1

Temat: Przełozenia do Dt

Szukałem informacji na ten temat ale konkretnie takiej nie znalazłem. mianowocie zakladam do DT koła od DRZ SM jak wiadomo w DRZ łancuch to 520 w DT 428. wiec ni jak nie idzie połaczyc.... ale znalazlem przednia zebatke do DT na łanuch 520. Pytanie tylko jaka zębatkę dac.  łancuch 520 ma dłuzsze ogniwa wiec na logike zębatka 15 zębaów pod łanuch 428 bedzie mniejsza niz zębatka 15 zębów pod lanuch 520.  Czy Ktos sie orientuje jakie zębatki dobrac?? Moto nie bedzie na tor tylko na miasto.

DT125r przerobione na SM a niebawem bedzie wstawiany cylinder od DT 200 WR

2

Odp: Przełozenia do Dt

Jeżeli założysz przednią zębatkę na 520 to po problemie bo na 428 będzie za luźna :) łańcuch nie będzie napięty tak jak potrzeba. A wielkość zębatek niech będzie taka jak w serii czyli 57tył 15 przód 

A więc zębatka 428 do łańcucha 520 odpada :)

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

3

Odp: Przełozenia do Dt

Nie mam zamiaru łaczyć zębatki pod łancuch 428 z zębatką i łanuchem 520. chodzi mi o to ze te lancuchy roznia sie długoscia ogniw. pytam czy wlasnie jesli wezme te przykladowe 15/57 pod lancuch 520 to czy motor da rade ciagnac bo zestaw napędowy będzie dłuższy i większy.

DT125r przerobione na SM a niebawem bedzie wstawiany cylinder od DT 200 WR

4

Odp: Przełozenia do Dt

kotan88 napisał/a:

Nie mam zamiaru łaczyć zębatki pod łancuch 428 z zębatką i łanuchem 520. chodzi mi o to ze te lancuchy roznia sie długoscia ogniw. pytam czy wlasnie jesli wezme te przykladowe 15/57 pod lancuch 520 to czy motor da rade ciagnac bo zestaw napędowy będzie dłuższy i większy.


Ja bym najpierw załozył i sprawdził jak to będzie chodziło, jak będą za długie przełozenia to zmienisz zębatki, nie ma sensu robić tego teraz, bo może sie okazać że bedzie na tyle źle że bedziesz chciał zwiekszyć zębatke z tyłu :)

Husqy SMR-R 450

5

Odp: Przełozenia do Dt

ja raczej bym pomajstrował z tyłu żeby założyć w piaście od drz zwykłą zębatę od dt, bo dt to nie za mocny motocykl a napęd 520 ma sporo większe opory toczenia od 428

6

Odp: Przełozenia do Dt

pociągnie bez problemu w ktm lc2 125 jest 520 a to jest ten sam silnik :)

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

7

Odp: Przełozenia do Dt

"Kusloncu" ale co mam zalozyc?? nie mam przedniej zębatki na lancuch 520 a moja tylna nie wchodzi na piaste. wiec musze jakas kupic i sie zastanawiam jaka... co do dopasowania tylnej zębatki od DT do piast DRZ odpada.... szukałem po całym necie i nie te srednice.... wiec ni jak nie podejdzie. widze ze nie pozostaje mi nic innego jak kupic pare zębatek i zmieniac ....

DT125r przerobione na SM a niebawem bedzie wstawiany cylinder od DT 200 WR

8

Odp: Przełozenia do Dt

Najpierw sprawdź te 15/57 ewentualnie daj 14/57 to na prędkości stracisz minimalnie a zyska na zrywności , lepiej jest kombinować później jak ci nie będzie pasować z przednią zębatką bo jest tańsza

9

Odp: Przełozenia do Dt

W sumie musiał byś znaleść średnice nowej zębatki na 520 i zobaczyć czy jest duża róznica miedzy standartową od dt.
I pewnie założysz na przód 14 bo mniejszej chyba nie ma, a jak będzie jeszcze źle to z tyłu będziesz musiał zmieniać, więc może nie skracaj łańcucha odrazu na styk :) Sory za to wcześniej, ale troche sie zamotałem :)

Husqy SMR-R 450

10

Odp: Przełozenia do Dt

też masz problem są goście którzy dorabiają zębatki na alledrogo pl wysyłasz  mu rozstaw śrub  mocujących i  mówisz 57 na 428 rozmiar i ci dorabia :)

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

11

Odp: Przełozenia do Dt

dokładnie. za 150zł jest, typ zrobi ci zębatkę jaką tylko chcesz. poszukaj sobie na allegro.

http://www.youtube.com/watch?v=uteflmsM48A&feature=youtu.be

12

Odp: Przełozenia do Dt

i za kazdym razem bede musiał dorabiac??  poza tym 150 to mało?? kolejna sprawa jestem w Anglii wiec szukam czegos gotowego z Ebay-a co do przednich zembatek do Dt na łancuch 520 znalazlem zebatki o 11 do 15

DT125r przerobione na SM a niebawem bedzie wstawiany cylinder od DT 200 WR

13

Odp: Przełozenia do Dt

a myslisz ze to tylko w polsce takie zeczy robią?  a tak poza tym to jak ci zrobi taką zenbatke to ani razu pewnie jej nie będziesz zmnienial bo będzie bardzo twarda + do tego  did super wzmocniony oringowy i zestaw na pare ladnych sezonów.  a i jeszcze takie pytanie dlaczego nie kupiłeś kół od dtx pasowały by w sam raz

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

14

Odp: Przełozenia do Dt

bo do DTX - a sa mniejsze ( wezsze) a poza tym nie było w takiej cenie jak kupilem te ;)

DT125r przerobione na SM a niebawem bedzie wstawiany cylinder od DT 200 WR

15

Odp: Przełozenia do Dt

różnicę wydasz teraz na skolekcjonowanie napędu i na jedno wyjdzie :) a poza tym zanim "zmęczysz" ten napęd to pewnie zmienisz sprzęta więc spokojnie..