1

Temat: Problem z układem CDI dziwny dźwięk

witam szukałem na forum takiego tematu ale nie znalazłem odp więc postanowiłem zapytać...

jestem od niedawna posiadaczem supermoto KTM 620 z 96r. i mam z nim 2 problemy które mogą się łączyć ze sobą...:
ad1 po pierwsze. po przekręceniu stacyjki i puszczenia prądu na silnik z układu CDI zaczyna dochodzić dziwny dźwięk jak by było tam jakieś przebicie ciężko opisać to jak by z bardzo dużą częstotliwościową tworzyły się małe luki elektryczne... kolega mówi ze tez tak ma ale chciał bym się upewnić czy to normalne...

ad2 po drugie. nie ładuje mi akumulatora ... alternator działa daje mi na kable od tylniego światła (sprawdzałem tam miernikiem bo mam łatwy dostęp) około 13,6v a akumulator w tym samym momencie ma ciut mniej niż jak jest odłączony od motocykla( 12,4 / 12,6 v ) czy to możne być jakoś powiązane czy raczej 2 oddzielne sprawy??

ps. jak by miał ktoś schemat instalacji do KTM 620 supermoto z 96r będę wdzięczny znalazłem tylko serwisówke niemiecką ale szczerze mówiąc niewiele z niej rozumiem...

z góry dzięki za zainteresowanie i odp