31

Odp: Jaki kask i google na SM?

Sporo waży ale mało kosztuje:) Tego można mieć już za niecałe 600zł.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

32

Odp: Jaki kask i google na SM?

tylko, że odwrotnie proporcjonalnie do wagi idzie cena kasku ;)

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

33

Odp: Jaki kask i google na SM?

tadzik napisał/a:

tylko, że odwrotnie proporcjonalnie do wagi idzie cena kasku ;)


No ale tez design bardzo podbija cene :x

Czemu ten Pan pojechał? - https://bit.ly/2VlprSp

34

Odp: Jaki kask i google na SM?

Czapka papierowa jest najlżejsza, ale nie koniecznie chroni łeb. Co waży - to chroni. Takie moje spostrzeżenie. Araie nie są lekkie, a ratują życie lepiej niż każdy inny kask. Ja ufam tylko Araiowi - i teren i ulica...

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

35

Odp: Jaki kask i google na SM?

Moim zdaniem Shoei, Arai, Suomy to 3 najlepsze marki. Shoei i Suomy ważą 1300g nie wiem jaki Arai ale kaski typu HJC i inne Chinczyki ważą ok 1550. Wiadomo że za markę swoje się płaci ale również płaci się za wykonanie. Weź sobie Shoeia do ręki i porównaj z innym odpowiednikiem klasy HJC Caberg itd. Uważam że kask to jest rzecz na której nie można oszczędzać bo ona ratuje nam życie. Jak stać nas na moto to powinno być stać na pożądną ochronę!!!

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

36

Odp: Jaki kask i google na SM?

@maniek tutaj się zgodzę, nie ma oszczędzać na ochronie.
Jak inwestuję tylko w fox'a bo na dainese jeszcze trochę mi brakuje ;)
miałem kiedyś v1, teraz przesiadłem się na kask v2 waży coś ok 1250 ale nie narzekam - fajna grafika, wygodny, przewiewny i jeszcze nie bity ;)
miałem jednego razu przy jednym offroadowym wypadzie airoha z górnej półki co ważył 980 gr. Przyznam, że jakiejś wielkiej ulgi nie odczuwałem z powodu niższej wagi a w integralu to pół życia spędziłem ,
bo najpierw hard rowery - downhill,4x a teraz moto

czyli obiektywne podsumowanie - dla każdego coś innego ;)

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

37

Odp: Jaki kask i google na SM?

Tak ogólnie to dzisiaj wszystko robione jest w chinach.
Mam 2 kaski FOX V3 które są jednymi z najlepszych i co widzę na metce: Made in China.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

38 Ostatnio edytowany przez PszczelaRz (2011-10-23 23:44:32)

Odp: Jaki kask i google na SM?

maniek-rr312 napisał/a:

Moim zdaniem Shoei, Arai, Suomy to 3 najlepsze marki. Shoei i Suomy ważą 1300g nie wiem jaki Arai ale kaski typu HJC i inne Chinczyki ważą ok 1550. Wiadomo że za markę swoje się płaci ale również płaci się za wykonanie. Weź sobie Shoeia do ręki i porównaj z innym odpowiednikiem klasy HJC Caberg itd. Uważam że kask to jest rzecz na której nie można oszczędzać bo ona ratuje nam życie. Jak stać nas na moto to powinno być stać na pożądną ochronę!!!



Nie zrozumiałeś mnie :X
Shoei'e są też drogie bo mają ten zajebisty aerograf :D
Proste że ochrona głowy czy czegokolwiek to bez gadania musi być na najwyższym poziomie..
Ja teraz wybrałem AGV AX-8 Five Continents i google jakieś dojdą do tego i też powinien byc ok. AGV mam za jakos 280 dolarów a tego Shoei'a co mi się podoba to trzeba dać 600 :x
a i tak wydatki na ubranie to ok 5k..
Motocykl drogowy  i konkretne ubranie to 5k tak lekko..

Czemu ten Pan pojechał? - https://bit.ly/2VlprSp