1

Temat: problem z elektryka w LC4 640?

siema:]

ostatnio pisalem o szybko migajacych kierunkach (ledowych), ale za Wasza namowa zostawilem tak jak jest:]
ale ostatnio pojawil sie pewien problem...mianowicie spalil sie bezpiecznik. Przestaly dzialac kierunki, stop, i komputer.
Bezpiecznik oczywiscie zmienilem (10A). Puki nie odpalilem bylo ok. Dzis rano odpalam sprzeta, wlaczam swiatla i znow sie zesralo:/
Moge tak wymieniac te bezpieczniki w nieskonczonosc, ale chcialbym wiedziec jaka jest tego przyczyna...ma ktos moze jakis pomysl?
Moze wsadzic 15A?

2

Odp: problem z elektryka w LC4 640?

Wsadź taki jak zaleca serwisówka. Przepalanie bezpiecznika głównie spowodowane jest zbyt dużym poborem prądu, co spowodowane może być zwarciem instalacji elektrycznej.

Wibrator LC4 ;]

3

Odp: problem z elektryka w LC4 640?

A masz przypadkiem ledową żarówkę w tylnym świetle?
Ja tak miałem, w LC4 od wibracji często uszkadzała się zwykła żarówka, w związku z tym postanowiłem wstawić ledową. Ledowa faktycznie się nie przepalała za to zaczęła robić zwarcie które wysadzało bezpieczniki.
Trochę się tego naszukałem zanim znalazłem przyczynę.:)

sKills, faiTh & Madness :)

KTM 690 SMC

4

Odp: problem z elektryka w LC4 640?

jak to naprawiles?

5

Odp: problem z elektryka w LC4 640?

przyczyną była pewnie sama żaróka ledowa,spróbuj wymienić żarówkę

TM

6

Odp: problem z elektryka w LC4 640?

jako elektryk powiem ci do kierunkowskazów ledowych trzeba mieć iny przezywacz ponieważ nie są to zwykłe żarówki może sa na te same napiecie ale prad iny itp itd przy ledy potrzebuja mniejszego prądu żeby działac

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

7

Odp: problem z elektryka w LC4 640?

beret napisał/a:

jak to naprawiles?

Pozbyłem się ledowej żarówki, nastawiłem się na częstsze wymiany zwykłej żarówki i problem zniknął :)

sKills, faiTh & Madness :)

KTM 690 SMC

8

Odp: problem z elektryka w LC4 640?

watpie zeby to byla wina zarowki, moto jezdzilo na ledach od dawna. problem pojawil sie dopiero tydzien temu. wczoraj przy kazdej zmianie bezpiecznik byl palony:/ poza tym zwariowal wyswietlacz i pokazywalo ze jade 260 km/h:D dzis rozloze caly tyl i posprawdzam wszystkie styki i lacznenia przewodow, ewentualnie czy nie ma jakis przetarc to poizoluje.

9

Odp: problem z elektryka w LC4 640?

Masz dokładnie te same objawy co ja miałem, żarówka ledowa robiła zwarcie, coś w niej się od drgań poluzowało, jakieś luty czy cos. Zanim zadasz sobie roboty wyjmij żarówkę i włóż zwykła. Daj znać co było przyczyna jak znajdziesz.

sKills, faiTh & Madness :)

KTM 690 SMC

10

Odp: problem z elektryka w LC4 640?

no i dupsko:/
zmienilem wczoraj ledy na normalne zarowki i nadal to samo:(
takze szukam elektryka z Warszawy co by to rozkminil.

11

Odp: problem z elektryka w LC4 640?

Masz gdzieś w instalacji zwarcie. Miernik w dłoń i jechać po kolei instalację.

Wibrator LC4 ;]