1 Ostatnio edytowany przez PRELUDE2000 (2012-05-27 09:53:08)

Temat: SMC R odpalenie z kabli?

Panowie, mam pilne pytanie: Czy można próbować odpalić SMC R podłączając kable do akumulatora w aucie? Najprawdopodobniej rozładował się akumulator. Nie chcę już tutaj przybliżać jak do tego doszło - to już temat na inny dział. Akumulator jest oczywiście nowy, przy próbie uruchomienia rozrusznika jest tylko cyknięcie i reset zegarów. Uprzedzając odpowiedzi: nie mam przy sobie prostownika do akumulatora, jest niedziela i nie mogę liczyć na pomoc serwisu, nie jestem u siebie by liczyć na pomoc znajomych. Jeśli zakładany był już taki temat to sorry ale nie doszukałem się nigdzie odpowiedzi (Figiel czuwa). Będę wdzięczny za pomoc, muszę dziś france uruchomić by wrócić do Warszawy.
Pozdro!

2

Odp: SMC R odpalenie z kabli?

Nie mam smc r, ale w przy odpalaniu wielu innych "jeźdzdeł" nie spotkałem się z problemem, że nie można odpalać z kabli. Po podłączeniu innego aku do swojego, odczekaj chwilę przed kręceniem.

3

Odp: SMC R odpalenie z kabli?

Najlepiej odpal od innego motocykla a jeżeli nie ma takiej możliwości to możesz odpalić od samochodu (najlepiej od benzynowego o małej pojemności)

Pozdrawiam
Piotrek #13
YZ450F SUPERMOTARD

4

Odp: SMC R odpalenie z kabli?

pojemność akumulatora nie ma znaczenia powiem nawet im większa tym lepiej(w przypadku motocykla nie ma za dużego znaczenia) a rozrusznik weźmie tylko tyle A ile potrzebuje

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

5

Odp: SMC R odpalenie z kabli?

Spotkałem się z samochodem, nie pamiętam co to było, ale nie dało się połączyć akumulatorów i odpalić bo poprostu komputer wyrzucał jakiś błąd i dopiero gdy przełożyliśmy aku wszystko zaczęło działać.
Mam nadzieje ze smcr nie ma takiego czegoś i uda Ci się to zrobić.  Próbować zawsze możesz :) Powodzonka

Husqy SMR-R 450

6

Odp: SMC R odpalenie z kabli?

Da się odpalić podłączając kable do aku w aucie - odpalam tak mojego LC4. Ja jednak mam porządne i krótkie kable, więc nawet nie odpalam auta. Ważne aby nie podłączać do instalacji 24V.

http://www.youtube.com/watch?v=4H0w5DHh0w8

Yamaha WR450F - Brudas
KTM 690 SMC-R - SM

7

Odp: SMC R odpalenie z kabli?

Wszystkim bardzo dziękuję - idę odpalać france.