1

Temat: Koła SM-odlewane czy szprychowane?

Witam.
Koledzy, czy do jazdy po mieście i górskich winklach są jakieś pzreciwskazania do śmigania na odlewanych kołach z np GS500 czy CBR F2?

Koszt kół szprychowanych, nawet jesli przednie koło pozyskał bym taniej -tylna felga od DR650 ma 3,5" i piasta od dr350 ( 400+150 szprychy+ centrowanie) no a tylne to juz awaria bo obrecz 4,25' kosztuje niezłe siano.
Zaraz pewnie posypia sie głosy ze jak mnie nie stac to po co sie zabieram.

Koła chce miec jako drugie do swojej DR350, pomimo tego ze posiadam swietny motocykl do łojenia winkli (TDM), ale to nie do konca to to.
Brakuje mi tej lekkosci enduro i zawiechy na te poorane polskie drogi.
Z reszta co ja wam bd tłumaczył-sami to doskonale rozumiecie.

W ogóle jak by mi ktos mógł wytłumaczyc w czym w codziennym uzytkowaniu koła szprychowane sa lepsze od odlewanych, bo na torze to wiadomo dlaczemu :D.

pzdr

2

Odp: Koła SM-odlewane czy szprychowane?

Panowie, co jest???

3

Odp: Koła SM-odlewane czy szprychowane?

IMHO do miasta (na asfalt) starczą ci zwykle odlewane. Szprychowe to przede wszsytkim dlatego, żeby można było na nich skakać - lepiej rozklada się siła.

Łukasz "Dragilla" Sacha #17

4

Odp: Koła SM-odlewane czy szprychowane?

Czyli na czarnym + wspaniale dziurawe drogi, odlewane kołą dadzą radę.

dzięki zo odpowiedź, moze ktos jeszcze się wypowie.

yo

5

Odp: Koła SM-odlewane czy szprychowane?

Spokojnie dadzą radę a moim zdaniem nawet lepiej wyglądają :)

6

Odp: Koła SM-odlewane czy szprychowane?

pewnie że lepiej wyglądają ale jak zaliczysz szlifa i ją skrzywisz to już jest do wyrzucenia

7

Odp: Koła SM-odlewane czy szprychowane?

jak pokrzywisz szprychową to też będzie do wyrzucenia

8

Odp: Koła SM-odlewane czy szprychowane?

Chyba ciężko jest pokrzywić felgi w ogóle podczas slizgu.
Ślizgałem się na moto kilka razy i felgom nic nie było, ale nie dobijałęm o jakiś krawężnik czy auto
Oczywiście zamierzam założyć "kraszpady"  w osi przedniego i tylnego koła, i moze jeszcze gdzieś tam.


yo

9

Odp: Koła SM-odlewane czy szprychowane?

Materka napisał/a:

jak pokrzywisz szprychową to też będzie do wyrzucenia


kolego felga szprychowana dlatego jest przeznaczona do cross/enduro/sm bo można ją prostować jak w rowerze no może nie tak łatwo ale jednak można! po to są szprychy żeby je naciągać i luzować w ten sposób się prostuje xD

10

Odp: Koła SM-odlewane czy szprychowane?

podbitego rantu szprychami nie naciągniesz, młotkiem też nie.