1

Temat: Gaźnik - Co nie tak ?

Siemanko!

Mam taki oto problem

Podchodze do moto - przekopuje pare razy co by paliwa dostarczyć, kopie i - > Moto odpala odrazu ale jak pochodzi chociaż 5 minut, albo gdzies pojade to mogę ZAPOMNIEĆ o odpaleniu , dzis kopałem z 1,5h i ni ch.... ja. zostawilem go na jakieś 2 h, poszedlem do garazu i znowu odpalil od 1 kopa. czyli nie pali na cieplo.

W moto zrobiłem generalke- korba tlok itd....

Co może być nie tak- stawiam na gaźnik ale zawsze miałem problem pod tytulem "nie odpala na zimno ...  :/ "

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

2

Odp: Gaźnik - Co nie tak ?

A masz ciepłe ssanie?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3 Ostatnio edytowany przez tegma (2010-04-17 22:30:18)

Odp: Gaźnik - Co nie tak ?

że co :D ?? ssanie mam ale to chyba takie zwykle , pod zbiornikiem paliwa. gaźnik to dell'orto PHM 40MS .
podobno ciężko go ustawić...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

4

Odp: Gaźnik - Co nie tak ?

Czyli masz tylko jedno ssanie które używasz gdy silnik jest zimny?
A robiłeś coś przy gaźniku? Może czyściłeś lub coś?
Jeżeli motocykl odpali to chodzi płynnie?
Wydaje mi się, że problem u Ciebie wynika z zalewania silnika. Jeżeli motocykl odpala idealnie na zimny a nie chce odpalać na gorącym.
Czy jak odpalasz go zimnego to musisz używać ssanie? Czy bez ssanie zimnym również Tobie odpali?
Sprawdzałeś świece jak wygląda - czy może nie jest zalana?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: Gaźnik - Co nie tak ?

odpowiadam na pytania -

Motocykl na zimno odpala na ssaniu jak i bez.

gaźnik umyłem ale dysz nie wykrecałem.

jak odpali to chodzi płynnie, ale trzeba trzymać na gazie chyba ze podkrece obroty na gaźniku

Swieca jest ok- ale nie wykrecałem jej zaraz po zgaszeniu moto. wieca jest platynowa(bądź irydowa) NGK i przeód czerwony, jakiś meg a turbo hiper.

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

6 Ostatnio edytowany przez Asmodan (2010-04-18 00:54:15)

Odp: Gaźnik - Co nie tak ?

Witam

gaznik do rozbiorki na czesci pierwsze i porzadnego wyczyszczenia a nie umycia :P (kompresor niezbedna rzecz). Co do odpalania to masz za bogata mieszanke w dolnym zakresie obrotow wiec albo ssanie sie nie domyka albo za bardzo rozkrecona sruba skladu mieszanki. Co do samego delorto ktorego masz to jest naprawde ciezki w ustawieniu.

Włoska zapierdalajka TE + SM 4,5 '07 :D
Any time, any where... Husqvarna

7

Odp: Gaźnik - Co nie tak ?

hmm zastanawiałem się nad kupnem innego gaźnika - ale z tego co widziałem one mają jakieś czujniki położenia przepustnicy czego ja nie mogę podłączyć (chyba) generalnie na gaźnikach słabo się znam ... :/ słyszałem ze ten dellorto to straszny ogień ale wlasnie trudny w regulacji...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

8 Ostatnio edytowany przez ziomalqs (2010-04-18 11:31:48)

Odp: Gaźnik - Co nie tak ?

na samym poczatku to ustaw obroty biegu jałowego tak zeby po odpaleniu sobie ladnie chodzil bez trzymania rolki gazu

mam nadzieje ze odpalasz bez gazu bo ten moto jest bardzo czuly na zalanie- dodasz gazu przy odpalaniu to masz o pare dobrych kopów wiecej

jesli to nie pomoze rozkrec gaznik, wyczysc pieknie wszystkie dysze

musi dzialać

PS> tegma co z tym motulem  :rolleyes:

9

Odp: Gaźnik - Co nie tak ?

ziomalqs napisał/a:

PS> tegma co z tym motulem  :rolleyes:

zapomniałem :) Generalnie jest :) ile byś chciał tego ? wal na pw

odpalam bez gazu. ale nic nawet nie tyrkotnie zeby działał...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

10

Odp: Gaźnik - Co nie tak ?

[url]http://allegro.pl/item1005653821_ktm_450_520_525_sx_exc_smr_gaznik_keihin_fcr_crf.html[/url]

co myślicie o tym ?

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

11 Ostatnio edytowany przez sabek_d (2010-04-18 13:16:06)

Odp: Gaźnik - Co nie tak ?

Cześć.
Ogólnie będzie działał ja w swojej mam mikuni TMR41 chyba to samo co keihin fcr bez czujnika ale czujnikiem bym się nie martwił po prostu nie podłączaj aha w manualu jest taki sam keihin
jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi

Post's attachments

Attachment icon keihin1.jpg 118.64 kb, 77 downloads since 2010-04-18 

Attachment icon keihin2.jpg 196.37 kb, 77 downloads since 2010-04-18 

SM570R była a teraz???

12

Odp: Gaźnik - Co nie tak ?

sabek_d napisał/a:

Cześć.
Ogólnie będzie działał ja w swojej mam mikuni TMR41 chyba to samo co keihin fcr bez czujnika ale czujnikiem bym się nie martwił po prostu nie podłączaj aha w manualu jest taki sam keihin
jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi

a nie wiesz jaki dokladnie to jest keihin?? ja nigdzie w serwisówkach nie moge znaleźć. jak ci chodzi maszyna na tym mikuni?

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

13 Ostatnio edytowany przez sabek_d (2010-04-18 16:01:47)

Odp: Gaźnik - Co nie tak ?

Moto zapierdala strasznie pali od kopa zimny ciepły tylko czasami lubi sobie strzelić przy paleniu z tego co wiem to tmr jest odpowiednikiem fcr z keihina
ten z manuala to 41 pewnie bez hot startu
[url]http://www.motorcyclecarbs.com/_P9616.cfm[/url]

SM570R była a teraz???

14

Odp: Gaźnik - Co nie tak ?

rozumiem, że 41 oznacza srednicę gardzieli tej co idzie do silnika ? to jest srednica wewnetrzna? co to jest hot start? pozdro !

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

15 Ostatnio edytowany przez sabek_d (2010-04-18 17:08:12)

Odp: Gaźnik - Co nie tak ?

hot start=cieple ssanie
41 średnica wewnętrzna
- Engine-side O.D. : 48mm - średnica zewnętrzna

Post's attachments

Attachment icon fcr.jpg 22.14 kb, 78 downloads since 2010-04-18 

SM570R była a teraz???