1

Temat: Jaki tłok na cylinder ??

Cześć ! mam małe pytanko, jaki tłok dobieracie na cylinder , mam wymiar 97,97mm w nicasilu, i jedni mówią - 3 setki inni - 5 setek a jeszcze inni - 6 setek to minimum... JAK TO JEST ???? :) proszę o poradę :)

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

2

Odp: Jaki tłok na cylinder ??

4 setki.

Husqa SM 450 R 08`, Husqa CR 250 82`,  Beta Zero 125 91`

3

Odp: Jaki tłok na cylinder ??

hmm mam wymiar 97,97  a najmmniejszy tłok -  to 97.94 mm- Nominał

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

4 Ostatnio edytowany przez jareks (2010-01-13 11:52:44)

Odp: Jaki tłok na cylinder ??

Tegma nie wiem co tam masz, ale serwisówka do Twojego modelu podaje luz nominalny 0,04-0,06, luz do naprawy 0,12.
Jak mierzyłeś zimny cylinder to pomiar mógł trochę przywariowac, skrobnij w jakich warunkach był pomiar. Jak zimny tak jak za oknem to spokojnie te 3 setki mógł zassać :P
Jak mierzyłem w Becie w zimowych warunkach to tez jakieś takie cuda wychodziły  :)

Husqa SM 450 R 08`, Husqa CR 250 82`,  Beta Zero 125 91`

5

Odp: Jaki tłok na cylinder ??

hmm mierzył hruzdowicz... powiedział ze jest 97,97 może zabiore do Ciebie cylinder i odrazu pogadamy o innych sprawach częściowych... ps. to co miałem Ci dać zostawiłem u Rosy :)

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

6

Odp: Jaki tłok na cylinder ??

Ps , Cylinder powinien mieć 98.00 mm wg serwisówki...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

7

Odp: Jaki tłok na cylinder ??

jareks napisał/a:

4 setki.

   to prawie pół litra

dobierając tłok oprócz średnic zewnętrznych, zwróć jeszcze uwagę na wysokość tłoka - mówię tu o odległości denka tłoka do środka otworu na sworzeń - zamienniki pomimo tych samych średnic i opisu High comp. potrafią być niższe od oryginału np o 2mm a to zmieni Ci stopień sprężania

Husaberg FS650
663 944 902 sms
UK 07907566238

8

Odp: Jaki tłok na cylinder ??

a jaki ja mam wpływ na to ?? :) czy w takim wypadku mogę coś zmienić?
Pzdr!

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

9

Odp: Jaki tłok na cylinder ??

zeszlifu cylinder  :lol:  :lol:

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest