1

Temat: Prosze o pomoc w wyborze sm

Witam!

szukam jakiegoś sm głownie na miasto czasem na tor ale raczej crossowy wiec fajnie było by mieć moto z 2 kompletami kółek do tej pory jeździłem na gs-ie, DR650, husqa TE 610, Hornet, crf450 teraz czas na jakieś lekkie sm (super byłoby połączyć horneta z crf) zastanawiam się nad SMR510, EXC450, 525, 530 proszę o pomoc znawców temat który najbardziej się nada i który ma najmniej zawodny silnik (przy którym najmniej trzeba grzebać ) moim faworytem jest KTM 525 lub 530 ale 525 tańszy i na początek chyba będzie lepszy jak się spodoba zawsze można wymienić.

2

Odp: Prosze o pomoc w wyborze sm

przy SM 510 R będzie mniej grzebania no i masz markę  :cool:

3

Odp: Prosze o pomoc w wyborze sm

bb602 napisał/a:

przy SM 510 R będzie mniej grzebania no i masz markę  :cool:


Nie wiem co masz do ktm-a ale wydaje mi się że jest na równi z husqvarną. A co do kolegi Dizmon to 525 są niezawodne jak będziesz o nie dbał, był już temat na forum gdzie podawali link z forum motox na co trzeba uważać i co robić żeby ktmy były nie zawodne.

4

Odp: Prosze o pomoc w wyborze sm

Żeby dopełnić moją poprzednią wypowiedź wklejam link o którym pisałem.
[url]http://www.forum.motox.com.pl/viewtopic.php?f=34&t=8995&hilit=520[/url]

5

Odp: Prosze o pomoc w wyborze sm

w husqvarnie nie musisz tak bardzo uważać i będzie nie zawodna

6

Odp: Prosze o pomoc w wyborze sm

tedi90 napisał/a:
bb602 napisał/a:

przy SM 510 R będzie mniej grzebania no i masz markę  :cool:


Nie wiem co masz do ktm-a ale wydaje mi się że jest na równi z husqvarną. A co do kolegi Dizmon to 525 są niezawodne jak będziesz o nie dbał, był już temat na forum gdzie podawali link z forum motox na co trzeba uważać i co robić żeby ktmy były nie zawodne.

Zgadzam się z powyższym. Polecam przerobiony na supermoto KTM exc. Przejeździłem trzy exc bez problemów ( 520, 525, 530 ) i wiem ze obecni właściciele nadal jeżdżą bez żadnych remontów.

_____________________________________________________________
https://www.youtube.com/user/motodrb/videos
http://adventuresklep.pl
https://www.instagram.com/supermotodrb/

7

Odp: Prosze o pomoc w wyborze sm

moge sie mylic ale czy przypadkiem w tym linku koles nie wsponina o modelach 100% wyczynowych ? Sa KTMy ktore nie wymagaja az tak czestego dłubania.

8 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2010-08-08 22:42:20)

Odp: Prosze o pomoc w wyborze sm

Dłubanie w tym przypadku jest to poprostu wzmożona kontrola luzów zaworowych i częstrza wymiana oleju ze względu na jego małą ilość, tłok i torba według mnie można na tym latać cały sezon,cały czas lub nawet wiecej chodzi o to żeby nie przesadzić i w pewnym momencie wydac te 500zł na tłok i 300zł na korbe , a reszta to co sucha miska olejowa doprowadza olej wszedzie wiedz nie widze problemów . Chyba , ze trafi sie mina po jakims niedbaluchu który tylko jeździł .

motoslide.com

9 Ostatnio edytowany przez bb602 (2010-08-08 22:47:02)

Odp: Prosze o pomoc w wyborze sm

bo Polska nie zna innej marki niż KTM .... :/  :/  :/  :rolleyes:

10

Odp: Prosze o pomoc w wyborze sm

znają  wszystkie marki i naprawde marka ma tyle znaczena co nic  :rolleyes:
pizdokleszcz moze miec i 150 koni pod dupą , a i tak bedzie wiadomo kim .
powtórzę jeszcz raz ktm suzuki husqvarna husaberg czy inny romet to jedno i to samo nie ma co sie przywyczajać do marki modelu i motocykla trzeba moto zapierdalać i zmieniać
510 520 525 530 czy 1500 sto 900 liczy sie człowiek nie motor  :rolleyes:

motoslide.com

11

Odp: Prosze o pomoc w wyborze sm

Krzemien napisał/a:

moge sie mylic ale czy przypadkiem w tym linku koles nie wsponina o modelach 100% wyczynowych ? Sa KTMy ktore nie wymagaja az tak czestego dłubania.


W pierwszym poście, linku którego podałem, na początku pisze jakich modeli to się tyczy. Nie chodzi o dłubanie tylko o to na co zwracać uwagę i w razie czego wymienić i nie narażać się na dodatkowe koszty. Marki motorów teraz znaczą niewiele głównie liczy się stan motocykla, o ile się kupuje używany.

12

Odp: Prosze o pomoc w wyborze sm

Niech mi ktoś z was napisze trochę o SMR 510 z 2007r warto to kupić jeśli tak to w jakich cenach chodzi ten rok i czy wypady na takim moto takie powyżej 100km są na nim możliwe czy to extremalne wyprawy bo jest np bardzo niewygodne albo ma za mały zbiornik (wyczytałem że tylko 7,2L) a wysokie spalanie bo podobno nawet 8 czy 10l/100km potrafi łyknąć to by zbiornik wystarczał na 100 w porywach na 150km ?? może mi ktoś wyprostować te info na temat tej husqi???

13

Odp: Prosze o pomoc w wyborze sm

Raczej na 70-80 km a nie 100-150 bo tym sprzętem nie da się nie odkręcić..

KTM 450EXC-R, SV 1000S, Gas Gas 280txt

14

Odp: Prosze o pomoc w wyborze sm

Jagdtiger napisał/a:

Raczej na 70-80 km a nie 100-150 bo tym sprzętem nie da się nie odkręcić..


no właśnie czy EXC też tak ma ??

15

Odp: Prosze o pomoc w wyborze sm

czytałem gdzieś że zbiornik starcza na dokładnie 107 km :)