1 Ostatnio edytowany przez elvis321 (2010-04-11 19:16:06)

Temat: Co na początek ?

Witam! Od paru dni szukam 1 motoru, ponieważ zdałem na a1. Wcześniej były quady raptor 660, 450 więc jakieś doświadczenie w jeździe mam. Na motorze też jeździłem nie raz, nie dwa. Podam tutaj 2 takie moje typy i chciałbym poznać opinie was bardziej doświadczonych w tych sprawach. Pierwszy to [url]http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1795527[/url] zaś drugi [url]http://moto.allegro.pl/item993167143_yamaha_dt_125_x_super_moto_dt125x.html[/url] Może nie chodzi mi konkretnie o te motory tylko o modele.
Edit może jeszcze dodam, że mam 180cm wzrostu i ważę około 74 kg

2

Odp: Co na początek ?

Ja bym był bardziej KTM-a mocniejszy na pewno lżejszy ale za to yamaha będzie bardziej spokojna (ten sam silnik co ktm lc2 którego kiedyś miałem) moc wystarczająca ale porównując do tych quadów co wymieniłeś raczej nie duża. Z tego co się orientuje to yamaha ma takie 'bajery' jak dozownik oleju i elektryczny starter ktm nie (z tego co się orientuje). Ja na Twoim miejscu brałbym exc ale wybór należy itak do Ciebie.

3 Ostatnio edytowany przez elvis321 (2010-04-11 19:42:18)

Odp: Co na początek ?

tedi90 napisał/a:

Ja bym był bardziej KTM-a mocniejszy na pewno lżejszy ale za to yamaha będzie bardziej spokojna (ten sam silnik co ktm lc2 którego kiedyś miałem) moc wystarczająca ale porównując do tych quadów co wymieniłeś raczej nie duża. Z tego co się orientuje to yamaha ma takie 'bajery' jak dozownik oleju i elektryczny starter ktm nie (z tego co się orientuje). Ja na Twoim miejscu brałbym exc ale wybór należy itak do Ciebie.

Ja też za ktm.

tedi90 napisał/a:

moc wystarczająca ale porównując do tych quadów co wymieniłeś raczej nie duża

No tak, ale więcej niż 125cm nie można ;/
Hmm jakieś inne sugestie ?

4

Odp: Co na początek ?

nie za mało 125cm?

320mm Supermoto Racing rotor orange motomaster flame bitch  :D

5

Odp: Co na początek ?

bico napisał/a:

nie za mało 125cm?


widze ze sie uwinales z ta DRZta bico  :cool:

no ma A1 wiec spokojnie, lecial bym w KTMa z tym ze cena nie mala...

6

Odp: Co na początek ?

Aprilia MX czy tam SX nie pamiętam lepsza xd

7

Odp: Co na początek ?

ziomalqs napisał/a:
bico napisał/a:

nie za mało 125cm?


widze ze sie uwinales z ta DRZta bico  :cool:

no ma A1 wiec spokojnie, lecial bym w KTMa z tym ze cena nie mala...


pomaluchu kompletuje wszystko na sezon. Moto juz ogarniete ta tarcza nawet przy seryjnym zacisku jest kozacka:) teraz szukam jakiś łachów :)

320mm Supermoto Racing rotor orange motomaster flame bitch  :D

8

Odp: Co na początek ?

Może popatrz na husqvarny 125 ktoś chyba nawet na forum ma taką.

9

Odp: Co na początek ?

jeśli tylko z tych dwóch wybierać, to moim zdaniem ktm znacznie lepszy, no tylko wiadomo, ma to swoją cenę.

100% Supermoto

10

Odp: Co na początek ?

Jezeli jakies pytania co do husqvarny, moge chetnie pomoc :) takze zapraszam na gg 1881369
Sam stalem kiedys przed wyborem 125 w sm i co nieco wiem o konkretnych modelach(sam posiadam Huske)
Jezeli chodzi o mnie, moim marzeniem od zawsze byla Honda HM125 badz Tm SMR125 jednak w Polsce jeszcze sie z takimi nie spotkalem :) KTM zdecydowanie duzo wyzsza polka. Jednak trzeba sie zastanowic co jest dla Ciebie wazniejsze, czy moc, czy jednak zywotnosc silnika i spalanie. Nie ma sie co oszukiwac, KTM to juz mocno wysilony motor, wiec potrzebne sa czeste remonty, spalanie jest konkretne, za to moc zdecydowanie wieksza niz w innych. Z drugiej strony jest to wersja EXC czyli przerobka z enduro, biegi sa napewno krotsze. Co o yamahy, raczej spokojny motor bez zadnych fajerwerkow. Zdecydowanie bardziej ucywilizowany, bajery takie jak dozonik czy inne oczywiscie sa :)
Ja wybralem Husqvarne, bo jest to cos pomiedzy. Czuc ten surowy klimat supermoto, silnik jest mocny, jednak jego zywotnosc jest duzo wyzsza nic w KTM. Spalanie u mnie wynosi 6L przy dzidowaniu,takze uwazam to za dobry wynik :) Takze ze swojej strony polecam.
Swoja niunke zamierzam sprzedac, jednak chcialem pod koniec wakacji, chyba zeby znalazl sie klient,ktory bedzie o nia dbal to moze sprzedam wczesniej :)

11 Ostatnio edytowany przez elvis321 (2010-04-11 23:32:19)

Odp: Co na początek ?

ZAkk napisał/a:

Jednak trzeba sie zastanowic co jest dla Ciebie wazniejsze, czy moc, czy jednak zywotnosc silnika i spalanie.

Moc ;] Powiem szczerze, że jakoś husqvarny mi się nie podobają...

12

Odp: Co na początek ?

STIHL lepszy  :P

motoslide.com

13

Odp: Co na początek ?

Do jazdy po bułki do sklepu DT, a jak coś więcej to KTM.

14

Odp: Co na początek ?

No to skoro moc, to kup tego KTMa :) Tylko cena nie jest wcale mala :) Jezeli moc jest wazna,to po co w ogole to pytanie?:)

15

Odp: Co na początek ?

ZAkk napisał/a:

No to skoro moc, to kup tego KTMa :) Tylko cena nie jest wcale mala :) Jezeli moc jest wazna,to po co w ogole to pytanie?:)

Nie chodzi tylko o te motory tylko ogólnie. Większość za ktm :) Myślę, że cenę da się śpuścić troche