1

Temat: dziwna praca silnika KTM LC4 640 SM PRESTIGE

Witam mam tego oto ktm'a z 2005 i mam dziwne przeczucie ze cos jest ''nie tak'' chociaz motocykl jak narazie zachowuje sie idealnie, nie mialem nigdy wczesniej ktm jest to moj pierwszy ''wiekszy'' motocykl i dlatego prosze was o mozliwa pomoc. silnik pracujac na niskich obrotach wydaje z siebie dziwne stukanie, nie mam pojecia co to moze byc, czy moze tak powinna wygladac jego praca? tak jak np w przypadku ducati, silnik chodzi jak by mial zaraz sie rozpasc a mimo to jest wszystko ok. jak myslicie, zagladac do silnika?? pozdro

2

Odp: dziwna praca silnika KTM LC4 640 SM PRESTIGE

W moim EXC tez puka dziwnie, ogolnie kultura pracy silnika nie jest jakas extra. Problem jest w tym ze nie potrafie ci wyjasnic jak powienien chodzic prawidlowo tan silnik. Do mechanika przejechac sie nie mozesz, zeby chociaz posluchal jak to chodzi?

3 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2012-04-01 16:56:37)

Odp: dziwna praca silnika KTM LC4 640 SM PRESTIGE

entermonter napisał/a:

silnik pracujac na niskich obrotach wydaje z siebie dziwne stukanie

Sprawdź czy ten niepokojacy dzwięk nie ustaje po wcisnięciu sprzęgła .

motoslide.com

4 Ostatnio edytowany przez sobekkk (2012-04-01 18:10:03)

Odp: dziwna praca silnika KTM LC4 640 SM PRESTIGE

jak chodzi tak :
[url]http://www.youtube.com/watch?v=KooABbX0lQA[/url]
to wszystko w porzadku
:D


podjedz do mechanika bodziwne stukanie moze byc od sprzegla (olac) akbo korby (szybko rozebrac)

5

Odp: dziwna praca silnika KTM LC4 640 SM PRESTIGE

dzieki panowie, a swoja droga sie jeszcze chcialem zapytac, do tego modelu ktm'a wchodzi 1,3l oleju?

6

Odp: dziwna praca silnika KTM LC4 640 SM PRESTIGE

Z tego co pamiętam 1,3l do silnika, 0,6l do ramy.
Lc4'ki chodzą "jakby ktoś im wsypał garść gwoździ do środka" ale nie może być to przesadnie głośne.
Sprawdz czy ustępują szumy po wciśnięciu sprzęgła, chociaż z tym też różnie, u mnie np nie hałasuje sprzęgło.

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

7

Odp: dziwna praca silnika KTM LC4 640 SM PRESTIGE

@sobekkk dobra kmina hehe