1

Temat: lc4 640 2000r PROBLEM Z ODPALENIEM

Witam

Posiadam kata lc4 640 z 2000r. Przez zime motocykl byl dopicowywany u mechanika...robione bylo zawieszenie, uszczelki pod glowicą, wymieniany aku jakies lozyska i inne graty. Motocykl odebralem i jedyne co mialem zrobic to naladowac aku i wszytsko mialo byc okej. Aku naladowalem ale za nic nie moge odpalic kata. Probowalem z ssaniem, bez ssania, na sprzegle i bez itp itd. Wczesniej nie smigalem tym motorem i nie wiem co robie zle, jaki patent mam zastosowac zeby go odpalic??? Poki co efekt jest taki ze krece rozruchem na wszelkie sposoby ze az w koncu przestaje krecic i tylko bzyczy... Pomocy bardzo proszę bo chce w koncu nim wyruszyc na wiosenna przejazdzke....

KTM lc4 640 SM SPRZEDANY :( /// obecnie 100% Retro WSK 125 made in Świdnik na dojazdy do sklepu po bułki:)

2

Odp: lc4 640 2000r PROBLEM Z ODPALENIEM

Hej
domyślam się że masz Mikuni gaźnik.
Zacznijmy tak :
-waha jest  ( w ogóle jest i czy świeża )?
-prund na świecy jest ?
-czysty filtr powietrza?
-nie kręć ciągle rozruchajem bo go umęczysz!
-po kręceniu świeca mokra czy sucha
-skąd jesteś to może blisko kogoś kto pomoże
wypełnij tą ankietę to się znajdzie jakieś rozwiązanie

3

Odp: lc4 640 2000r PROBLEM Z ODPALENIEM

Deszczowiec napisał/a:

Witam

Posiadam kata lc4 640 z 2000r. Przez zime motocykl byl dopicowywany u mechanika...robione bylo zawieszenie, uszczelki pod glowicą, wymieniany aku jakies lozyska i inne graty. Motocykl odebralem i jedyne co mialem zrobic to naladowac aku i wszytsko mialo byc okej. Aku naladowalem ale za nic nie moge odpalic kata. Probowalem z ssaniem, bez ssania, na sprzegle i bez itp itd. Wczesniej nie smigalem tym motorem i nie wiem co robie zle, jaki patent mam zastosowac zeby go odpalic??? Poki co efekt jest taki ze krece rozruchem na wszelkie sposoby ze az w koncu przestaje krecic i tylko bzyczy... Pomocy bardzo proszę bo chce w koncu nim wyruszyc na wiosenna przejazdzke....


ja bym zaprowadzil do tego "fachowca" z powrotem i niech dokonczy swoje dzieło ale tym razem na cacy

4

Odp: lc4 640 2000r PROBLEM Z ODPALENIEM

Z tym fachowcem do dluzsza historia, nie mam do niego teraz dostepu i musze sobie sam poradzic.

-Waha jest świeżutka 3/4 baku zalane
-filtr czysty, wogole chyba jakis w miare nowy
-swiecy nie sprawdzalem...
- jestem spod warszawy, celestynów koło otwocka

KTM lc4 640 SM SPRZEDANY :( /// obecnie 100% Retro WSK 125 made in Świdnik na dojazdy do sklepu po bułki:)

5

Odp: lc4 640 2000r PROBLEM Z ODPALENIEM

ogolnie chetnie bym dal jeszcze raz komus to moto do ogarnięcia takze jak chcecie sie podjac albo macie kogos kto go za rozsadne pieniadze odpowiednio przysposobi to tez piszcie, bo bardzo mi zalezy zeby ju zaczac jezdzic nim glownei na uczelnie... a poza tym juz jakies pol roku non stop sie z nim mecze a przejechalem 5 kilometrow bo ciagle albo jakies wymiany albo nie pali

KTM lc4 640 SM SPRZEDANY :( /// obecnie 100% Retro WSK 125 made in Świdnik na dojazdy do sklepu po bułki:)

6

Odp: lc4 640 2000r PROBLEM Z ODPALENIEM

Deszczowiec napisał/a:

ogolnie chetnie bym dal jeszcze raz komus to moto do ogarnięcia takze jak chcecie sie podjac albo macie kogos kto go za rozsadne pieniadze odpowiednio przysposobi to tez piszcie, bo bardzo mi zalezy zeby ju zaczac jezdzic nim glownei na uczelnie... a poza tym juz jakies pol roku non stop sie z nim mecze a przejechalem 5 kilometrow bo ciagle albo jakies wymiany albo nie pali


pracujesz w kawiarnii "Lokalna"?:)

320mm Supermoto Racing rotor orange motomaster flame bitch  :D

7

Odp: lc4 640 2000r PROBLEM Z ODPALENIEM

Nooo zgadza sie :):)

KTM lc4 640 SM SPRZEDANY :( /// obecnie 100% Retro WSK 125 made in Świdnik na dojazdy do sklepu po bułki:)

8

Odp: lc4 640 2000r PROBLEM Z ODPALENIEM

zanim zaczniesz cokolwiek grzebac sprobuj wziąść jakis inny aku, najlepiej porzycz od kogos kto ma np sciga. mozliwe ze twoj ma na tyle sily  zeby krecic rozruchem ale brakuje mu mocy zeby dac iskre.

