16 Ostatnio edytowany przez fxrider (2011-10-27 01:18:02)

Odp: Ile za rozebranie silnika

A ten klucz pewnie ponad półmetrowa 1/2" z zakresem 10-210 ?
Mechanik w serwisie wiedziałby może, że taki klucz nie nadaje się skręcania silnika, bo może mieć do 4 Nm odchyłki w ramach tolerancji (-+2% wartości maks). Czyli ustawiając na taki 10 masz coś pomiędzy 6 a 14 Nm ;)

Nie to, że nie popieram samodzielnego dłubania, tylko żeby robić to świadomie.

P.S.
Tak strzelam bo to najpopularniejszy klucz, a taki, który nadaje się skręcania silnika nie da się skręcić kół, bo jego max to 1/3 potrzebnych do tego wartości. Pomijam już kwestię zamontowania nasadki 27 na mocowaniu 1/4" ;)

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

17 Ostatnio edytowany przez tabul (2011-10-27 10:43:32)

Odp: Ile za rozebranie silnika

LOMAX napisał/a:

no nie wiem
złożyłem parę silników :) głównie plastiki

na EXC nie miałem czasu, kupiłem co trzeba zawiozłem mu i poskładał za 350 zł
nie wyzywaj ludzi od kretynów jeśli robią coś z pasją a nie wyłącznie dla kasy :)

za rozbiórkę silnika i  wymiany trybu drugiego biegu w silniku od THUNDERCATA wszyscy krzyczą 700 zł
mi to zajęło na luzaka bez żadnego spięcia powiedzmy cały dzionek :)

żadna robota według mnie a taka kasa za to to zdzierstwo jak nie złodziejstwo w biały dzień

według mnie mechanikom się w D*** przewraca

więc warto samemu zaciągnąć rękawy i zrobić remont to nic trudnego

serwisówka do ręki i jazda

najwyżej pierwsza taka operacja to będzie koszt czasu i narzędzi które się dokupi

wydaje mi się że zdajesz sobie sprawę, że Ci mechanicy z reguły muszą zapłacić czynsz, musieli zapłacić za narzędzia itd...
Wszyscy wiecznie narzekają. Jakie to Polskie... Twoja opowieśc średnio się trzyma kupy... Lekkiego i w miare prostego singla nie robiłeś, za to ciężkie rzędówki ?? jesteś masochistą ??

18

Odp: Ile za rozebranie silnika

czy ja wiem czy silnik od THUNDERCATA jest ciężki :)
prawda jest taka że łatwiej taki silnik rozpołowić niż od singla np EXC

gdzie kartery trzeba rozpołowić a łożyska dobrze siedzą na wale

w Thudercacie powiedzmy że wszystko samo "odchodzi" od siebie
ściągacz potrzebujesz tylko do magneta, tylko że przy wymianie trybu biegu magneta nie trzeba ściągać
a to że oddałem do mechanika

zawołał 350 zł za robotę i zrobił mi to w czasie gdy ja byłem w pracy :)

rozumiem że normalny warsztat ma swoje koszty dla tego uważam że jeśli ktoś ma odrobinę wyobraźni
potrafi ogarnąć servisówkę by odczytać momenty dokręcania śrub to radzę podwinąć rękawy i samemu to zrobić  :)

a za oszczędzoną kasę kupić coś konkretnego :)

sprzedam części :
DRZ 400 , KTM EXC 400 / 520 / 525
zamienię koła enduro na koła SM
gg 6777220

19

Odp: Ile za rozebranie silnika

Wiesz zgadzam się z takim podejściem;) Ale nie każdy ma zdolności manualne...

20

Odp: Ile za rozebranie silnika

mechanikom płaci się z wiedzę głównie i za sprzęt a roboczogodziny to jakiś tam miernik, ważne jest że klienta głowa nie boli, ma czas na inne sprawy np na rodzinę czy zarabianie na serwisy itp, taki świata porządek, porównując sam czas robótki ze swoim czasem jest bardzo mylne, laik to co fachowy mechanik zrobił w kilka godzin zrobi w dwa dni- a po drodze pozrywa gwinty, połamie pierścienie czy złacha stożek magneta

21

Odp: Ile za rozebranie silnika

skoro masz takie zdolności :)
to raczej oddawaj do mechaników
co umiem albo uważam że dam rade robię sam
a reszta hmm do mechanika

sprzedam części :
DRZ 400 , KTM EXC 400 / 520 / 525
zamienię koła enduro na koła SM
gg 6777220

22 Ostatnio edytowany przez maciey (2011-10-27 22:57:16)

Odp: Ile za rozebranie silnika

A mnie głowa boli, jak mam oddać moto do mechanika, i to strasznie.

Są to niedouki i nie mają szacunku dla cudzej własności, o bezpieczeństwie użytkownika naprawianego motocykla nie wspomnę. Bez obrazy dla ludzi, którzy są inni niż ci, z którymi miałem do czynienia.
Serwis gwarancyjny, to niestety mus, aby utrzymać gwarancję. Byłem na nim ostatni raz i mam nadzieję, że nie będę miał okazji więcej.
Nie chciało mi się jechać do Łodzi, gdzie kupiłem moto i robiłem pierwszy serwis. Jedyny człowiek - mechanik, który wiedział co robi i z tego serwisu byłem zadowolony.
Po ostatnim, w Bydgoszczy w BestBike'u (serdecznie NIE POLECAM) za ok. 400zł (nie licząc materiałów) sprawdzili mi zawory, może wymienili olej, zjebali gwint w airboxie i źle poprowadzili linki gazu, co prawie doprowadziło do ich uszkodzenia.
Po ich "pracy", dla pewności, sam sprawdziłem sobie zawory, a olej wymienię wcześniej, bo nie wiem, czy oni w ogóle to zrobili.
Po wcześniejszych złych doświadczeniach i historiach znajomych, sam dłubię przy swoich sprzętach, a oddawanie moto do serwisu, tym bardziej ASO nie wchodzi w grę.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

23

Odp: Ile za rozebranie silnika

o ASO mam takie samo zdanie. Pracowałem w autoryzowanych serwisach np. suzuki, citroen we Wrocku i niestety tak jest. Między innymi dlatego też tam nie pracuje bo kocham motoryzację, auta i motocykle i krew mnie zalewała czasami, jak widziałem jakie niektórzy mają podejście do cudzej własności. Ale pamiętajmy, że nadal na tym świecie są uczciwi ludzie ;)

Ale wiecie, jest tak:

"zmień siebie, zmienisz cały świat" :)

24

Odp: Ile za rozebranie silnika

LOMAX dzięki za radę, do swoich motongów mam narzędzia i lubię tą robotę, właśnie odbudowuję od podstaw silnik Z900.
Fakt że w PL mało jest mechaników motocyklowych z pojęciem i kulturą techniczną, sporo samozwańców, trzeba wiedzieć do kogo wstawić sprzęta.

25

Odp: Ile za rozebranie silnika

Jednak zrobie to sam napisał by ktos jakie śćiągacze som potrzebne i z jakom siłom trzeba co poskręcać .

Dwu rurka ●0●
https://www.facebook.com/Enduroodcinateam?notif_t=page_invite_accepted
https://www.youtube.com/channel/UCYV8bbKRwrZfIIc8wr4fhyA

26

Odp: Ile za rozebranie silnika

erich44 napisał/a:

Jednak zrobie to sam napisał by ktos jakie śćiągacze som potrzebne i z jakom siłom trzeba co poskręcać .

:o  :(  postaraj się przy następnym poście :)