1

Temat: NOWY motor czas kupić ;)

Siema niedługo będę miał już prawko ale z przyczyn zdrowotnych jeszcze sobie nie polatam. Ale motor czas już kupić :D . Więc tak na myśli mam yamahe wr 450 sm oczywiście i chciałem wiedzieć coś na temat serwisowania  tego motocykla co powinienem wiedzieć  jak też jestem skłonny na wasze propozycje być może inne sm mi zaproponujecie a i tak mój budżet to będzie coś około 16 k więc powinienem wychaczyć jakieś dobre moto

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

2 Ostatnio edytowany przez psatp (2010-06-12 11:09:51)

Odp: NOWY motor czas kupić ;)

ja bym proponował jakies 125 ;)

wr to już poważna sprawa

www.propitbike.pl

3 Ostatnio edytowany przez Crazy (2010-06-12 11:27:17)

Odp: NOWY motor czas kupić ;)

kupi 125 to sie zniecheci.
450 w SM to nie to samo co 450 w MX.
Da rade, a jak nie to w koncu to SM, za bardzo sie nie poobija i pojedzie dalej.

A o serwisowaniu SMów to juz duzo bylo napisane.
Jak nie bedziesz latal w trase, to na pocz sezonu zrobisz przeglad i wymienisz co bedzie trzeba i spokojnie dolatasz do zimy.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

4 Ostatnio edytowany przez psatp (2010-06-12 11:50:48)

Odp: NOWY motor czas kupić ;)

Moim zdaniem lepiej się zanudzić na 125 niż zesrać na 450 ale to tylko moja opinia nie mająca za dużego poparcia

www.propitbike.pl

5 Ostatnio edytowany przez Ponczo (2010-06-12 12:11:18)

Odp: NOWY motor czas kupić ;)

teraz mam dt 125x  . Co do tego to z motorem bym sobie poradził nie jestem tam jakimś pierwszym leszczem który kupuje motor bo mu się podoba i to yamaha jerzdzę motorem od ładnych kilku lat i to głównie sm  jeżeli wr to zły trop to doradźcie mi coś innego.

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

6 Ostatnio edytowany przez gierwi (2010-06-12 12:28:05)

Odp: NOWY motor czas kupić ;)

Respect! (Oczywiście nie dla ortografii)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

7

Odp: NOWY motor czas kupić ;)

Ponczo napisał/a:

yamaha jerzdzę motorem od ładnych kilku lat i to głównie sm  jeżeli wr to zły trop to doradźcie mi coś innego.

Jako student polonistyki uprzejmie proszę o poprawność językową na tym forum.

KTM lc4 640 SM SPRZEDANY :( /// obecnie 100% Retro WSK 125 made in Świdnik na dojazdy do sklepu po bułki:)

8

Odp: NOWY motor czas kupić ;)

Deszczowiec napisał/a:
Ponczo napisał/a:

yamaha jerzdzę motorem od ładnych kilku lat i to głównie sm  jeżeli wr to zły trop to doradźcie mi coś innego.

Jako student polonistyki uprzejmie proszę o poprawność językową na tym forum.

Przepraszam wiem z ortografii nic mnie nie zwalnia obiecuję poprawę :D to może coś w kwestii moto się dowiem ?

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

9

Odp: NOWY motor czas kupić ;)

Według mnie ogarnąłbyś wr-kę ale zależy też do czego motor ma służyć bo wydaje mi się że taka yamaha to trochę na miasto ale głównie tor, drogi serwis bo praktycznie jak crossówki dlatego też musisz się zastanowić czy zdołasz go utrzymać (nie wiem czy pracujesz czy nie ale skoro czekasz na prawko to mniemam że się jeszcze edukujesz). Ja jestem studentem i wybrałem husqvarne sm 610 ponieważ zwyczajnie nie miałbym na serwis takiej 450 a po za tym chce nim dojeżdżać na zajęcia a z domu mam 60km, na wr-ce po takiej "trasie" bym pewnie był wstrząśnięty i zmieszany zresztą tak samo sprzęt :D

10 Ostatnio edytowany przez Ponczo (2010-06-12 20:12:24)

Odp: NOWY motor czas kupić ;)

tedi90 napisał/a:

