1

Temat: ktm czy husaberg

siemanko, jak sprzedam swojego dwutakta mam zamiar kupić coś w czterosuwie i już się zaczynam rozglądać, myślę o jakimś enduro i sam chce przerobić to na sm bo wole wiedzieć co i jak zrobiłem niż kupować gotową przeróbkę, na początku zastanawiałem się nad ktmem 525 exc z 2004-2006r. ale ostatnio wpadł mi w oko husaberg fe 550 z tych samych lat, a może się pokusić o fe 650??? no ale główne pytanko co lepiej z tych motorków wybrać czy ktma czy husaberga??? jak to wytrzymałościowo wychodzi i w utrzymaniu i oczywiście w osiągach z reala a nie katalogu ;] Pozdrawiam ;]

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

2

Odp: ktm czy husaberg

co w lepszym stanie i bardziej ci sie podoba  pod 2004 rku ktm i husaberg to jedna stajnia

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

3

Odp: ktm czy husaberg

berg i kat z tych lat to praktycznie to samo:) wytrzymałościowo...to wytrzymałe sprzęty:) w utrzymaniu..oba podobnie jak dbasz tak masz :) Bergi lżejsze są.

SMR 505

4

Odp: ktm czy husaberg

tak czytałem wcześniejsze posty i się zastanawiam nad czymś co i w PP wystartuje i na jakieś ognicho czy co tam z 50 km traski przejedzie ;] wiedziałem że ktm husaberga przeją ale myślałem że większe są różnice ;] ale skoro tak to raczej husaberg mi bardziej odpowiada ;] tylko jeszcze nad 650 fe się zastanawiałem i ciekawe czy za duże nie będzie bo jak narazie to doświadczenie w 2t mam a 4t to w mx latałem ale to na 450 i nie wiedziałem jak się to ma do sm ;]

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

5

Odp: ktm czy husaberg

FE to endurak. Rozumiem, ze mowimy o superMoto. Na twoim miejscu szukal bym FS czyli seryjne SM. Korzystniej chociaz by pod wzgledem zawieszen.

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

6

Odp: ktm czy husaberg

no racja, tak sobie teraz myślę że oprócz przodu gdzie olej i sprężyny wymienić to jeszcze tylni amorek do wymiany i bardziej się będzie opłacać seryjne kupić. Tylko tak jak wyczytalem wcześniej sporo ludzi jak przerobi fe choćby tylko kółka to piszą już fs, ale wpierw muszę swojego sprzedać więc trochę czasu na przemyślenia mam i może coś się korzystnego akurat znajdzie, niewiem jeszcze czy 550 czy 650 szukać ;]

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

7

Odp: ktm czy husaberg

Mój kolega ma na sprzedaż fe (?) 450 zarejestrowany w polsce - niezła sztuka - top model. ostatnio zainstalował rozrusznik , z przodu ma zawieszenie tytanowe czy jakieś tam... rok - chyba 2008

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

8

Odp: ktm czy husaberg

ps. to jest enduro wiec na sm sam sobie przerobisz...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

9

Odp: ktm czy husaberg

tegma napisał/a:

Mój kolega ma na sprzedaż fe (?) 450 zarejestrowany w polsce - niezła sztuka - top model. ostatnio zainstalował rozrusznik , z przodu ma zawieszenie tytanowe czy jakieś tam... rok - chyba 2008

lolo tytanowe  :D  co najwyzej pokryte tlenkiem tytanu  ;)

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

10

Odp: ktm czy husaberg

chyba rdzą :P

taki żarcik sorry:P :D

motoslide.com

11

Odp: ktm czy husaberg

dokładnie wolałbym sam przerobić sobie ;] ale jak się coś znajdzie ciekawego seryjnego to czemu nie ;] tylko narazie nic znaleźć nie mogę z bergów godnego zainteresowania większość poniżej 2005r. ;] trzeba będzie poczekać ale już decyzja padła, że husaberga bym brał ;] dobrze by było teraz coś zakupić żeby przez zimę podłubać i na sezon już wyjechać a nie w trakcie ;] nie znam się wiec pytam czy w tylnim amorku wystarczy sprężynę wymienić czy całość??? bo raczej samą regulacją się nie zrobi aż taką twardość ;]

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

12

Odp: ktm czy husaberg

FE650  czy FS650 wymiana oleju co dwa zbiorniki paliwa czyli cirka 300km.
Hubercik ma FS650 i jest ogień ale kosztem grzebania.
Samo moto wygląda bojowo.

joł

13

Odp: ktm czy husaberg

co do grzebania to już z mx przywykłem jak w 4t co 10 motogodzin wymiana oleju i filtru a co 25 zawory ;] dobre dwa dni jeżdżenia i wymiany ;] po 4 dniach zaworki ;] a co do wyglądu to berg bardziej mi się podoba niż kat ale to w sumie ostatni powód na jaki patrzę ;]

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

14

Odp: ktm czy husaberg

moj brat miał berga fe 450 i sam go przerabiał na sm wymienił tylko kola a zawieszenie tylko przeregulował i uważam ze niema zadnej wiekszej róznicy w prowadzeniu w porównaniu do mojego fabrycznego fs 650 moze poza przednim hamulcem  :P
a i jeszcze jedno TO NIETOSAMO CO KTM WIEC NIEPISZCIE GŁUPOT  :mad:  wiele jest takich samych cześci ale jeszcze wiecej zupełnie innych  :P

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

15 Ostatnio edytowany przez wyrzyk969 (2010-10-25 21:01:23)

Odp: ktm czy husaberg

przeróbka to pikuś w porównaniu ze znalezieniem tego sprzętu hehe ;p nawet na zagranicznych aukcjach nic nie widziałem ;]

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology