nikt spokojnie nie jezdzi i po zakupie predzej czy pozniej remont  gwarantowany :)

Ja mam do sprzedania (leżą sobie w garażu ) 2 wały i 1 korbę :) 3 skrzynie biegów kartery, i wiele innych gratów...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

25

Odp: sm 610?

czarnysm610 napisał/a:

m jeszcze ze z czesciami jest meksyk, sam mam z 2000 r i nie moge znalezc korby od miesiaca. jedni mowia ze mam wal rozwiercany bo za duza srednica sworznia innni ze tylko komplet (wał+korba) za 5 tys zł. Stary, porazka. Latac latała pieknie- pierdolniecie ze z butów wyrywa, ale niestety dopoki nic sie nie popsuje, takze odradzam stanowczo- jako uzytkownik takiego sprzetu. PS- Jest na allegro za 6300 w kłodzku z 2000r niby, ogladałem ja i po pierwsze nie wiem czy w 2000r powinna miec kopniak(z kopniakiem byly 570 z tego co wiem) p

Możliwe, że miałeś rzeźbioną huskę - korba kosztuje tyle, że ludzie różne patenty potrafią działać. Zwłaszcza Ci, którzy kupili "tanie" moto a potem się zdziwili ile kosztuje naprawa gdy szybko siadło - wtedy robią po taniości, byle przy kliencie chodziło.
Ew. kup używany (znaczy padnięty) wał na ebay.de i jego regeneruj. Tam można trochę części znaleźć.
610 w zależności od wersji bodajże do końca wychodziły bez rozrusznika elektrycznego. Kopki nie mają wersje E z rozrusznikiem elektrycznym - to praktycznie inny silnik, do niego z częściami jest jeszcze większy problem, ale ponoć jest mniej padliwy (kosztem osiągów oczywiście) - jest ich sporo mniej na rynku.

tegma napisał/a:

Ja mam do sprzedania (leżą sobie w garażu ) 2 wały i 1 korbę :) 3 skrzynie biegów kartery, i wiele innych gratów...

Też miałem podobną kolekcję, ale w końcu sprzedałem wszystko hurtem, raptem parę drobiazgów zostało.
Jakbyś handlował z kolegą upewnij się,  że ma taką samą wersję silnika, bo wnioskuję, że on E jeździ.

pzdr, Adam

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

26

Odp: sm 610?

fxrider napisał/a:

Też miałem podobną kolekcję, ale w końcu sprzedałem wszystko hurtem, raptem parę drobiazgów zostało.
Jakbyś handlował z kolegą upewnij się,  że ma taką samą wersję silnika, bo wnioskuję, że on E jeździ.

pzdr, Adam

Ja to wszystko zbierałem jak miałem huskę :) mam zasadę, że lepiej mieć za dużo części niż w srodku sezonu zakończyć zabawę :) Ciekawostka : Skrzynia biegów do huski z 2000, 2004 i innych w tym E jest taka sama jak do mojej zabytkowej husce z 82 roku ( produkcja tego modelu zaczęła się w 1978r... :)

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

27

Odp: sm 610?

czarnysm610 szukałeś tu: [url]http://www.teile-katalog.de/[/url] ?

28

Odp: sm 610?

landryss25- a co  to za strona ? co tam moge znalezc? w ogole jej nie ogarniam..

525 EXC

29

Odp: sm 610?

niby doszedlem o co chodzi, wał z korba 1650Euro. to w polsce mi sciagna za 4800zł :/    " tegma" cos pisal ze ma na sprzedanie i wal i korby ale nie odpisuje mi nawet na PW

525 EXC

30

Odp: sm 610?

Bo napisałeś, żebym zmierzył a w tym celu muszę udać się do garazu :) a że pizga u nas niemiłośiernie to mi się trochę nie chce- ale spoko ogarnę temat :)

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."