1

Temat: Jaki jest koszt wzięcia udziału w zawodach?

Cześć,
Mam pytanie do zawodników. Ile kasy musicie wyłożyć na jeden start w zawodach? Co prawda ani sprzęt ani moje umiejętności póki co nie pozwolą na to żeby się ścigać z Wami ale pojeździć dla zabawy i czegoś się nauczyć zawsze można. Ciekawy jednak jestem jaka kasa jest z tym związana.
pzdr

2

Odp: Jaki jest koszt wzięcia udziału w zawodach?

Crazy_Russian napisał/a:

Wpadajcie na treningi a potem na zawody. Najblizsze zawody w Lublinie 16 wrzesnia, a ostatnie w Radomiu 29-30 wrzesnia (o ile nie zerwa asfaltu, bo sa plany wymiany na nowy).Start to 120zl + 10 zl za wypozyczenie kostki pomiarowej. Aby wystartowac w pucharze PZM, nie trzeba miec zadnej licencji-dopiero przy 3-im starcie jest koniecznosc posiadania (mozna ja podczas zawodow wyrobic)

3

Odp: Jaki jest koszt wzięcia udziału w zawodach?

To już widziałem. Mi chodzi jeszcze o kilka innych tematów. Ile to wychodzi w sumie. Dodając opony, jakąś instalację w miejscu zawodów i całą resztę od momentu dotarcia na miejscę. Coś typu : średnio weekend z zawodami wychodzi w sumie koło: ....
A co do licencji, to co trzeba zrobić żeby zrobić :)

4

Odp: Jaki jest koszt wzięcia udziału w zawodach?

Niedlugo zrobie taki opis, ale na razie nie mam czasu

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

5

Odp: Jaki jest koszt wzięcia udziału w zawodach?

Poczekam :)

6

Odp: Jaki jest koszt wzięcia udziału w zawodach?

Hej, podam Ci moje koszty tak w przybliżeniu na sezon oraz koszt jednego mojego wyjazdu ( dodam tylko ze jestem ze Szczecina i mam zawsze najdalej), a więc na ten sezon wydałek około 20000 zł, a jedna eliminacja kosztuje mnie około 10000 do 13000 zł.
Pozdro Radek 101


Oczywiście 1000 do 1300 zł, sorry za błąb

101

7

Odp: Jaki jest koszt wzięcia udziału w zawodach?

Uff, bo jak zacząłem czytać to pobladłem i doszedłem do wniosku, że to sport dla szejków:) Wielkie dzięki za pomoc. Rozumiem, że na każdy start masz nowe oponki?
pzdr

8

Odp: Jaki jest koszt wzięcia udziału w zawodach?

Podam dane dla mieszkanca W-wy i jednoczesnie czlonka AK Radom.
Zawody w Radomiu :
- dojazd 100zl (jesli jade z jednym moto, jesli z kumplem to polowe taniej)
- start 0 zl + 10 zl kostka
- nocleg 0,5*100zl
- tylna opona starcza mi na 3 wyscigi wiec 1/3 * ~400zl (za tyle mozna juz kupic przyzwoita oponke jesli sie startuje)
- przednia swieza opona kupiona "po Poznaniu" za 150 zl starczyla mi 2 razy dluzej niz tylna czyli 1/6 * 150 zl
-wymiana oleju i filtra co 2-3 wyscigi (wymieniam co max 5mh) daje 0,3*(49zl+18zl)
-benzyna PB98 kolo 10 litrow na jedne zawody ~45-50zl
Wychodzi niecale 400zl na 1 start. Kwota ta uwzglednia zuzycie opon, benzyny przez motocykl i wymiane oleju oraz jakas przekaske w trakcie dnia :)

Jesli jade do Lublina, Gostynia, czy POznania, to dodatkowo 120zl za start no i wiecej troche za benzyne.

Oczywiscie mozna mocniej niszczyc opony i czesciej je wymieniac. Jednak zakladajac "loł badżet" mozna sie spokojnie zmiescic w tym co podalem. W koncu nie koniecznie trzeba jechac z noclegiem.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

9

Odp: Jaki jest koszt wzięcia udziału w zawodach?

Teraz to już zupełnie się podbudowałem:) O ile nic się nie popieprzy, to możliwe że przybędzie Wam zamulacz na torze w nowym sezonie :)

10

Odp: Jaki jest koszt wzięcia udziału w zawodach?

Dla mnie koszt to okolo 2tys rownież.. najgorsze są początki. A co do zaczynania to mam do sprzedania crf450 crossowke i supermoto w jednym. Możliwość sprzedania np samej crossowki.

KACZOR

11

Odp: Jaki jest koszt wzięcia udziału w zawodach?

Początki najgorsze dlatego, że dużo gleb i konieczność inwestowania czy dlatego, że przepaść jeśli chodzi o umiejętności i doświadcznie?
pzdr

12

Odp: Jaki jest koszt wzięcia udziału w zawodach?

szwinia napisał/a:

Teraz to już zupełnie się podbudowałem:) O ile nic się nie popieprzy, to możliwe że przybędzie Wam zamulacz na torze w nowym sezonie :)

A na czym chcesz startowac w zawodach i w jakiej klasie ??

Pozdro

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

13

Odp: Jaki jest koszt wzięcia udziału w zawodach?

Bo trza motocykl kupić i go przygotować, pod koniec sezonu już będzie dużo taniej, bo znajomości większe:D

KACZOR

14

Odp: Jaki jest koszt wzięcia udziału w zawodach?

No właśnie tak jak napisał Darek, ja zakładam "loł badżet", więc chcę pojeździć moim SMC '98. Idea i tak jest taka, żeby się puczyć od lepszych i mieć radochę :)
Przecież zdaję sobie sprawę, że tym sprzętem mógłbym już się pokusić o starty w klasie "weteran" :)