1

Temat: Suzuki RMZ 450 warto

Siemano Od jakiegoś czasu szukam sprzętu w granicach 10000 tyś i oto natrafiłem na RMZ niżle się prezentującego

[url]http://moto.allegro.pl/item948422996_wypasione_suzuki_rmz450_rmz_450_supermoto_okazja.html[/url]

no i właśni chciałem poczytać opinii fachowców od strony technicznej tj jak wygląda sprawa serwisu , żywotności , właściwościach jezdnych w / terenie jak i na mieście / a także jak się mają ceny części zamiennych w porównaniu do innych moto. Z góry dzięki :)
Dodam tylko że szukam w miare niezawodnego sprzęta / takiego co to nie będe musiał rozkręcać po kazdej lajtowej glebie /

2

Odp: Suzuki RMZ 450 warto

Ja nie jestem ekspertem ale moge ci napisac ze wlasciwosci jezdne w miescie sa slabe bo motocykl nie ma homologacji do jazdy po drogach publicznych  :) Po drugie motocykl jest zapewne trwaly jesli chodzi o gleby ale wymaga czestego serwisu (co kilka motogodzin  :P ), silnik w tym konkretnym egzemplarzu jest zdaje sie do remontu i w 1 tys PLN raczej sie nie zamkniesz.

3

Odp: Suzuki RMZ 450 warto

no faktycznie nikt przeciez nie odważy sie jezdzić tą zabawką po drogach publicznych bez papierów  ;) a wracając do wątku to jaki jest koszt remontu generalnego takiego sprzęta i co ile mh mniej więcej trzeba odwiedzać serwis przy dość intensywnej eksploatacji . jak już wcześniej napisałem szukam w miare niezawodnego i możliwie taniego w serwisowaniu / w porównaniu z innymi supermoto / sporo się też zastanawiam nad kupnem typowego crosa 4t i przerobieniu go na SM czy to sie opłaca i jakie są koszty takiej podstawowej modyfikacji. Załużmy ze to bedzie przeróbka tego konkretnego modelu
[url]http://www.allegro.pl/item940632967_ktm_exc_400_model_2005_rozrusznik_okazja.html[/url]

4

Odp: Suzuki RMZ 450 warto

Jak już szukasz kata to bierz 520:) mniej awaryjny jak się dba. Przeróbka na SM - koła ok 2K PLN, tarcza przód, adapter lub grubiej - zacisk i pompa pod SM  , zawieszenie utwardzić/obniżyć

SMR 505

5

Odp: Suzuki RMZ 450 warto

jony111 napisał/a:

no faktycznie nikt przeciez nie odważy sie jezdzić tą zabawką po drogach publicznych bez papierów  ;)

Ja sie nie odwaze biorac pod uwage, ze w razie jakiejkolwiek stluczki nie mowiac juz o powaznym dzwonie czy rannych ja pokrywam koszty  :rolleyes:

6 Ostatnio edytowany przez maciejwra (2010-03-11 00:31:30)

Odp: Suzuki RMZ 450 warto

[url]http://forum.supermoto.pl/post18730.html#p18730[/url]

Zastanów się nad tym sprzętem uważam że warto!!!

SMR 505

7

Odp: Suzuki RMZ 450 warto

nie bierz sobie tej uwagi głeboko do serca bo troga publiczna to również droga która nie musi być często uczęszczana przez innych uczestników ruchu a na takie drogi , ulice , place ,parki / gdzie ludzi jak na lekarstwo /czasami terz parkingi to wręcz wymarzone miejscówki dla ulicznego crosa bo przeciez został on w myśl tego zaprojektowany i stworzony. wracając do wątku cena 2tys to cena totalnej przeróbki czy tylko kół

8

Odp: Suzuki RMZ 450 warto

odnośnie tej Yamaha WR 450F Supermotard możesz mi podac jakieś konkretne namiary na foto bo jakoś nie moge kurcze ich znależć z góry dzięki

9

Odp: Suzuki RMZ 450 warto

jesli mowa o ktm 520 to znalazłem coś takiego
[url]http://moto.allegro.pl/item949732691_ktm_sx_520_supermoto_zadbany_polecam.html[/url]
tylko cena jakas taka zaniżona co o tym SM sądzicie

10

Odp: Suzuki RMZ 450 warto

No spoko ale to jest SX czyli cross i nie ma homologacji, a Ty chyba szukasz czegoś głównie na ulice?  :)

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

11

Odp: Suzuki RMZ 450 warto

no dobra dajmy sobie już spokój z tymi ulicami , homologacją itd . Powiedzcie mi na co mam zwracać szczególną uwagę przy zakupie tego spryciarza bo zamierzam się wybrać na oględziny w łikend  :) i ile muszę szykowac kasiory w razie grubszego remontu silnika i co jaki czas trzeba odwiedzać serwis w przypadku intensywnej jazdy /tak mniej więcej bo szczerze nie mam o tym zielonego pojęcia/

12

Odp: Suzuki RMZ 450 warto

remont tej RMZ będzie kosztował co najmniej 5-6 tys. zł w zależności od tego co trzeba wymienić nikt dokładnie ci nie powie przed rozłożeniem silnika. sprzęt jest składany na tuningowych częściach wiec odpada wymiana np. samego tłoka, musisz kupić cały zestaw plus wał, uszczelki, łożyska itp. jeśli jeszcze głowica jest trafiona to mogiła. nie sądzę aby sprzedający zgodził się na szybką rozbiórkę silnika na miejscu w celu oceny części niezbędnych do wymiany.
co do eksploatacji jest to sprzęt wyczynowy czyli częste serwisy są konieczne wymian oleju co 10 mth regulacje zaworów itp.
jeśli chcesz sprzęt do jazdy w koło domu to na pewno to nie jest to czego szukasz, ale jak chcesz to właśnie zdecydowałem się na sprzedaż DRZ w wersji E z kolami supermoto [url]http://forum.supermoto.pl/post18719.html#p18719[/url] wymiana oleju co 3kkm i ogólnie sprzęt nie zawodny moc katalogowe to około 50KM
w niedzielę mogę go przywieźć do Warszawy jeśli znajdzie się ktoś chętny a jak nie to będzie stał do Wielkanocy pod Lublinem.

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

13

Odp: Suzuki RMZ 450 warto

no to faktycznie dupa , kosztowna zajawka , a jak się ma sprawa serwisowania takiego KTM EXC wyczytałem ze są bardziej bezobsługowe w porównaniu do innych moto tego typu . Zastanawiam się jednak czy nie sa to info wyssane z palca bo nie uśmiecha mi się za bardzo latanie do serwis co 10 mth

14

Odp: Suzuki RMZ 450 warto

Z tym 5-6  tyś to trochę przesadziłeś, nawet licząc nową korbę w salonie to jakieś 1300 zł Plus tłok 600 zł do tego komplet uszczelek około 300 plus płyny, łożyska, czas na załatwienie wszystkiego i robocizna ogólnie jakieś 3k wyjdzie :)

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

15

Odp: Suzuki RMZ 450 warto

[url]http://moto.allegro.pl/item944121999_husqvarna_sm570r_supermoto.html[/url] to jest godne uwagi, mam taką samą maszynę, koleś który sprzedaje miał kiedyś YZ i też wystawił na allegro, miałem ją brać ale ubiegł mnie ktoś z UK, proponował mi już tą huske  w październiku ale wtedy jakoś nie czułem weny do huski :) później on już nie chciał sprzedać... widać teraz się namyślił...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."