1

Temat: Dystansowanie kół

Witam

Mam takie problem wrzucam do tt600r koła od cagivy mito, łożyska już mam zmienione pod swoje oski została mi sprawa tulejek by koła trzymały sie motocykla. Problem polega na tym że ani przednie ani tylne koło nie jest idelanie między wahaczem, lagami. Wpadłem na pomysł by założyć oba koła bez żadnych ytulejek i przy pomocy lini namalowanych na ziemi zgrać przednie koło z tylnym i ustawić je mięwiecej z podobnymi luzami jak oryginalne, tak to sie robi? czy są jakieś inne sposoby. Wiem że koła od innych moto na tym forum to wiejsku tuning ale tak wyszło ze te już mam a byle co kosztuję grubą kase a sam nie wiem czy mi sie to spodoba.

2

Odp: Dystansowanie kół

Byle co nie kosztuje grubą kasę ;) a jeśli da radę dopasować tulejki i resztę to powinno śmigać .

3 Ostatnio edytowany przez ciernik (2011-12-17 18:56:25)

Odp: Dystansowanie kół

Nie tylko osiowe ustawienie kół względem całego motocykla należy wziąć pod uwagę.
Pamiętaj także o tym, że zaciski hamulców muszą idealnie zgrywać się a tarczami aby tarcza nie obcierała o zacisk i to tu jest wymagana precyzja w dorobieniu tulejek dystansowych.
Czasami trzeba troszkę zdystansować tarczę lub podebrać pod nią itd itp. aby koło wyszło na środku - 2 czy 3mm nie powinno zaważyć na prowadzeniu.
Zobacz jak koła pracowały w oryginale, jaką miały szerokość na osi wraz z oryginalnymi tulejkami i niech to będzie twoja baza do pomiarów - czyli odległość do tarczy, do felgi i potem ustal szrokości nowych tulejek.
Sprawdź srednice tarcz i ich grubości czy wejdą w zacisk, przymierz koła bez tulejek ...
Suwmiarka do ręki i dokładnie, na spokojnie wszystko pomierzyć, przemyśleć i dorobić co trzeba.
Po złożeniu i skręceniu i tak jeszcze musiałem korygowac rozmiary tulejek.

...no to mnie zasmuciłeś, mam wieśniackie koła od innego moto!!!! fuck!   :-(

http://www.bankfotek.pl/image/1050093.jpeg

DR650, XT600, EXC520, YZ450F, EXC-R450, EXC-R400, EXC-R530, SXF350, SXF250, EXC500SM, ADV990, 690Rally

4

Odp: Dystansowanie kół

oki dzięki za info

btw Ciernik od czego wrzuciłeś felgi?

5

Odp: Dystansowanie kół

pawel85 napisał/a:

oki dzięki za info

btw Ciernik od czego wrzuciłeś felgi?

od CBR F2
mój przypadek - poczytaj tu: [url]http://forum.supermoto.pl/topic17425-sprawdzone-kola-od-do-exc-520-2001-w-celu-przerobki-na-sm.html[/url]
nie wiem jaki masz moto - najpierw poszukaj po forach od czego podpasi po najmniejszej lini oporu

DR650, XT600, EXC520, YZ450F, EXC-R450, EXC-R400, EXC-R530, SXF350, SXF250, EXC500SM, ADV990, 690Rally