1

Temat: Gaźnik Mikuni tm40 do Berga

Chciałbym założyć do swojego Husaberga jakiś konkret gażnik i na aledrogo jest coś takiego
[url]http://moto.allegro.pl/gaznik-mikuni-tm40-6-husaberg-650-tuning-i1255137256.html[/url]
moje pytanie:
czy lata ktoś na takim gaźniku (najlepiej w bergu), jak się sprawuje
jak duży wpływ ma wymiana z oryginalnego delorto na mechaniczny Mikuni na odpalanie
czy jest duża róznica w osiągach (wiadomo, mocy nigdy dosyć)
czy olać mikuni i szukać np. keihina

sensowne odpowiedzi mile widziane:)

2

Odp: Gaźnik Mikuni tm40 do Berga

Za bardzo sie  nie znam ale delorto na mikuni bym chyba nie zmienial :P

SUPERMOTO - ma być głośno, niewygodnie i harcorowo !!!

3

Odp: Gaźnik Mikuni tm40 do Berga

Witam
Z tego co kojaze to ten delorto tez jest mechaniczny i ma pompke wiec raczej duzej roznicy nie bedzie, co do odpalania to napewno sie poprawi ze wzgledu na lepsza mozliwosc regulacji. Ja osobiscie bym szukal FCRa poniewaz jest o niebo lepiej wykonany i zaawansowanie techniczne o wiele wyzsze (mikuni jest z poczatku lat 90 a FCR to koncowka lat 90).

Włoska zapierdalajka TE + SM 4,5 '07 :D
Any time, any where... Husqvarna

4 Ostatnio edytowany przez fxrider (2010-10-20 22:29:30)

Odp: Gaźnik Mikuni tm40 do Berga

Ten mikuni to odpowiednik keihina FCR - też ma płaską przepustnicę.
Z opinii z którymi się spotkałem wynika, że różnica w działaniu pomiędzy tymi gaźnikami (FCR/TM) nie jest znacząco zauważalna. Z tym, że do kehina łatwiej znaleźć informacje i porady na necie - jest bardziej popularny.
Opis na aukcji to stek bzdur.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

5

Odp: Gaźnik Mikuni tm40 do Berga

rozmawiałem z tym gościem z mikuni, podobno gażnik ma płaską przepusnice na łożyskach (jak fcr) i pompke zrywu-wtrysku, poza tym jest z odpowiednimi dyszami + dysze do ew. tuningu, krućcami pod oryginalne mocowania tak, że nie trzeba nic przerabiać, tylko czy warto?

6

Odp: Gaźnik Mikuni tm40 do Berga

Za ta cene nie warto.
Taki gaźnik wyrwiesz za połowe ceny tego TMa, a króćce pasują, dysze dokupisz tak samo jak iglicę.
Szukaj FCR 41 jeśli na drogę lub MX jeśli do gnojenia...
Nie ma co robic z pizdy wiadra.
Zresztą w Bergu 650 SM  hubrecika fabrycznie jest FCR41...

joł

7

Odp: Gaźnik Mikuni tm40 do Berga

Może się dołączę do pytania
wszyscy zachwalają FCR a ja mam TMR 41 u siebie i się zastanawiam co by mi dało wymiana na fcr (huska smr 570) i czym zasadniczo się różnią te dwa gaźniki fotka TMR mikuni (dodam ze moto jest na fabrycznych modach i zapierdala jak szalone ,jechałem 150 km/h oczywiście na niemieckich autostradach ale moto za bardzo już nie chciało jechać myślę ze to już max i ku mojemu zdumieniu wbiłem jeszcze szóstkę).

SM570R była a teraz???

8

Odp: Gaźnik Mikuni tm40 do Berga

Wszyscy zachwalaja FCRa głównie dla tego ze jest ze 100 razy bardziej popularny i łatwiej dostępny niż Mikuni TM.
Poza tym cena też gra rolę.
Bo generalnie nie ma między nimi większych różnic patrząc po rysunkach złożeniowych.

joł

9 Ostatnio edytowany przez szyna (2010-10-22 23:33:53)

Odp: Gaźnik Mikuni tm40 do Berga

100 lat temu miałem tego keihina (4 szt) w bandicie 1,2 i robił robote, dawał +20 % do mocy i momentu a do spalania +40 % :)

ile trzeba dać za taki gaźnik ? wykopałem jakieś stare aukcje i było ok 800 za używkę, to nie wiem czy to mikuni za 1200(tyle bym miał zapłacić) to taka zła cena, mam za to nówkę z dyszami do konkretnego modelu itp.....

[url]http://img530.imageshack.us/img530/5853/dsc02892j.jpg[/url]

10

Odp: Gaźnik Mikuni tm40 do Berga

Keihina można wyrwac za naprawdę dobre siano, i to takiego w bdb stanie.
Dysze i iglice dobierzesz z thumpertalk'a lub dokupisz gotowy zestaw i wyniesie Cię on 200zł.
Wyjdzie dużo mniej niż 800zł a  na pewno w hooy bedzie barakowało do 1200zeta.
No chyba, że ktoś podciera się szmalem-wtedy "be My guest".

BTW zajefany bandzior-nie widziałem takiego jeszcze  :cool:

joł

11

Odp: Gaźnik Mikuni tm40 do Berga

ja w swoim bergu mam ten dellorto i nie narzekam na niego niema co prawda pompki ale mocy mu nie brakuje :lol:  tez długo sie zastanawiałem na fcr-em :rolleyes:  ale doszedłem do wniosku ze szkoda hajsu  ;) ten jest prostszy w konstrukcji a co za tym idzie prostszy w eksploatacji (regulacji)

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

12 Ostatnio edytowany przez szyna (2010-11-17 19:41:29)

Odp: Gaźnik Mikuni tm40 do Berga

gaźniczek zakupiony

[url]http://allegro.pl/show_item.php?item=1306238966[/url]

może nie jest nowy ale chyba się nada :)
ps;
dzięki JERY za cynka :)

edit
obecnie robie sobie grubą kapitalke silnika więc gaźnik założę dopiero za jakiś czas :(

13 Ostatnio edytowany przez maciejwra (2010-11-17 23:54:33)

Odp: Gaźnik Mikuni tm40 do Berga

sprawdź przepustnicę czy cała...szkoda silnika jak jebnięta  będzie:)

SMR 505

14

Odp: Gaźnik Mikuni tm40 do Berga

posiadam gaźnik KHEIN FCR 39 od suzuki DRZ 400 E
jesli kolega zainteresowany
gg 6777220

sprzedam części :
DRZ 400 , KTM EXC 400 / 520 / 525
zamienię koła enduro na koła SM
gg 6777220