1

Temat: Jaki supermoto/cross do 5500-6000zł?

Witam. Założyłem temat ponieważ jak się domyślacie (: chcę kupić motor, którym będę mógł nieco poszaleć. Chodzi mi tu o 50cm3. Zastanawiałem się nad [url=http://allegro.pl/item1040105248_piekna_derbi_senda_sm_monster_energy_dt_tzr_hm.html]DERBI SENDA[/url] lub [url=http://allegro.pl/item1048490388_yamaha_dt_50_ccm_2006_rok_raty_promocja.html]YAMAHA DT 50[/url]
Co byście polecili?

Wzrost: 166cm

Liczę na szybką odpowiedź. :)

2

Odp: Jaki supermoto/cross do 5500-6000zł?

ile masz lat? Na 50cm raczej nie poszalejesz...

320mm Supermoto Racing rotor orange motomaster flame bitch  :D

3

Odp: Jaki supermoto/cross do 5500-6000zł?

Zbyt dużego pojęcia o motorowerach nie mam ale odradzam Rieju sm, pamiętam jak kolega to miał jakiś 4 latam temu to coś mu padło w silniku tak że był normalnie zablokowany nawet nie chciał się kręcić musiał cały wymienić o tyle dobrze że był na gwarancji i zrobili to za free. Na forum jest teraz trochę chłopaków latających na sendach nawet brali udział w kisielinie na zawodach więc myślę że oni Ci bardziej pomogą i przekonają jednak na Derbi.

4

Odp: Jaki supermoto/cross do 5500-6000zł?

Rieju ma identyczny silnik co w sendzie i dt  :cool:

5

Odp: Jaki supermoto/cross do 5500-6000zł?

No to potwierdziłem że na prawdę się na 50 nie znam :D

6

Odp: Jaki supermoto/cross do 5500-6000zł?

ludzie derbi to odzielni silnik yamaha dt i rieju smx to am6 a derbi to derbi a ta senda co dałeś link aukcji kto jest kolesia z forum senda.pl kupuj sende najlepiej wersje drd jest to najlepsza wersja w sendach ma zawieche upsdown itp bajery

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

7

Odp: Jaki supermoto/cross do 5500-6000zł?

Latam właśnie na Sendzie wersja Drd. Niezawodny motorek :) Serwis ogranicza się tylko do wymienienia raz w sezonie oleju w przekładni i to tyle ;) Jak na pierwsze moto jest idealny. Patrząc na twoje gabaryt to będziesz mógł coś poszaleć nawet na niej ;) Z tego co wiem silnik Sendy jest silniejszy od AM6.

Jak coś to pisz do mnie to Ci udzielę informacji na temat Sendy.

8

Odp: Jaki supermoto/cross do 5500-6000zł?

Trochę mnie nie było, prosiłbym o zalety i wady motorków od tych osób co jeżdżą na nich. :)

9

Odp: Jaki supermoto/cross do 5500-6000zł?

Niech radzik się wypowie o swojej sendzie. Kupił nową a i tak dużo w niej musiał robić.

Najlepsze SM z motorowerów to Honda HM i Aprilia  MX.

10

Odp: Jaki supermoto/cross do 5500-6000zł?

Derbi Senda

Zalety:

-markowy osprzęt
-najmocniejszy silnik w klasie
-bezawaryjny
-łatwy dostęp do części
-bardzo podatny na tuning
-bardzo popularny=łatwa sprzedaż w razie zmiany moto na inne

Wady:
-dużo elektroniki
tak poza tym to innych istotnych wad nie zauważyłem.

11

Odp: Jaki supermoto/cross do 5500-6000zł?

Ja tak samo mam derbi sende etrem r wersja enduro i jakoś nic mi sie niewali jest dużo cześci do niej oraz jako ciekawoske powiem że aprilie sx i mx po 2006 roku maja silnik i rame zawiechce oprucz plastików takie same jak derbi nawet an cylinderze jest znak derbi chyba o czymś znaczy.

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

12

Odp: Jaki supermoto/cross do 5500-6000zł?

Derbi nie ma najmocniejszego silnika w tej klasie, wieść gminna głosi,że HM CRE przypada ten tytuł  :P

Była Husqa WSM 50.
Powrót w 2015...