1

Temat: suzuki drz 400sm drzenie kierownicy

witam

Mam problem taki jak w temacie... Przy predkosci 120km/h kierownica wpada w mocne drgania...
Takze nie da sie jezdzic przy wyzszych predkosciach..
Co moze byc przyczyna ?
Opony, nie wywazone kolo, lagi mogly byc pokrzywione ?
Ze opona to srednio mi sie wydaje... Kumpel ma crossa i na jego terenowych oponach przy 140 nic sie nie dzieje.....
Bede wdzieczny za wszelkie info....
Pozdrawiam

Huska 701 '17

2

Odp: suzuki drz 400sm drzenie kierownicy

luz na głowce ramy, ustawienie zawieszenia, cisnienie w oponach

www.propitbike.pl

3

Odp: suzuki drz 400sm drzenie kierownicy

opona może być jak najbardziej.
W poprzednim moto też przechodziłem przez drgania kierownicy powyżej 100km/h.
Wymieniłem łożyska w kole, w główce ramy i nic.
Po zmianie opon, drżenie odeszło w niepamięć. Po prostu były już stare i wyząbkowane.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

4

Odp: suzuki drz 400sm drzenie kierownicy

no to bede musial zaczac od opony .... jak to nic nie pomoze to bede dalej grzebal...

jakas masakra z tym moim DRZ... niby kupilem z pewnego zrodlo i myslalem ze wsiade i bede smigal, a tu ciagle cos do zrobienia... moglem jednak kupic KTM tak jak chcialem i nie sluchac kumpla :)

Huska 701 '17

5

Odp: suzuki drz 400sm drzenie kierownicy

stawiam na opone

motoslide.com

6

Odp: suzuki drz 400sm drzenie kierownicy

fistach napisał/a:

no to bede musial zaczac od opony .... jak to nic nie pomoze to bede dalej grzebal...

jakas masakra z tym moim DRZ... niby kupilem z pewnego zrodlo i myslalem ze wsiade i bede smigal, a tu ciagle cos do zrobienia... moglem jednak kupic KTM tak jak chcialem i nie sluchac kumpla :)

no tak bo w KTMach to sie nie trafiają krzywe felgi czy jebnięte opony... te dogległości tyczą sie tylko DRZetów...

HUSKA FC 250 / 2018
HUSKA FS 450 / 2018
HUSKA FS 450 / 2021

7

Odp: suzuki drz 400sm drzenie kierownicy

nie mowie tylko o oponach ... tylko po kupnie pojezdzilem tydzien i rozsypalo sie lozysko od walka sprzeglowego... itp itp

Huska 701 '17

8

Odp: suzuki drz 400sm drzenie kierownicy

Franz napisał/a:
fistach napisał/a:

no to bede musial zaczac od opony .... jak to nic nie pomoze to bede dalej grzebal...

jakas masakra z tym moim DRZ... niby kupilem z pewnego zrodlo i myslalem ze wsiade i bede smigal, a tu ciagle cos do zrobienia... moglem jednak kupic KTM tak jak chcialem i nie sluchac kumpla :)

no tak bo w KTMach to sie nie trafiają krzywe felgi czy jebnięte opony... te dogległości tyczą sie tylko DRZetów...



nieee nie tylko te jest wiele innych jak brak mocy , nadwaga, stylistyka z lat 90 ;D

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

9

Odp: suzuki drz 400sm drzenie kierownicy

przestań pić po tygodniu będzie poprawa  :lol:

Pracuję i żyję w Polsce dzięki bogu i rodzicom  było mnie stać na SX 520  :D  i na pamiętne REJU ...o i rinkon 680 .. to dzięki rodzicom i sąsiadce :D

10

Odp: suzuki drz 400sm drzenie kierownicy

hehe :P

generalnie jeszcze chodzila mi jeszcze aprilka sxv 550 po glowie... ogladalem jedna ale jednak nie kupilem... bo duzo slyszalem o zawodnej elektryce... no i poszedlem w prostote... ale faktycznie brakuje troche tej mocy ... tak z 15 kunia wiecej i byloby ok :)

Huska 701 '17

11

Odp: suzuki drz 400sm drzenie kierownicy

A może za mocno ściskasz kierownicę? Czym jeździłeś poprzednio?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12

Odp: suzuki drz 400sm drzenie kierownicy

Ja jezdzilem wczesniej na crossie crf 250. Kumpel ktory ma supermoto KTM tez sie przejechal i stwierdzil ze cos nie halo....
co dzis zauwazylem, to ze jak rozpedze motor do 100km/h i wcisne sprzeglo, zeby zobaczyc jak motor bez drgan silnika sie zachowa, to wsumie caly czas lekko skoczkuje... nawet na rownej nawierzchni... opony mam heidenau (z takimi moto kupilem)

Huska 701 '17

13

Odp: suzuki drz 400sm drzenie kierownicy

Miałem w poprzednim moto podobnie. Cały czas podskakiwało mi przednie koło. W terenie albo na polskich drogach to nie przeszkadzało ale jak wyjechałem na bardziej równy asfalt to te podskakiwanie potrafiło do ku****y doprowadzić  :rolleyes:  Okazało się, że miałem poluzowane szprychy w tylnym kole. Posprawdzaj szprychy i ewentualnie oddaj koło do centrowania. Mi to pomogło.

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

14

Odp: suzuki drz 400sm drzenie kierownicy

Wyważenie koła to przeciętnie 20 zeta... zaryzykuj ;)  wiem że to cholerna strata, bo moc motocykla nie wzrastam mimo poważnej inwestycji...  :D  trzymamy kciuki ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

15

Odp: suzuki drz 400sm drzenie kierownicy

Pan wulkanizator oceni też twoją oponę...

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR