1

Temat: problem z biegami

powiem tylko jak jak pech to po całości :/ ......... a teraz do setna sprawy. Mam problem z wyregulowaniem sprzęgła. Sprawa wygląda tak : jak wcisnę sprzęgło to tak jakby był cały czas na bieru bo nie mogę go przepchnąc albo moge ale z wielkim trudem a jak troszkę bardziej podciągnę sprzęgło to znowu tak jakby cały czas już było wciśnięte sprzęgło. Czyli jak mam wciśnięte sprzęgło to jest tak pół na pół bo jak chce odpalić na sprzęgle na biegu to ciągnie.
Coś czuję że nie ma co się oglądać tylko moto musi odwiedzić jakiegoś doktura bo zaraz sezon nadejdzie a ja będę stał ;/

I like exotic ..... :P

2

Odp: problem z biegami

przegrzane/pofalowane przekładki między tarczami, pęknięta tarcza? zajrzyj do sprzęgła na początek

3

Odp: problem z biegami

wygląda na wyjebany kosz sprzęgła

i can do this .. here, hold my beer

4

Odp: problem z biegami

a czy z tego powodu mogę nie odpalić moto ?

I like exotic ..... :P

5

Odp: problem z biegami

Powiem Ci tyle że najlepiej byłoby spuścić olej i zdjąć pokrywę od strony kosza sprzęgłowego i zobaczyć co jest grane. Mogą to być zużyte tarcze sprzęgłowe (dlatego może być taki mały zakres działania sprzęgła). 15 min roboty by wykonać tą czynność.
W jakim sensie nie możesz odpalić? Ciężko się kopie? Jaki moto?

http://www.youtube.com/user/Luzak47
Dum spiro, spero
♥ Supermoto ♥

6

Odp: problem z biegami

chuchro123 posiada MZ Baghira, kopniaka nie ma, tylko starter.

MZ Baghira Black Panther 660 SM --> Z1000 2010" gen. 3
SM...I'll be back!!!

7

Odp: problem z biegami

WyImaginowany napisał/a:

Powiem Ci tyle że najlepiej byłoby spuścić olej i zdjąć pokrywę od strony kosza sprzęgłowego i zobaczyć co jest grane. Mogą to być zużyte tarcze sprzęgłowe (dlatego może być taki mały zakres działania sprzęgła). 15 min roboty by wykonać tą czynność.
W jakim sensie nie możesz odpalić? Ciężko się kopie? Jaki moto?

nie trzeba spuszczac oleju !! wystarczy moto polozyc na bok ;)

8

Odp: problem z biegami

A no można można, tylko trzeba uważać żeby nie połamać plastików, albo nie narobić jakiś szkód :D

http://www.youtube.com/user/Luzak47
Dum spiro, spero
♥ Supermoto ♥

9

Odp: problem z biegami

tak jak Qbek mówi MZ Baghira 660 i kopniaka nie ma, a moto nie mogę odpalić. Naładowałem akumulator od nowa też nie chciał, podłączyłem pod inny akumulator dodatkowo też nie chce odpalić. Kręci ale nie chce gadać raz ze 2-3 razy jak kręciłem to lekko mruknął ale to dosłownie sekunda i potem znowu nic i dlatego się pytam czy gdyby było coś z tym sprzęgłem to czy przez to moto może nie chcieć odpalić ? A do moto zerknę w najbliższym czasie, porobię zdjęcia i opiszę wszystko w temacie tylko teraz staram się zebrać jak najwięcej info bo ze mnie mechanik średni i dlatego też się zastanawiam czy nie dać komuś tego żeby nie narobić większych szkód.

I like exotic ..... :P

10

Odp: problem z biegami

Nie wiem jak masz tam wszystko zrobione ale mogę Ci przedstawić na przykładzie twój problem. Pojazdy produkowane przez skośnookich są tak skonstruowane że gdy wciskasz sprzęgło i próbujesz kopnąć go to po prostu kopniak Ci ucieka. Możliwe że po prostu rozrusznik jest w pewnym stopniu wysprzęglony i nie przekazuje całego momentu obrotowego. Mogę gdybać, ale jeśli nie widzę problemu przed sobą to Ci nie daję gwarancji że to co zasugerowałem jest słuszne. Duże prawdopodobieństwo że masz tarcze zużyte. Spróbuj linkę sprzęgła odhaczyć i spróbować odpalić żeby jak najbardziej ścisnąć tarcze. Jeśli coś to dało no to mamy winnego (tj. tarcze sprzęgłowe)
Masz tutaj turtorial z wymiany tarcz:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=mCgeExMq6Uk[/url]

http://www.youtube.com/user/Luzak47
Dum spiro, spero
♥ Supermoto ♥

11

Odp: problem z biegami

Chuchro, obczaj chyba podobny problem do Twojego "The issue with the electrical is the battery has full 12v charge but when the start switch is pushed the lights go out and for a few second, no start, the power comes back. -You should change the main fuse" cytat zaczerpnięty z forum mz.

MZ Baghira Black Panther 660 SM --> Z1000 2010" gen. 3
SM...I'll be back!!!