1

Temat: Płyn w zbiorniczku w DRZ400 SM

Witam
Dzisiaj odebrałem moto po zimowaniu i przeglądzie (tylko wymiana świecy i oleju, heble).
Polatałem trochę moto śmiga wporzo. Tyle że podczas krótkiej przerwy zauważyłem że zbiorniczek wyrównawczy jest w połowie wypełniony a taka sytuacja nigdy nie miała miejsca.
Zawsze zbiorniczek był pusty a po odkręceniu korka wlewowego w chłodnicy pełno.
Powiedzcie mi czy można z tym jeździć czy lepiej odessać płyn ze zbiorniczka.

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

2

Odp: Płyn w zbiorniczku w DRZ400 SM

on tam ma wartośc min max  i płyn tam powinien byc

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

3

Odp: Płyn w zbiorniczku w DRZ400 SM

w zbiorniczku wyrównawczym powinien być płyn masz zresztą na nim zaznaczone ile powinno być w nim płynu  najprawdopodobniej  dolali ci płynu do odpowiedniej ilości

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

4 Ostatnio edytowany przez SUPERMOTO (2010-03-20 20:21:16)

Odp: Płyn w zbiorniczku w DRZ400 SM

Ponczo napisał/a:

w zbiorniczku wyrównawczym powinien być płyn masz zresztą na nim zaznaczone ile powinno być w nim płynu  najprawdopodobniej  dolali ci płynu do odpowiedniej ilości

No właśnie nie ma nic zaznaczone na zbiorniczku i kiedyś jak odbierałem moto z SUZUKI to właśnie zwróciłem na to uwagę a oni mi powiedzieli że ten zbiorniczek ma być pusty a płyn pojawia się tylko gdy się mocniej silnik zagrzeje
Wydaje mi się że są dwa typy układów chłodzenia jedne ze zbiorniczkiem z zaznaczonym stanem min max i wtedy ma być i taki układ jak w drz czyli zbiornik tylko na nadmiar płynu.
W oryginalnej instrukcji jest bardzo mało info:

"Przy przegrzaniu silnika nadmiar płynu chłodzącego przepłynie do zbiorniczka wyrównawczego.
Po ostudzeniu silnka płyn powróci do chłodnicy. Jeśli płyn pozostanie w zbiorniczku wyrównawczym należy uzupełnić poziom w chłodnicy"

Z tego co jest napisane widać wyraźnie że nie powinno być płynu w zborniczku ale z tego tekstu nie wynika co wtedy gdy w chłodnicy jest pod korek i pół zbiorniczka i stąd moje pytanie bo niechciałbym czegoś zepsuć z niby tak błahego powodu.

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

5

Odp: Płyn w zbiorniczku w DRZ400 SM

Moim tempym mózgiem zbiorniczek jest poto zeby coś w nim było ? jesli bedzie za dużo umknie przelewem  jezeli zamało układ chłodzenia nie będzie miał dostatecznie chłodziwa w czasie różnicy temperatur :(

Pracuję i żyję w Polsce dzięki bogu i rodzicom  było mnie stać na SX 520  :D  i na pamiętne REJU ...o i rinkon 680 .. to dzięki rodzicom i sąsiadce :D

6

Odp: Płyn w zbiorniczku w DRZ400 SM

jak sama nazwa wskazuje  on wyrównuje poziom chłodziwa w chłodnicy dlatego powinien być w nim płyn w każdym motorze tak jest i jak kolega wyżej napisał że jeśli będzie za dużo  to wywali go przelewem

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

7

Odp: Płyn w zbiorniczku w DRZ400 SM

ja bym się tym nie przejmował.
Wiadomo zima itp. więc co zimne zajmuje mniej miejsca - skurcza się.
Zalali płyn i było ok a jak rozgrzałeś silnik to się płyn rozszerzył i przelał.
Sprawdź jaki masz poziom w chłodnicy. Jeżeli poziom masz dobry to jest ok.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8

Odp: Płyn w zbiorniczku w DRZ400 SM

Może masz zapowietrzony układ chłodzący kontroluj i w chłodnicy i w zbiorniczku ! poziom płynu a wszystko bedzie ok !!! pisałem za dużo nic sie nie stanie za mało zatrzesz suke ;P i po sexie ;P!

Pracuję i żyję w Polsce dzięki bogu i rodzicom  było mnie stać na SX 520  :D  i na pamiętne REJU ...o i rinkon 680 .. to dzięki rodzicom i sąsiadce :D

9

Odp: Płyn w zbiorniczku w DRZ400 SM

SmX napisał/a:

Może masz zapowietrzony układ chłodzący kontroluj i w chłodnicy i w zbiorniczku ! poziom płynu a wszystko bedzie ok !!! pisałem za dużo nic sie nie stanie za mało zatrzesz suke ;P i po sexie ;P!

