1

Temat: nikasil czy tuleja?

Mam pytanko idzie jakos sprawdzic na miejscu kupujac moto czy mam on wbita tuleje czy nikasil. Obiło mi sie kiedys o uszy ze sciagajac dyfuzor i przykladajac magnes i wiadomo czy nikasil czy ma tuleje wbita. Osobiscie sie na tym nie znam i nie wiem ile w tym prawdy a przymierzam sie do kupna sprzeta i nei chcial bym kupic gowna stad takie pytanie :)

tylko i wylacznie "SUPERMOTO"!

MZ 125 sm-sprzedana >> DRZ 400 AKRAPOVIC-sprzedane >>yz 400f + Supermoto kit - sprzedana

2

Odp: nikasil czy tuleja?

Raczej się nie da. To tak jakbyś chciał się dowiedzieć czy laska jest dziewicą zaglądając jej tylko pod spódnicę.
Trza zdjąć głowicę i wtedy będziesz wiedział.
Przy okazji zobaczysz też w jakim stanie jest cylinder.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: nikasil czy tuleja?

Aha no okej dzieki czaje o co chodzi czyli to takie troche kupowanie w ciemno i lepiej odlozyc troche kasy w razie ale :)

tylko i wylacznie "SUPERMOTO"!

MZ 125 sm-sprzedana >> DRZ 400 AKRAPOVIC-sprzedane >>yz 400f + Supermoto kit - sprzedana

4

Odp: nikasil czy tuleja?

W 2T sie da sprawdzic sciagajac wydech i w kanale wydechowym  bedziesz widziec laczenie na styku tuleji z cylindrem , w 4T nie ma takiej mozliwosci,watpie tylko czy ktos ci pozwoli przy kupnie tak majstrowac .pozdro

5

Odp: nikasil czy tuleja?

Szczegolnie z zdejmowaniem głowicy. Zdejmiesz głowice zobaczysz ze tuleja i zrezygnujesz a sprzedajacy 120 zł w dupe bo uszczelki nowe trzeba :) Wydech tez raczej średni pomysł, przynajmniej ja bym sie nie zgodził na cos takiego :)

Husqy SMR-R 450

6

Odp: nikasil czy tuleja?

kusloncu napisał/a:

Szczegolnie z zdejmowaniem głowicy. Zdejmiesz głowice zobaczysz ze tuleja i zrezygnujesz a sprzedajacy 120 zł w dupe bo uszczelki nowe trzeba :) Wydech tez raczej średni pomysł, przynajmniej ja bym sie nie zgodził na cos takiego :)

Pytasz się sprzedającego czy tuleja czy nie.
Sprzedający mówi że nie, oryginalny cylinder pierwsza selekcja.
Kładziesz 120zł i mówisz czy otworzy silnik bo chcesz to sprawdzić. I jeżeli nie kłamał to pozwoli ci zdjąć głowicę i obejrzeć bo jest pewien swego i wie że to jest przepustka do sprzedania motocykla.
Jak kupisz motor to i tak ty poniesiesz koszty uszczelek - nie on.
Jak nie ma tulei a nie kupisz to dajesz mu te siano.
Jak się okaże, że kłamał to nie dajesz mu tego siana bo z jakiej racji? Zresztą jak kłamie to wątpię żeby zgodził się zdjąć głowicę.
Tym sposobem możesz sprawdzić motocykl już przez telefon.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: nikasil czy tuleja?

bez urazy ale ja osobiście nie pozwoliłbym jakiemuś kolesiowi co to "zna się" na rozkręcanie mojego motocykla....
jak położy całą kwotę to może se wykręcać co chce,  nawet na miejscu. jak urwie jakiś  gwint albo coś innego zniszczy to te 120zł niech cobie wsadzi....
zazwyczaj w umowie jest zapis o braku wad ukrytych i to jak dla mnie załatwia sprawę

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

8

Odp: nikasil czy tuleja?

Dokładnie, nie ma opcji zeby jakiś ziomek rozkrecał moje moto lub ja przy nim. Mowie ze jest nowy cylek to jest nowy a nie ze ziomek coś odjebie i powie "panie i tak bedzie jezdzic" Nawet gdybym wiedział ze jest super stan cylka itd. Jak połozy cała sumke może wszystko :)

Husqy SMR-R 450

9

Odp: nikasil czy tuleja?

Tak piszecie jakby zdjęcie głowicy w 2T było jakimś mega przedsięwzięciem!
6 śrub i głowicy nie ma.
A co do waszych wypowiedzi to założę się, że 70% sprzedających powie wam że nie wie czy jest tujela bo nigdy nie rozkręcali silnika...ble ble ble

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10

Odp: nikasil czy tuleja?

No ja wiem co to wykrecanie głowicy w 2T ale w husqvarnie nie zrobisz tego bez zdjecia baku, owiewek ktore trzeba zdjać zanim zdejmiesz bak, spuscic płyn z chłodnicy i jest to bez sensu gdy sprzedający pokazuje mi stary cylinder i rachunek na nowy :) Każdy ma jakieś podejście ja tam nie dam moto rozkrecić chyba ze da mi kase i w chwili najmniejszej awarii moto juz jest jego. Ja np nie chciał bym sie potem bawić z przekreconą szpilką czy czymkolwiek a kupujacy mi powie ze juz było naruszone i i tak by sie stało gdybym ja zdejmował :)

Husqy SMR-R 450

11

Odp: nikasil czy tuleja?

hacker33 jak będziesz sprzedawał następny motocykl i jak trafi ci się 10 chętnych aby zobaczyć wnętrze cylindra to pewnie zmienisz zdanie. poza tym takie ciągłe odkręcanie głowicy nie służy sinikowi nawet 2T za którymś razem jakiś gwint ustąpi i będzie to tylko i wyłącznie twoja wina.
btw.  jeśli koleś będzie chciał obejrzeć skrzynie to też mu pozwolisz silnik rozpołowić??? ogarnij się człowieku i przestań głupoty wypisywać.

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

12

Odp: nikasil czy tuleja?

A czysto teoretycznie - da się sprawdzić czy to nicasil czy tuleja mierząc kompresje na zimno i na ciepło? Bo z tego co wiem nicasil się mniej rozszerza od tuleji i mogłoby to mieć wpływ na kompreche? Mam racje?

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

13

Odp: nikasil czy tuleja?

Gdyby nawet tak było to i tak błąd pomiaru będzie kilkukrotnie większy niż różnica spowodowana tym czynnikiem.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

14

Odp: nikasil czy tuleja?

a tak w ogóle jak moto dobrze zapierdziela to co za różnica

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

15

Odp: nikasil czy tuleja?

puki zapierdala jest okej.

tylko i wylacznie "SUPERMOTO"!

MZ 125 sm-sprzedana >> DRZ 400 AKRAPOVIC-sprzedane >>yz 400f + Supermoto kit - sprzedana