1

Temat: KTM EXC wentylator chłodnicy

Zakupiłem KTMa 525 exc z takim dodatkowym wentylatorem na chłodnicy, wentylator to chyba jest ten model: [url]http://shop.ktm.com/int_en/powerparts/cooling-system/lufter-1.html[/url]

Teraz pytanie: Jak sprawdzić czy działa?, czy po jeździe i zgaszeniu moto powinien się kręcić w przypadku wysokiej temperatury? Jeszcze nie miałem okazji zobaczyć aby działał - moto zrobiłem 50km, gdzie powrót do domu to było jakieś 35, a może nie był aż tak katowany aby się załączył bo jechałem dosyć emerycko :)

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

2

Odp: KTM EXC wentylator chłodnicy

Przegon dobrze sprzet po miescie, zatrzymaj sie daj mu pochodzic na postoju ze 2-3min nastepnie zgas i wentylator powinien juz zapierdzielac. Ja tak sprawdzilem bo tez mialem watpliwosci czy dziala. A przy takiej pogodzie jak teraz po ostrej jezdzie po miescie jak chwile postoje to czesto i gesto mi sie wlacza. Po trasach powiedzmy 50km i postoj wlacza sie sporadycznie.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

3 Ostatnio edytowany przez michal_lc4 (2012-05-22 11:13:06)

Odp: KTM EXC wentylator chłodnicy

Opcja mniej paliwożerna i nie wymagająca gonienia sprzęta po mieście to zdjęcie wtyczki z czujnika/włącznika temp. w chłodnicy i zwarcie tych dwóch pin'ów we wtyczce grubszym drutem. Wtedy wentyl powinien kręcić. Druga sprawa to czy czujnik/włącznik w chłodnicy napewno działa?

SMC 625 '04 -> TDM900 -> ...??
https://www.bikepics.com/pics/2013/02/14/bikepics-2516302-full.jpg

4

Odp: KTM EXC wentylator chłodnicy

a trzecia sprawa, czy w chłodnicy jest odpowiednia ilość płynu aby czujnik zadziałał ;)

5

Odp: KTM EXC wentylator chłodnicy

czujnik jest w dole chlodnicy, wiec by musialy byc puste zeby nie zadzialal, mi sie wlaczyl raz- na postoju,jak silnik pracowal kilka minut na wolnych obrotach, podczas jazdy nigdy, chyba ze nie slyszalem, z tym ze latam tylko po asfalcie, bez jakiegos taplania sie w blocie itp

525 EXC