1

Temat: Co po TDR 125 ?

Siemka,
Chciałem się was doradzić jaki motor kupić. Aktualnie worze się na TDR 125 i myślę nad zmianą na coś większego bo niebawem będzie prawko. Na moto chce przeznaczyć  nie więcej jak 5k ponieważ zawsze trzeba będzie coś dokupić.
TDR ma ten sam silniczek co DT czyli ok 27KM z tym że mam kompletny układ wydechowy GIANNELLI (nie wiem czy coś daje bo nie miałem porównania) no i waga 135kg :O. Zastanawiam się nad Suzuki DR 350 (27-34KM zależnie od wersji jak wyczytałem) spalanie niskie co mnie bardzo cieszy i waga też zależna od wersji (113-130kg). Jak odczuję tę różnicę w mocy ? bo DT to 2t a dr 4t :D z tym że minimalnie mocniejsza. Wyczytałem że jest to motocykl nie do zajechania, to prawda ?
Mile widziane wszelkie opinie na temat tego motorka i jeśli macie jakieś propozycje to słucham :D
Dzięki z góry ;)

Dr.Bigos 0,7

Częstochowa okolice pisac !

2

Odp: Co po TDR 125 ?

Myśle że tej mocy w dr na długo ci nie starcz.

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

3

Odp: Co po TDR 125 ?

no akurat dr 350 nie jest tylko minimalnie mocniejsze od dt 125. jak dla mnie ogromna różnica ponieważ mam dr 350 a miałem okazje jeździć na różnych 125 2t i 4t. ja mam mocno pozmieniane przełożenia więc v-max spadł mi do tylko 120km/h ale za to przy 70km/h idzie na koło. ogólnie motor bez awaryjny jak się dba (wiadomo, że nie dbasz jak o wyczyna albo 2t). jak dla mnie to jakaś bujda z tym że dt 125 ma 27km.

http://www.youtube.com/watch?v=uteflmsM48A&feature=youtu.be

4 Ostatnio edytowany przez radelwow (2012-03-28 17:19:49)

Odp: Co po TDR 125 ?

DT ma około 21 koni na kole
Po 28/29 KM na kole mają Husqvarny 125.

5

Odp: Co po TDR 125 ?

Jeśli budżet Ci pozwoli to szukaj DRZ w wersji E. W porównania do DT jest dużo mocniejsza ale i trochę cięższa. Ogólnie fajny i bezawaryjny sprzęt.

6

Odp: Co po TDR 125 ?

xr 650 ;p mamy fajną na forum do sprzedania..

7

Odp: Co po TDR 125 ?

No tak XR fajna, lecz koszt jej jest jak dla mnie zbyt wysoki :D Puki co to musze się dobrze rozeznać co by mi najbardziej odpowiadało :D Fajna dr siedzi na alldrogo z wydechem FMF na kołach SM (ale brzydkich bo alumy bodajże od starszej TDR) i dodaje też enduro (co by mi się przydało bo przewiduję wypady w teren). Motorek jak najlepiej żeby mało palił i był bezawaryjny i myślę że DR taka jest.
Motorem bd jeździł raczej często i rozmaicie (miasto, troche trasa, las no i oczywiście terror też jakiś )

domin159- a jaka jest prędkość przelotowa ? tak żeby moto nie wybuchnęło :D bo wiadomo że cały nie pojedzie się v-max :D

Jest ktoś w tanie mi napisać cos więcej na temat DR ?

Dr.Bigos 0,7

Częstochowa okolice pisac !

8 Ostatnio edytowany przez domin159 (2012-03-29 11:10:50)

Odp: Co po TDR 125 ?

ja mam teraz już chyba najbardziej terenowe przełożenia jakie są ponieważ zamiast 15/41 mam 12/51. przy takich przełożeniach dr-ka po strzale ze sprzęgła idzie z 5 biegu na gume. przy takich przełożeniach v-max 120 (wskazówka obrotomierza na czerwonym polu) a prędkość przelotowa tak 80km/h bez jakiegoś katowania (przy 70 jeszcze można walić ładne piony). wcześniej miałem 13/50 to leciała ponad ok. 140 a moc była porównywalna. np. zamiast iść z 5 biegu na koło szła z 4 biegu ale za to przy podobnej prędkości ponieważ biegi były dłuższe. jak chcesz zobaczyć jak dr-ka lata na gumie to w podpisie masz mój filmik :)

DR jak dla mnie nie dużo pali (jeśli gaźnik jest dobrze wyregulowany). praktycznie nic przy niej nie robisz, zmieniasz oleje a jak latasz w terenie to wypadało by dość często czyścić filtr powietrza no i oczywiście trzeba co jakiś czas sobie zrobić grubszy przegląd i wymienić zużyte części (napęd, opony, klocki itp. ale to chyba wiesz).

http://www.youtube.com/watch?v=uteflmsM48A&feature=youtu.be

9

Odp: Co po TDR 125 ?

domin159 - dzięki wielkie za iformacje :D o to mi chodziło co do DR, i chyba przy niej zostanę :)

Dr.Bigos 0,7

Częstochowa okolice pisac !

10

Odp: Co po TDR 125 ?

A wypowie się ktoś jeszcze na temat Hondy XR 400 ?? :D Moto bardzo przyjemnie, powiedział bym że coś co chyba nawet bardziej mi odpowiada od DR. No poza ceną :D

Dr.Bigos 0,7

Częstochowa okolice pisac !