Według mnie ogarnąłbyś wr-kę ale zależy też do czego motor ma służyć bo wydaje mi się że taka yamaha to trochę na miasto ale głównie tor, drogi serwis bo praktycznie jak crossówki dlatego też musisz się zastanowić czy zdołasz go utrzymać (nie wiem czy pracujesz czy nie ale skoro czekasz na prawko to mniemam że się jeszcze edukujesz). Ja jestem studentem i wybrałem husqvarne sm 610 ponieważ zwyczajnie nie miałbym na serwis takiej 450 a po za tym chce nim dojeżdżać na zajęcia a z domu mam 60km, na wr-ce po takiej "trasie" bym pewnie był wstrząśnięty i zmieszany zresztą tak samo sprzęt :D


Właśnie tak samo mam zamiar  eksploatować motor nie tylko do jazdy na tor ale i na co dzień. Napisałem że wr ponieważ jestem z yamahą przez ładnych parę lat i mnie nie zawiodła ale wr jako motocykl na co dzień może nie wypalić z powodów ekonomicznych tak jak napisałeś  Więc być może czeka mnie  " Dzr ale w wersji E :D " jak to tu często piszą  Między innymi dlatego was pytam o zdanie :)

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

11

Odp: NOWY motor czas kupić ;)

wr 250x lzejsza i serwis cie nie zabije

Wgrywam mapki do KTM'ów
tel: 797 237 537

12

Odp: NOWY motor czas kupić ;)

Szczerze mówiąc nie wiem jak się sprawuje yamaha bo zwyczajnie nie posiadam takiej ale wiem że serwis na pewno będzie drogi: częste wymiany oleju, regulacji zaworów no i wkońcu remonty po jakimś czasie a wiadomo że jak się to zaniedba to nici z bezawaryjnej jazdy. Ogólnie wydaje mi się że idealnym kompromisem (przynajmniej dla mnie) byłby ktm lc4 625 ale niestety nie posiadałem takiej gotówki żeby kupić przyzwoity egzemplarz ale Ty jeśli masz do wydania 16k to znajdziesz jakiś dobry motor, a dlaczego on: bo jest trochę lżejszy od 640 i lepiej się zbiera a do tego ma el rozrusznik i nie jest tak wymagający serwisowo jak yamaha. Skoro chcesz już yamahe to masz jeszcze do wyboru ttr i przerobić na sm podobno niezawodny sprzęt (trochę czytałem o nim ale nie wiem z doświadczenia ze względów takich jak pisałem wyżej o wr) Najlepiej jakby napisał ktoś kto ma takie sprzęty lub chociaż zna kogoś kto jeździ na takich maszynach bo oczywiście moja wiedza jest czysto teoretyczna bo nie jeździłem ani wrką ani ttr-ką. Możesz też wybrać wr250x jak pisze kolega Vilku ale wydaje mi się że jak będziesz gdzieś chciał jechać na jakąś trasę to możesz ją zamęczyć. Wybór należy oczywiście do Ciebie ;D

13

Odp: NOWY motor czas kupić ;)

nie no z wr 250 to dla mnie żaden przeskok ze 125 to raczej na pewno odpada ale dziękuję za odpowiedź. Ogólnie to regulację zaworów i inne pierdoły zrobię. Nad ktm się nie zastanawiałem mam takie przekonanie że to motor wyczynowy tylko na tor ale pewnie się mylę, naprowadźcie mnie tylko na dobry trop a takie moto wybiorę

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

14

Odp: NOWY motor czas kupić ;)

jak ktm (niezaleznie jaki czy lc4 czy inny) jest dla Ciebie wyczynowe i tylko na tor to co powiedziec o wr450?

15 Ostatnio edytowany przez tedi90 (2010-06-13 00:37:34)

Odp: NOWY motor czas kupić ;)

No zdecydowanie jesteś w błędzie myśląc o wszystkich ktm-ach że są to motory tylko na tor a tym bardziej lc4 która jest głownie miasto, mała trasa i okazyjnie wlecieć na tor :> Prędzej właśnie wr-ka to torówka