1

Temat: Zablokowany tłok lc4 640 - POMOCY

Wczoraj spotkała mnie BARDZO niemiła niespodzianka. Jadąc sobie na trasie ok 130 km/h motor zaczął przerywać i zgasł... gdy chciałem go odpalić, kopnik ani drgnął...
Boje się, że jest zatarty na wale... mam nadzieję, że może być jakaś inna przyczyna..
Olej w silniku jest świeży, dobry poziom, nie było niewiadomo jakiego katowania..
Pomocy
Motor to ktmlc4 640 sm z 2000 r.

2

Odp: Zablokowany tłok lc4 640 - POMOCY

Nie dowiesz się do puki nie rozbierzesz. Zdejmuj głowice może to nie wał .

motoslide.com

3

Odp: Zablokowany tłok lc4 640 - POMOCY

Nie wiem czy nie oddać silnika do mechanika, bo trochę się boję sam podejść do sprawy..
Zna ktoś może jakiegoś dobrego z okolic Malborka/Elbląga? Czy najbliżej tylko Trójmiasto?

4

Odp: Zablokowany tłok lc4 640 - POMOCY

Zdejmij pokrywy zaworowe,wykręć świece.Zacznij od tego.Następnie głowica.Daj info i foty.

5

Odp: Zablokowany tłok lc4 640 - POMOCY

Dziś zakręciłem silnikiem do tyłu, po czym odpalił i chodził równo i bez żadnych dziwnych dźwięków. Po chwili zgasł i znów był zablokowany. Już nie chciałem go znów kręcić do tyłu

6

Odp: Zablokowany tłok lc4 640 - POMOCY

nie znam konstrukcji napinacza KTM ale pewnie automat, teoretycznie jak do tyłu się poprawiło to mógł rozklekotany na chwilę powrócić do prawidłowej pozycji roboczej, po odpaleniu znowu go wcisnęło... koncepcja tylko ale może warto zajrzeć

7

Odp: Zablokowany tłok lc4 640 - POMOCY

napinacz jest na zabkach i jak zaskoczy to juz sie nie cofnie.
na moje to ktores lozysko padlo ;]
nie odpalaj wiecej moto bo wyjdzie to lozysko jeszcze na zewnatrz silnika
sposc olej i zobacz co w nim plywa
zdejmnij dekielki  kontrolnie czy wszystko na swoim miejscu
zdejmij pokrywe sprzegla i rozbierz sprzeglo, sproboj zakrecic rozrusznikem

potem to juz siekiera i na pol

8

Odp: Zablokowany tłok lc4 640 - POMOCY

To może być raczej łożysko wału, tak?
W takim razie od czego mam zacząć?

9

Odp: Zablokowany tłok lc4 640 - POMOCY

Matysek napisał/a:

To może być raczej łożysko wału, tak?
W takim razie od czego mam zacząć?

kemot napisał/a:

Zdejmij pokrywy zaworowe,wykręć świece.Zacznij od tego.Następnie głowica.Daj info i foty.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10

Odp: Zablokowany tłok lc4 640 - POMOCY

hacker33 napisał/a:
Matysek napisał/a:

To może być raczej łożysko wału, tak?
W takim razie od czego mam zacząć?

kemot napisał/a:

Zdejmij pokrywy zaworowe,wykręć świece.Zacznij od tego.Następnie głowica.Daj info i foty.

Spuścić od razu cały olej?

11

Odp: Zablokowany tłok lc4 640 - POMOCY

do momentu zdejmowania głowicy nie musisz.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12

Odp: Zablokowany tłok lc4 640 - POMOCY

To dziś zrzucę głowicę, zrobię zdjęcia i wam pokarzę

13

Odp: Zablokowany tłok lc4 640 - POMOCY

ja bym najpierw obczaił sprzegiełko jednokierunkowe rozrusznika mozliwe ze to ono sie blokuje a jak ruszysz silnikiem do tyłu odblokowuje (powinno dzialac odwrotnie ale ja bym zaczoł od tego zanim zdejme głowice)

hybryda

14

Odp: Zablokowany tłok lc4 640 - POMOCY

mareklc4 napisał/a:

ja bym najpierw obczaił sprzegiełko jednokierunkowe rozrusznika mozliwe ze to ono sie blokuje a jak ruszysz silnikiem do tyłu odblokowuje (powinno dzialac odwrotnie ale ja bym zaczoł od tego zanim zdejme głowice)

Myślisz że tak może być? Bo mam uszkodzony rozrusznik właśnie. To może mieć coś z tym wspólnego?

15

Odp: Zablokowany tłok lc4 640 - POMOCY

Nie dam rady sam zajrzeć. Zna ktoś jakiegoś dobrego mechanika z mojej okolicy?