1

Temat: Szalejące obroty,pilne!

Witam!
Jestem posiadaczem motocykla Rieju Spike i mam problem a mianowicie podczas jazdy nagle zaczęły mi wariować obroty silnika.
Gdy puszczałem manetkę silnik gasł,potem gdy znów puszczałem nagle sam przyśpieszał co robiło nie lada problem w wyhamowaniu. Czasami udawało się mi go uspokoić na max obrotach gdy dałem mu sanie by go trochę zdusić,lub jeśli go zapalam wbija się na max obroty i nie spada,czasami przy odpalaniu idzie dobrze a za chwile mu znów odbija.
Dziś zaglądłem do gaźnika i do flitra powietrza wsiadam,jadę wbijam już 5bieg i mogę puścić śmiało kierownicę a sam się będzie napędzał...Brałem też pod uwagę linkę od gazu ale tam też żadnej wady nie wykryłem.
Czytałem trochę na różnych forum i bardzo możliwe że poszły smieringi w wale lub moduł? Co o tym sądzcie?Miał ktoś może z Was podobny problem?
Proszę o pomoc,bo dzień bez jazdy to dzień stracony...
Pozdrawiam!;)

2

Odp: Szalejące obroty,pilne!

Poświęć czas na czyszczenie gaźnika, bo od zaglądania sie nie wyczyści. Filtr powietrza tez musi być czysty.
Kręciłeś coś ostatnio przy gaźniku? Zdejmowałeś zbiornik?

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

3 Ostatnio edytowany przez kusloncu (2012-05-21 20:16:49)

Odp: Szalejące obroty,pilne!

Ja myśle jednak że to linka gazu, albo coś z gaźnikiem, moduł bym odrzucił bo iskra podana nawet milion razy na małą ilość paliwa nic nie da :D Też miałem ten kłopot, okazało się że miałem zablokowany przelew, a huska dobiera sobie tamtedy powietrze :) W sherco tez miałem coś takiego i był to wsunięty taki "cypelek" który ustawiał przepustnice i rzecz jasna jej nie ustawiał :D
Szukał bym czegoś przy gaźniku :)

Husqy SMR-R 450

4

Odp: Szalejące obroty,pilne!

podpiąłem jeszcze kompresor do wężyka paliwa do gaźnika rzecz jasna i troche go przedmuchało i jak na razie jakiś kłopotów nie było.Podregulowałem jeszcze  troche i powinno iść,jutro coś pojeżdżę więcej to się dowiem czy gaźnik był przyczyną czy trzeba szukać dalej.Na filtr też patrzyłem i jest ok.Jutro napisze jak się sprawuje.