1 Ostatnio edytowany przez zawalidroga (2012-04-18 18:14:13)

Temat: Wiek akumulatora yuasa

Koledzy: muszę kupić akumulator do drz i będzie to pewnie yuasa. Problem jest taki, że na yuasie nie ma wyraźnego oznaczenia daty produkcji.

Napiszcie, czy wiek niezalanego akumulatora ma znaczenie, czy jego żywot startuje dopiero od momentu zalania. Strona yuasy podaje, że uruchomienie aku powinno nastąpić 15 miesięcy po wyprodukowaniu.

Pomocy :) Nie chcę utopić kasy.

drz

2

Odp: Wiek akumulatora yuasa

zawalidroga napisał/a:

Pomocy :) Nie chcę utopić kasy.

to kup land porta albo coś innego za 1/3 tej kasy

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

3

Odp: Wiek akumulatora yuasa

A wiesz może, czy długość magazynowania suchego akumulatora ma wpływ na jego żywotność?

drz

4

Odp: Wiek akumulatora yuasa

kup sobie MOTOBATT, nowa technologia z matą szklana jako nośnikiem, większe Ah przy nie zmienionych rozmiarach baterii, mam w klasyku i po 4 miesiącach zimowego postoju bez ładowania szarpnął na wiosnę jak dziewica

[url]http://www.motobatt.pl/[/url]

5 Ostatnio edytowany przez zawalidroga (2012-04-18 20:10:00)

Odp: Wiek akumulatora yuasa

W tym roku pożegnałem vartę - dwa lata pociągnęła i spuchła bez mrozu. Wcześniej siedziała yuasa - 5 lat wytrzymała i  też spuchła (dwie lub trzy cele). Można znaleźć wiele głosów za yuasą, wręcz peany i hymny pochwalne, ale wydaje mi się, że rachunek wychodzi na zero: 3 x razy aku za 100, albo yuasa za prawie 300. Dzięki panowie.

drz

6 Ostatnio edytowany przez qnik (2012-04-18 21:46:07)

Odp: Wiek akumulatora yuasa

a to ciekawe bo własnie sprawdziłem i moje Warcie YT7B-4 latającej w DRZ zaraz stukną 4 lata ( zakupiona 27.06.2008)
i ma się idealnie ( odpukać )
podstawowa sprawa to wyjąć aku na zimę i podpinać od czasu do czasu pod dedykowany żelówkom prostownik albo przynajmniej odpiąć klemę
seryjna yuasa nie wytrzymała mi roku jak zostawiłem ja w moto na zimę...

DRZ400SM + WR250F + PW80

7

Odp: Wiek akumulatora yuasa

A najlepszy akumulator jaki widziałem to był w mojej DR 350. Od nowości oryginalny akumulator wytrzymał 15 lat!!!

Według mnie nie ma co kupować najdroższych akumulatorów. wystarczy jakiś w średniej cenie a i tak starcza na długo.

http://www.youtube.com/watch?v=uteflmsM48A&feature=youtu.be

8

Odp: Wiek akumulatora yuasa

Mogłem mieć pecha, bo oba akumulatory zimowały w domu i co jakiś czas podłączałem je do ładowarki automatycznej. Szkoda tej Varty. Zastanawiam się, czy alarm i immobiliser mają ujemny wpływ na żywotność baterii?

drz

9

Odp: Wiek akumulatora yuasa

domin159 napisał/a:

A najlepszy akumulator jaki widziałem to był w mojej DR 350. Od nowości oryginalny akumulator wytrzymał 15 lat!!!

Według mnie nie ma co kupować najdroższych akumulatorów. wystarczy jakiś w średniej cenie a i tak starcza na długo.

sporo już widziałem sporo słyszałem ale o 15 letnim i działającym akumulatorze słyszę pierwszy raz.

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

10

Odp: Wiek akumulatora yuasa

jak się dobrze domyślam to alarm i imobilajzer czy jak to tam ciągle są w stanie czuwania aby działały a więc tzw "stand by" czyli jakiś znikomy prąd muszą pobierać tak jak telewizor aby się włączył z pilota..niby wyłączony ale ciągle w gotowości , a ten aku to chyba ci teraz podaje 1V zamiast 14 co ? heheh

11

Odp: Wiek akumulatora yuasa

dj-mati napisał/a:

a ten aku to chyba ci teraz podaje 1V zamiast 14 co ? heheh

Po naładowaniu niby do pełna i zniesieniu do garażu nie potrafił przekręcić nawet pół raza :) To się nazywa nie trzymać prądu hahaha.
Immobiliser cały czas czuwa i pobiera prąd - może tu jest problem dla baterii.

drz