1

Temat: DRZ 400SM – Jaki napęd

Witam wszystkich
Chciałbym wymienić napęd z oryginalnymi przełożeniami 15/41 i w związku z tym mam kilka pytań do bardziej doświadczonych, bo oryginalny ZAKUWANY w ASO kosztuje 760+190 wymiana a ja na oryginalnym zrobiłem 14000 i tak się rozciągnął że już nie da się naciągnąć.

1. czy to normalne że po 14000 łańcuch jest już do wymiany mimo że nie śmigam tak ostro. Za tą cenę spodziewałbym się czegoś więcej. Kolega na fazerze zrobił 8000 i nie naciągał ani razu a moc i masa o wiele większa

2. Jaki najlepszy zestaw polecacie i gdzie go dostanę
może coś takiego
http://moto.allegro.pl/item669625814_zestaw_napedowy_suzuki_drz400_05_08_drz_400_sm.html

3. !!!!Czy może być z zapinką bo w instrukcji obsługi piszą, że nie!!!!

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

2

Odp: DRZ 400SM – Jaki napęd

Inaczej się łańcuch szmaci w singlu a inaczej w 4-garowej rzędówie. U mnie możesz kupić taki łańcuch i zębatki też. Zadzwoń pod 0-22 673-53-38 i zapytaj chłopaków. Tylko do racingowych łańcuchów nie ma zapinek, do reszty spokojnie można kupić.

3

Odp: DRZ 400SM – Jaki napęd

SUPERMOTO napisał/a:

.1. czy to normalne że po 14000 łańcuch jest już do wymiany mimo że nie śmigam tak ostro. Za tą cenę spodziewałbym się czegoś więcej. Kolega na fazerze zrobił 8000 i nie naciągał ani razu a moc i masa o wiele większa


Ja w ogóle ostro nie latam można powiedzieć że pełna spacerówka. I po takim samym przebiegu już był do wymiany. To na seryjny montowany w dr-cie podobno całkiem sporo.

SUPERMOTO napisał/a:


2. Jaki najlepszy zestaw polecacie i gdzie go dostanę może coś takiegohttp://moto.allegro.pl/item669625814_zestaw_napedowy_suzuki_drz400_05_08_drz_400_sm.html

Ja zmieniłem na DID 520VM xring i pewnie skończy się tak samo szybko ;-) Kupiłem go z zębatkami od jakiegoś przyjemnego gościa na allegro. Za około 470zł

SUPERMOTO napisał/a:


3. !!!!Czy może być z zapinką bo w instrukcji obsługi piszą, że nie!!!!Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

W zestawie również możesz dostać ogniwo do zakucia i sam sobie zakuć w jakimś warsztacie (20zł) albo przy użyciu akceleratora kinetycznego i punktaka (chociaż lepiej nie). I to jest chyba jedno z lepszych rozwiązań.

jakubek

4

Odp: DRZ 400SM – Jaki napęd

w motox możesz kupić napęd wrp, jeżdzę już drugi sezon na tym samym tylko trzeba pamiętać o smarowaniu łańcucha.

Btw po mojej jeździe łańcuch zawsze jest gorący - czyli ostro pracuje.

www.propitbike.pl

5

Odp: DRZ 400SM – Jaki napęd

myślę że z zapinką może być, na MP w MX wszyscy jeżdżą z zapinkami a tam nie ma zmiłuj