9

Odp: lc4 640 2000r PROBLEM Z ODPALENIEM

ja tez mam lc4 640...tyle ze z 2003 roku.
ale mialem dokladnie taki sam problem...po polrocznym postoju probowalem go odpalic 3 tygodnie:D
jak sie okazalo problemem byl moj brak umiejetnosci.
powiem jak zrobilem zeby go zachecic (bylo wtedy zimno wiec trzeba bylo go troche ogrzac...a jak wiemy lc4 na zimno nie lubi palic:)
1. ustawilem kierunkowo farelke na silnik na jakies 3 godziny (bylo kolo 0 stopni w garazu wiec wypadalo tak zrobic...teraz wywal go na slonce).
2. koniecznie sprawdz ta swiece...a najlepiej kup jakas zwykla najtansza zebys mial nowke i sproboj na niej odpalic.
3. sprawdz czy dostaje paliwo, czy nie ma gdzies przytkanych przewodow.
4. daj mu maly zastrzyk paliwa do cylindra.
5. ssanie na maxa.
6. odpalaj ze sprzeglem i wcisnietym odpreznikiem.

musi zagadac...!

10

Odp: lc4 640 2000r PROBLEM Z ODPALENIEM

predator308 napisał/a:

zanim zaczniesz cokolwiek grzebac sprobuj wziąść jakis inny aku, najlepiej porzycz od kogos kto ma np sciga. mozliwe ze twoj ma na tyle sily  zeby krecic rozruchem ale brakuje mu mocy zeby dac iskre.

zgadzam się w całej rozciągłości aku musi być o zwiększonej mocy rozruchowej a nie za 120pln.
jeżeli jest iskra i paliwo nie mam tu na myśli wahy w baku tylko czy dostaje się poprzez gaźnik
do komory spalania w głowicy to powinno być wszystko w porządku. spróbuj palić sprzętoa z
kopa [url]http://www.youtube.com/watch?v=3qT-i7aT5Y0&NR=1[/url] a nie katować go n arozruszniku
taką metodą możesz doprowadzić do zużycia sprzęgięłka kierunkowego które poprzez zębatki
i rozrusznik obraca wałem. nauka, nauka i jeszcze raz nauka zastosuj rutynowe działania w tym
przypadku to na pewno zapali. może go zalewa na ssaniu to po prostu pal na samym gazie dla
ułatwienia możesz podkręcić wolne obroty w gaźniku żeby nie używać manetki wiem, że na
początku jest to trudne więc bądź cierpliwy no i trochę kondycji by się przydało.

11

Odp: lc4 640 2000r PROBLEM Z ODPALENIEM

na sam początek zobacz świecę  :D

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

12

Odp: lc4 640 2000r PROBLEM Z ODPALENIEM

Inna dość skuteczną metoda jest podgrzanie świecy zapłonowej, jej szybkie wkręcenia i wtedy nie ma huja na mariolę.
Oczywiście jeśli wszystkie "składniki" potrzebne do uruchomienia moto są zapewnione.
O paleniu na pych nie bd mówił ale mojemu suzuki po  pół rocznym postoju, w nie ogrzewanym garage pomogło jak nic innego. Inaczej zakopał bym się na śmierć.
Oczywiście przed pchaniem trzeba kopką nadymać mieszanki do baniaka znaleźć kogoś do pomocy i łogień.

Jak sam nie masz bladego pojęcia co z czym się je i dusisz tylko starter,poproś a na pewno ktoś z forum, kto mieszka za rogiem, podjedzie żeby Ci pomóc.
Innej rady nie widzę. Szkoda się wkurwiać jak można już latać.

BTW ja mam tylko kopkę w jednej i drugiej bicz i huj-musi zapalić i nie ma że to tamto.


yo

13

Odp: lc4 640 2000r PROBLEM Z ODPALENIEM

beret napisał/a:

2. koniecznie sprawdz ta swiece...a najlepiej kup jakas zwykla najtansza zebys mial nowke i sproboj na niej odpalic.

lepiej kup odpowiednią, ja miałem problemy z odpalaniem właśnie przez złą świecę, może być jeszcze fajka zwalona.
Jak masz dwie lewe ręce to daj znać, mogę podjechać i razem może coś wykombinujemy mam niedaleko z Falenicy

14

Odp: lc4 640 2000r PROBLEM Z ODPALENIEM

nie chodzilo mi o jaka kolwiek...mialem na mysli zeby kupil dedykowana ale najtansza...mozna kupic swiece za 10 zl, a mozna irydowa za 60 zl. chodzi o sprawdzenie...:]

15

Odp: lc4 640 2000r PROBLEM Z ODPALENIEM

do Materka: Jezeli moglbys podjechac to bylbym bardzo wdzieczny, powiedz tylko kiedy mozesz... ja do tego czasu postaram sie kupic swiece.

A jezeli chodzi o aku to wlozony jest nowiutki kwasowy nie za 120 tylko za 250 zł taki raczej konkretny więc raczej nie o aku tu chodzi.

Wogole to pierwszy raz mam doczynienia z takim sprzetem i ciezko mi jest cokolwiek zrobic bo jeszcze sie tak nie znam... A kickstarterem ni hu hu go nie odpale bo lekki jestem dosyc i nie kopne tak porzadnie jak trzeba

Jakby co tu jest moje gg 5660911

KTM lc4 640 SM SPRZEDANY :( /// obecnie 100% Retro WSK 125 made in Świdnik na dojazdy do sklepu po bułki:)