1

Temat: DRZ400SM pompa hamulcowa

Mam takie pytanko - czy ktoś z was montował może do DRZ 400 SM pompę hamulcową 19mm ?? Np. taką od GSXR 600.
Jak bardzo będzie się zachowywał taki zestaw 2 tłoczkowego zacisku z taką pompą?
Ewentualnie jaką największa pompę można zamontować?
Czy 16 również będzie za duża?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

2

Odp: DRZ400SM pompa hamulcowa

Będzie "zero-jedynkowo", tzn. nie będzie można dozować siły hamowania - albo będziesz hamował (i to praktycznie na maxa tego co potrafi zacisk), albo nie będziesz hamował wcale :)
Jaką najsłabszą to nie wiem. Ja miałem u siebie (w DRZ-E z zaciskiem Brembo 4-tłoczkowym i tarczą 320mm od KTM LC4) już kilka pompek. Najpier krosową - ta była za słaba, potem od CBR RR - ta była właśnie 0-1, potem od CBR F3 - ta była ciągle za mocna, ale o niebo lepsza od tej z RR, a potem z DRZ SM i ta była najlepsza :)

pozdr,

Łukasz "Dragilla" Sacha #17

3

Odp: DRZ400SM pompa hamulcowa

Ja mam 16mm Magure i hamuje wybitnie z 4 tloczkowym motomasterem. Tylko czasami nie zakup podroby Brembo!!!!

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

4

Odp: DRZ400SM pompa hamulcowa

radziu napisał/a:

Ja mam 16mm Magure i hamuje wybitnie z 4 tloczkowym motomasterem. Tylko czasami nie zakup podroby Brembo!!!!

Masz może coś takiego?
[url]http://allegro.pl/item722767707_magura_supermoto_16_mm_ktm_suzuki_honda_yamaha.html[/url]

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: DRZ400SM pompa hamulcowa

To chyba właśnie Radzio sprzedaje :)

Łukasz "Dragilla" Sacha #17

6

Odp: DRZ400SM pompa hamulcowa

A  montował ktoś może zacisk 6cio tłoczkowy?
Ma to w ogóle sens? Może taki układ sprawował by się lepiej z pompą od RR lub fF4?


yo

7

Odp: DRZ400SM pompa hamulcowa

Dokładam się po części do patania SFMario - bo wszyscy starają się wymieniać na zaciski Brembo.
A dlaczego nikt nie chce montować Nissin? Np. od jakiegoś sportowego kawasaki. Czy nie powinno być łatwiej wymienić nissin na nissin?
Akurat tych 4tłoczkowych nie brakuje na allegro i są w bardzo niskiej cenie.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8

Odp: DRZ400SM pompa hamulcowa

Z tego co kojarzę, to w Husach jest 6 tłoczków. One (takie zaciski) chyba dają większe czucie, ale to wciąz jedna tarcza, a nie dwie jak w sportach...

A apropos pytania hackera33, to wszyscy montują akurat Brembasy, bo się mieszczą :) I to też nie wszystkie, tylko chyba 2 modele tylko.  Nissiny czy inne wynalazki ze sportów, są mega szerokie i nie wejdą bez większych przeróbek.

Łukasz "Dragilla" Sacha #17

9

Odp: DRZ400SM pompa hamulcowa

dragilla napisał/a:

  Nissiny czy inne wynalazki ze sportów, są mega szerokie i nie wejdą bez większych przeróbek.

A w czym przeszkadza grubość zacisku?
I tak daje się adapter dystansujący go od lagi i ustalający na właściwej pozycji względem tarczy hamulcowej.
No chyba ze obciera o szprychy?

yo

10

Odp: DRZ400SM pompa hamulcowa

SFMario napisał/a:

No chyba ze obciera o szprychy?

O tą grubość się rozchodzi.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: DRZ400SM pompa hamulcowa

A po kiego Tobie wymiana pompy i innych cudów?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12

Odp: DRZ400SM pompa hamulcowa

gierwi napisał/a:

A po kiego Tobie wymiana pompy i innych cudów?

Dla Ciebie Gierwi wszystko do DRZ jest zbędne hehe:D

Postaram się w przyszłym tygodniu podjechać na plac to pogadamy:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

13

Odp: DRZ400SM pompa hamulcowa

No ja mam w sumie 2 pompy magury. TYlko sam sie nie moge zdecydowac ktora sobie zostawic :). Aktualnie hamuje mnie magura do KTMa SMRa, z tego co wiem taka sama jaka ma Husqa Crazy-Dragilla(z 3katnym zbiorniczkiem). Supa pompa!!! Latanie przez kiere gwarantowane a dozowanie to bajka

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

14

Odp: DRZ400SM pompa hamulcowa

Jaki płyn hamulcowy jest zalecany do pompy Magury - DOT4 ?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

15

Odp: DRZ400SM pompa hamulcowa

dot 4 lub 5.1 można je mieszać