1

Temat: CRF 450 r. 2006

jakie są słabe strony tego modelu?
na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?
i najważniejsze jak odróżnić wersję X od R jeśli ma pozdejmowane oryginalne owiewki?  :P

Pozdro

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

2

Odp: CRF 450 r. 2006

Przy przeróbce na SM, łańcuch obdziera o tylną oponę- więcej - nie zauważyłem. Wersja X ma seryjnie zamontowane światła, stopkę boczna i akumulator.

CRF 450 - SPRZEDAM

3

Odp: CRF 450 r. 2006

Serwis, wymiany, kontrola luzu na zaworach- Trzeba pilnowac wszystkiego na biezaco, jednak chyba nie mozna tego nazwac slaba strona. Ja crf 450r uwazam za super sprzet- mocy nigdy nie brakuje.

Pomian- z ktorego roku masz motor?

yz 125>crf 250r> oby crf 450r SM

4

Odp: CRF 450 r. 2006

lukaszFidek napisał/a:

Serwis, wymiany, kontrola luzu na zaworach- Trzeba pilnowac wszystkiego na biezaco, jednak chyba nie mozna tego nazwac slaba strona. Ja crf 450r uwazam za super sprzet- mocy nigdy nie brakuje.

Pomian- z ktorego roku masz motor?


jak kazdy wyczyn ,z wad crf mozna wymienic szybko padajacy prawy dolotowy zawór, wycieranie sie wałka pompy cieczy i slabe kosze sprzegłowe

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

5

Odp: CRF 450 r. 2006

cross napisał/a:

jak kazdy wyczyn ,z wad crf mozna wymienic szybko padajacy prawy dolotowy zawór, wycieranie sie wałka pompy cieczy i slabe kosze sprzegłowe


cross tyczy się to wszystkich modeli CRF czy konkretnie 2006. słyszałem jeszcze że ogólnie w CFR'ach (nie wiem czy we wszystkich) zawory lubią wpadać na spotkanie z tłokiem.

ponoć jakiś model miał też dość słabe zawieszenie...

btw. nie potrzebuję ogólnych wskazówek tylko konkretów wiem jak częsty jest serwis itp. i nie zamierzam pakować tam małych kółek.

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

6

Odp: CRF 450 r. 2006

Bondek napisał/a:
cross napisał/a:

jak kazdy wyczyn ,z wad crf mozna wymienic szybko padajacy prawy dolotowy zawór, wycieranie sie wałka pompy cieczy i slabe kosze sprzegłowe


cross tyczy się to wszystkich modeli CRF czy konkretnie 2006. słyszałem jeszcze że ogólnie w CFR'ach (nie wiem czy we wszystkich) zawory lubią wpadać na spotkanie z tłokiem.

ponoć jakiś model miał też dość słabe zawieszenie...

btw. nie potrzebuję ogólnych wskazówek tylko konkretów wiem jak częsty jest serwis itp. i nie zamierzam pakować tam małych kółek.

wszystkie od 2004 ->... do nowego modelu

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

7

Odp: CRF 450 r. 2006

lukaszFidek napisał/a:

Serwis, wymiany, kontrola luzu na zaworach- Trzeba pilnowac wszystkiego na biezaco, jednak chyba nie mozna tego nazwac slaba strona. Ja crf 450r uwazam za super sprzet- mocy nigdy nie brakuje.

Pomian- z ktorego roku masz motor?

z 2006

CRF 450 - SPRZEDAM

8 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2010-11-27 20:48:56)

Odp: CRF 450 r. 2006

Szukając wskazówek przed kupnem swojej, natknąłem się na kilka wzmianek o awaryjności skrzyń biegów. Nie wiem ile w tym jest prawdy... jednak w swojej doświadczyłem tego. Wymieniałem całą skrzynie biegów na zupełnie nową... ale tu plusy CRFy,  jest dostępność części a ceny nie wyrywają z butów.
Za skrzynie praktycznie bez śladów użytkowania dałem 560 zeta. ;)
dodam że latam już drugi sezon i naprawdę jestem z niej cholernie zadowolony.
Moja jest po modyfikacjach wałek, głowica zawory, tłok.
Po tym jak pali na zimno dowiesz się w jakim stanie jest tłok. Moja po dwóch sezonach pali od strzała. Te które ciężko pala na zimno trzeba by dokładniej sprawdzić.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

9 Ostatnio edytowany przez Bondek (2010-11-27 21:47:05)

Odp: CRF 450 r. 2006

no właśnie miałem nadzieję że powiesz coś konkretnego. bo chyba tylko ty i Przemo macie Hondy z tego co wiem.
czyli biegi wyskakują?? jak się objawia ta słabość?? 2 ??

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

10 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2010-11-27 22:02:14)

Odp: CRF 450 r. 2006

Bondek bo trudno mi jakoś Cie ostrzec przed tą usterką... Mogę jedynie powiedzieć jakie były objawy. Dwa razy mi się zakleszczyła skrzynia na którymś z biegów, tak że nie mogłem ani zbić w górę ani w dół. Po jakimś czasie zakleszczyła się ponownie a że bylem daleko od domu... (to było największym błędem) zbiłem biegi siłowo. Ale powrót do domu był już tylko agonią tej skrzyni.
Jednak dojechałem na jednym biegu bez luzu.  Okazało się że pękł jeden z trybów chyba 3 biegi nie pamiętam już dokładnie.

No sam widzisz że ciężko tu mówić o niepokojących objawach.   :|
Z wyjątkiem tych dwóch sytuacji nie miałem innych problemów ze skrzynia. Pamiętaj że moja jest na mocnych modach. Przejechałem już ja ok 11 tysięcy.   :D  nic innego nie robiłem. Tylko wymiany oleju co 400/500 km. :D

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

11

Odp: CRF 450 r. 2006

Bondek poczytaj na thumpertalk, znajdziesz co zechcesz
[url]http://www.thumpertalk.com/forum/forumdisplay.php?f=253[/url]

12

Odp: CRF 450 r. 2006

dzięki waśnie miałem zabrać się w poniedziałek za szukanie jakiejś fachowej stronki :)

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

13

Odp: CRF 450 r. 2006

Fachowa czy mniej fachowa... sam dobrze wiesz że bez rozłożenia silnika na czynniki pierwsze, nie dowiesz się czy to mina czy też nie. Zbieranie wszelkich informacji to tylko próba oszukania samych siebie ;)  Więc generalnie najlepiej wyznawać zasadę: Kto nie ryzykuje...

Fora i różne tematyczne strony ... potrafią stworzy dodatkowy zamęt w naszych głowach :D

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

14

Odp: CRF 450 r. 2006

dukeSebo napisał/a:

Fora i różne tematyczne strony ... potrafią stworzy dodatkowy zamęt w naszych głowach

To są święte słowa !

motoslide.com

15

Odp: CRF 450 r. 2006

Dziękuję Bartek że jako jedyny doceniłeś me starania. ;)   
Ludzie często wymyślają jakieś dziwne teorie, by tylko pokazać że tak zajebiście się znają i mają pojęcie o tym o czym mówią. Owszem są wyjątki ludzi z pojęciem.. ale jak ich wyłuszczyć spośród ludzi którzy nigdy nie mieli klucza w ręku... a słuchając ich teoretycznej gadki można mieć wrażenie że są wyśmienitymi mechanikami. Plusy i minusy internetu.  ;)
Tak najczęściej rodzą się mity.

Owszem można szukać pomocy przy usuwaniu usterek ale pytać: warto kupić czy nie... plusy i minusy... usterkowość.
To już są nasze własne odczucia, często subiektywne.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR