1

Temat: Podnośnik motocyklowy

Witam
Może  komuś wyda się to śmieszne ale ostatnio wpadłem na pomysł żeby samemu zmontować sobie podnośnik pod swojego kata :D  . Zresztą nie wszystkim leży wywalic 100 pln na kawałek żelastwa, a może  ktoś też jak ja ma możliwość zrobienia takiego czegoś. Pracuje jako spawacz wiec z materiałem i wykonaniem nie ma problemu ;) . Ale schody zaczynają się z wymiarami takiego stojaka i z samym mechanizmem który go podnosi. I tutaj prośba do kolegów z forum o zamieszczenie jak najdokładniejszych fotek całego podnośnika jak i jego mechanizmu najlepiej z naniesionymi na nie wymiarami. Wiem że trochę zabawy z tym jest ale może komuś by się chciało, Niby nic ale zrobić to sobie samemu to naprawdę fajna sprawa a przy tym trochę kasy zostaje w kieszeni jak się ma z czego zrobić. Myślę że nie tylko mi się to przyda. Pozdro

SUPERMOTO - ma być głośno, niewygodnie i harcorowo !!!

2

Odp: Podnośnik motocyklowy

Mój kolega pod swojego Ktm robił stojak z kwasówki i wyszedł mu ładny , tylko pod sm  jest za wysoki .

motoslide.com

3

Odp: Podnośnik motocyklowy

Właśnie o to mi chodzi. Ja mogę  nawet z aluminium zrobić i też da rade. Tylko tak jak już pisałem potrzebne mi wymiary bo aż takim magikiem nie jestem  :D

SUPERMOTO - ma być głośno, niewygodnie i harcorowo !!!

4 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2010-08-11 21:42:42)

Odp: Podnośnik motocyklowy

najlepiej to pożyczyć od kogoś na wzór, albo kombinowac z wymiarami

motoslide.com

5

Odp: Podnośnik motocyklowy

albo podskocz do sklepu z miarka i aparatem  :D

6

Odp: Podnośnik motocyklowy

Popatrz na allegro jest tego multum i często też masz podane dokładne wymiary... możesz też zrobić specjalnie pod wymiar swojego motocykla... bardziej praktyczne rozwiązanie.

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

7 Ostatnio edytowany przez Materka (2010-08-12 00:01:55)

Odp: Podnośnik motocyklowy

albo dzwoń do producenta, będzie taniej :)
możesz też zmierzyć swoje moto (tak jak Bart radzi) na postoju i podniesione tak żeby obydwa koła były z 5cm nad ziemią i będziesz miał idealne wymiary

8

Odp: Podnośnik motocyklowy

No właśnie moim największym problemem jest ze pracuje jako spawacz ale za granicą i nie mam dostępu do moto :(   Tak więc sami widzicie że jestem w głębokiej dupie. W ciągu całego sezonu pojeżdziłem może ze trzy tygodnie,teraz dopiero we wrześniu będę w domu :D  to sobie ponapie....am . ąle następny sezon moto jedzie ze mną  ;)  Dość płaczu - trzeba podnośnik zrobić. I tutaj wielka prośba do posiadacza lc4 640 sm z 2001r. o zmierzenie prześwitu między silnikiem a glebą Z góry dziękuje  :D

SUPERMOTO - ma być głośno, niewygodnie i harcorowo !!!

9

Odp: Podnośnik motocyklowy

Dzisiaj trafiłem na fajny rysunek takiego podnośnika :)  może niezbyt profi ale wszystko dokładnie widać

Post's attachments

Attachment icon 2006_06_18_bikepics-613395-800.jpg 52.95 kb, 179 downloads since 2010-08-14 

SUPERMOTO - ma być głośno, niewygodnie i harcorowo !!!

10

Odp: Podnośnik motocyklowy

A tutaj moja twórczość  ;)  jeszcze nie skończony ale już niedługo

Post's attachments

Attachment icon Zdjęcie060.jpg 664.07 kb, 164 downloads since 2010-08-14 

Attachment icon Zdjęcie061.jpg 644.04 kb, 176 downloads since 2010-08-14 

Attachment icon Zdjęcie062.jpg 620.55 kb, 168 downloads since 2010-08-14 

Attachment icon Zdjęcie063.jpg 564.96 kb, 154 downloads since 2010-08-14 

Attachment icon Zdjęcie064.jpg 529.83 kb, 151 downloads since 2010-08-14 

SUPERMOTO - ma być głośno, niewygodnie i harcorowo !!!

11

Odp: Podnośnik motocyklowy

wszystko ok tylko musisz go wzmocnić płaskownik nie da ci rady !! ja mam profil 40x10 chyba na podstawie

Pracuję i żyję w Polsce dzięki bogu i rodzicom  było mnie stać na SX 520  :D  i na pamiętne REJU ...o i rinkon 680 .. to dzięki rodzicom i sąsiadce :D

12

Odp: Podnośnik motocyklowy

jak ja chciałbym mieć MIGa... nieźle CI to wyszło - Widać że spawacz profesjonalista :)  tylko podstawa to z profilu mam nadzieje bedzie?

SMR 505

13

Odp: Podnośnik motocyklowy

Panowie niestety muszę się z wami nie zgodzić  :P  taki płaskownik o grubości 5 mm wytrzyma bardzo dużo a na pewno utrzyma moto ważące 150 kg ;) zresztą leży na płaskim i nie ma prawa gdzieś się wygiąć, złamać lub co gorsza przewrócić pod ciężarem motocykla ale spoko może wstawię jakieś dodatkowe wzmocnienia, wszystko będę pokazywał na forum tak więc- się okaże  :D
a tu mój kolejny pomysł kupiłem dzisiaj taki za 10 euro = jakieś 40zł mam nadzieje wstawić  takie coś zamiast zwykłego mechanizmu ale dopiero w niedalekiej przyszłości będę wiedział czy to dobry pomysł :)

Post's attachments

Attachment icon lewarek_hydr01_01.jpg 29.85 kb, 153 downloads since 2010-08-14 

SUPERMOTO - ma być głośno, niewygodnie i harcorowo !!!

14 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2010-08-15 00:30:09)

Odp: Podnośnik motocyklowy

taki lewarek bedzie mało praktyczny machać kijem az sie podniesie ? niee
moto nie jest cieżkie wiec klasycza wajcha bedzie lepsza, staniesz pyk i moto już w górze

motoslide.com

15

Odp: Podnośnik motocyklowy

Barteksm napisał/a:

taki lewarek bedzie mało praktyczny machać kijem az sie podniesie ? niee
moto nie jest cieżkie wiec klasycza wajcha bedzie lepsza, staniesz pyk i moto już w górze

Wydaje  mi się że masz racje z tym machaniem ale spróbuje może coś z tego będzie a jak nie to na pewno mi się przyda takie coś :)

SUPERMOTO - ma być głośno, niewygodnie i harcorowo !!!