61 Ostatnio edytowany przez tabul (2011-01-12 21:40:34)

Odp: Kupno DRZ

Od siebie powiem ze na tych zebatkach ktore teraz mam jest duzo zrywniejszy, idzie na kolo bez problemu z 2 ale biegi trzeba zmieniac co pol sek. ;) no i przy 90km/h jest jeszcze znosnie ale 100 to juz prawie max, wiec i tak wracam do ustawien seryjnych, ale zmieniam gazior, wydech, walki i zobacze czy  mi starczy ;) mialem ten sam problem co Ty tez moto na kreche i dlatego tez dr-z a nie np crf, bo bym sie zalamal jakbym kupil jakas mine i mial silnik do roboty placac jeszcze kredyt. Wiec wybralem troche drozsza, ale w idealnym stanie dr-z. Wiadomo ze nigdy nie ma pewnosci ale zawsze mniej wyzylowany motor dluzej posluzy;)

a propos tej dr-z [url]http://www.drz400uk.org/super-amazing-b[/url] … t1879.html, gdzie moge dostac takie nakladki na dekle ?? tylko chcialbym z alu albo jakiegos metalu, a nie jakies naklejki carbonowe...

62

Odp: Kupno DRZ

na allegro są metalowe  takie na dekle do drz zobacz sobie  bynajmniej z 3 tyg temu były

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

63

Odp: Kupno DRZ

qrcze pod jakim haslem tego szukac ??

64

Odp: Kupno DRZ

przed chwilą sprawdziłem w częściach teraz są jakieś chały z carbonu :P  ja szukam pod nazwami dr-z drz i w częściach mniej więcej takie dekle 100 zł + -

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

65

Odp: Kupno DRZ

ok poszukam, dzieki za pomoc ;)

66 Ostatnio edytowany przez Ponczo (2011-01-12 21:43:30)

Odp: Kupno DRZ

zobacz sobie w zakończonych aukcjach na pewno znajdziesz


o masz :D [url]http://allegro.pl/oslony-dekli-silnika-suzuki-drz-400-sm-e-i1299630839.html[/url]

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

67

Odp: Kupno DRZ

wlasnie o to mi chodzilo;) jeszcze raz wielkie dzieki ;)

68

Odp: Kupno DRZ

czyli tabul nie sprzedajesz swojej bo ponoć wisi na allegro

69

Odp: Kupno DRZ

STRZALA kolego z knurowa jak chcesz dr to wpadnij do mnie obejrzeć 2007 rok kupiona nowa w 2008 1 rejestracja 2009 3000km, jak chcesz to mam boroskop to se mozesz zajżeć do cylindra jak wiesz co tam masz oglądnąc, nie wystawiam na allegro na razie DG

TOR JEST WSZęDZIE

70

Odp: Kupno DRZ

Witam wszystkich,
też jestem zainteresowany kupnem Suzi DR-Z 400 SM (i tylko w tej wersji), choćby ze względu, że będzie to moja pierwsza maszyna tego typu (+doświadczenie b.niewielkie na Suzuki GS500), ale...
-przeczytałem większość wątków na temat wersji SM i E/S i prosiłbym o małe zsumowanie "na co zwrócić uwagę" podczas oględzin tego modelu :

Obecnie wiem, że konieczne jest:
- przejażdżka
- posłuchanie jak warczy silniczek / porównanie odgłosów do zdrowego modelu
- sprawdzenie zawieszenia (czy cieknie -simmeringi/uszczelniacze , czy tłumi (lekki skok), czy odbija)
- stan filtra powietrza (czy 'mokry', nie dziurawy)
- czy pali na zimno , nie gaśnie kiedy się rozgrzeje
- czy trzyma obroty (ssanie, bez)
- czy felgi są proste
- stan pokryw, pokrycia, przetarcia, etc. (wiem że modele sprowadzane z UK mają bolączki rdzewienia śrub, i mniejszych części)
- stan rączek kierownicy, podnóżków (świadczących o eksploatacji)
- stan plastików (spasowanie , rysy)
- dodatki (tylni pokrowiec z narzędziami, instrukcja, serwisówka)

Czy coś jeszcze ? Czy ten model (SM) ma jakieś "typowe" bolączki ?
Wiem, że najlepiej jechać z doświadczoną osobą, ew. oddać do warsztatu na przegląd przed kupnem, ale chodzi mi tu o sprawy, które mogę sprawdzić sam podczas oględzin...
Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie

Hardcore - it's more than music...

71

Odp: Kupno DRZ

-mozesz sprawdzic stan chlodnic, czy nie sa powyginane, nie ciekna lub nie byly naprawiane na szybko przed sprzedaza.
-podczas jazdy zwrocic uwage, czy nie ma bicia tarcz hamulcowych (przednia moze Cie kosztowac kilka ladnych stowek w razie koniecznosci wymiany)

Generalnie nie kupowalbym motocykla samemu nie znajac sie na tym. I nigdy sam nie kupuje  :)

72

Odp: Kupno DRZ

PeKaWu napisał/a:

Generalnie nie kupowalbym motocykla samemu nie znajac sie na tym. I nigdy sam nie kupuje

Święte słowa (od razu dzięki za odzew) , gorzej że często osoba nie mająca styczności z Enduro (ale np.plastik/chopper) będzie chciała sprawdzać inne rzeczy w moto niż obeznana z modelami na bezdroża ('trochę' inny rodzaj eksploatacji).

Dodam jeszcze :

- hamulce ("...jak jedziesz zobacz czy klamka nie faluje albo czy nie faluje po lekkim nacisnięciu. jak faluje to tarcza krzywa. nawet na postoju nacisnij hamulec i potrzymaj chwile jezeli zrobi sie miękki i zejdzie do konca znaczy ze pompka nie trzyma")
- luzy (wahacz, koła, główka ramy -łożysko)
- główka ramy , rama (spawane -dyskwalifikują, tym bardziej w wyczynach)
- geometria (jeden ślad przy poruszaniu się)

Hardcore - it's more than music...

73

Odp: Kupno DRZ

Jesli mieszkasz w okolicy kogos z forum to zawsze mozna sie dogadac i pojechac w 2 albo wiecej.

74

Odp: Kupno DRZ

JACA napisał/a:

Jesli mieszkasz w okolicy kogos z forum to zawsze mozna sie dogadac i pojechac w 2 albo wiecej.

Dzięki, chyba tak też będę musiał zrobić, a od razu zapytam:

- może jest ktoś z DR-Z SM ze Szczecina, Polic lub okolic ;) żeby posłuchać jak chodzi zdrowe moto, ew. powie co i jak z tym modelem
(z góry thnx)

Hardcore - it's more than music...

75

Odp: Kupno DRZ

Sprawdz jeszcze kompresje

Jak sie rozgrzeje na postoju to daj gazu i zobacz czy nie dymi(nie spala oleju)

Sprawdz stan tarcz hamulcowych, bo bedziesz po nich mogl poznac ile moto ma mniej wiecej najechane km/mth

Jak nie masz z kim podjechac kto sie zna to przed kupnem sprawdz moto w ASO badz w dobrym moto-serwisie

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570