U mnie zawsze był pusty i w PP powiedzieli że tak ma być. Przelatałem 10 tyś. km w ten sposób.

10

Odp: Płyn w zbiorniczku w DRZ400 SM

maniek.o napisał/a:
SmX napisał/a:

Może masz zapowietrzony układ chłodzący kontroluj i w chłodnicy i w zbiorniczku ! poziom płynu a wszystko bedzie ok !!! pisałem za dużo nic sie nie stanie za mało zatrzesz suke ;P i po sexie ;P!

U mnie zawsze był pusty i w PP powiedzieli że tak ma być. Przelatałem 10 tyś. km w ten sposób.


Czy ja jestem na forum raidersów co zakupili moto wczoraj ? ?? chyba tak jak czytam takie posty ..

zbiorniczek wyrównawczy jak sama jego pi..... nazwa wskazuje wyrównuje poziom płunu chłodzącego w układzie :) wiec jezeli jest za duzo wywali przez przelew jak zamało nie widzimy tego i może sie okazać ze latacie z połową chłodnicy :) (stąd te okazje na allegro ) :D  zgadza sie ? w wyczynach nie ma nato miejsca i (wagi) wiec na bierząco trzeba uzupełniać w chłodnicy a w sprzętach "drogowych" jest to taka przyjazna opcja jak się przypomni właścicielowi moto że to ma płyn, to dolewamy do zbiorniczka i latamy :)  sam sobie dozuje do chłodnicy jak ubędzie albo przegrzejemy i płyn zabardzo się rozpręży ! .....nastepne dwa sezony ! ,,

Pracuję i żyję w Polsce dzięki bogu i rodzicom  było mnie stać na SX 520  :D  i na pamiętne REJU ...o i rinkon 680 .. to dzięki rodzicom i sąsiadce :D

11

Odp: Płyn w zbiorniczku w DRZ400 SM

no to moze ja sie wypowiem bo z tego co widze to tylko Maniek chyba widział zbiorniczek wyrównawczy z dr-z :)
Nie ma tam zadnych oznaczen min, max bo nie powinno byc tam jak motocykl jest zimny zadnego plynu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgadza sie, jest to zbiorniczek wyrownawczy i jest pomocny w sytuacji zagrzania moto i zgodnie z tym co jest napisane w manualu to wpada tam płyn tylko i wylacznie jak moto się zagotuje, po czym trzeba chwilkę odczekać i sam wróci z tego zbiorniczka do układu. Więc pytam teraz Szanownych Kolegów gdzie w sytuacji zagrzania moto ma sie zmieścic nadmiar płynu z układu ( który np. przy wzroscie temperatury zwieksza swoja objetość itp) skoro na zimnym silniku juz tam macie płyn ??
Sam ostatnio sprawdzilem jak to dziala więc wiem co piszę.

DR-Z 400ESM sold

12

Odp: Płyn w zbiorniczku w DRZ400 SM

Panowie to nie jest wyrównawczy zbiorniczek tylko przelewowy. Może podczas tego pierwszego odpalania troszkę sie przegrzał i częściowo napełnił. odpal sprzęta na otwartej chłodnicy(odkręcony korek) i po kilku minutach sprawdź poziom w chłodnicy tylko obserwuj by Ci się nie zagotował, bo Ci wypierdoli korkiem.
Nie przejmuj się tym tragedii nie będzie. ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

13

Odp: Płyn w zbiorniczku w DRZ400 SM

Widzę że nauka "nie poszła w las" :D Rodman nie bij piany tylko jazda do garażu ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

14

Odp: Płyn w zbiorniczku w DRZ400 SM

Dziki Panowie
Widzę że miałem rację że w zbiorniczku PRZELEWOWYM nie powinno być płynu.
Zaraz jadę na 12 na bankowy więc przed odpaleniem sprawdzę czy na zimnym jest płyn w chłodnicy jeśli nie to lipa bo nie mam na tą chwilę czym odsączyć płynu by go wlać do chłodnicy a nie chcę dolewać samej wody.
Mam tylko nadzieję że to jakiś serwisant po prostu chciał dobrze i przedobrzył.

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

15

Odp: Płyn w zbiorniczku w DRZ400 SM

w WR zbiorniczek ma podłączone 2 przewody, jeden przy górze i jeden na spodzie, jest poziom min i max na zbiorniczku, jak się silnik mocno zagrzeje (a chłodnica była pełna) to górnym przewodem może trochę płynu przybyć w zbiorniczku, przy stygnięciu podobną ilość zassie z powrotem do chłodnicy, ot fizyka