1

Temat: Prostowanie felg do moto

Siema, mam pytanie jakie macie sposoby ew jaka firma zajmuje sie prostowaniem felg bo w kacie mam przednia styrana i krzywa ma maxa i sie zastanawiam czy wg da rade taka felge wyprostować. Co na to poradzicie ? czy taniej i lepiej bedzie kupic nowa przednia obręcz, ale to zaliczam do ostatecznosci

BYŁY:
Yamaha Xt125/140x--> Ktm EXC 525 sm--> KTM Superduke990--> KTM SMC 690--> Yamaha Raptor700R--> KTM EXC 525 SM--> SZUKAM!!

2

Odp: Prostowanie felg do moto

z tego co się orientuje wyprostujesz na 100% popytaj u siebie w mieście a jak nie to słyszałem wiele pozytywów o gościu w okolicach 3miasta - na kilku forach i nim pisali jak odnajdę to mogę podać Ci namiary - wiem że aluminiowe fele motocyklowe robił za ok 80 zeta/szt (prostowanie + lakierowanie) więc cena jak za paczkę fajek

3

Odp: Prostowanie felg do moto

Też szukam czegoś u mnie mam tylko rant felgi w kilku miejscach odkształcony delikatnie , wulkanizator mówił mi , że w Wawie prostują na gorąco , ale żadnych szczegółów nie znam .

motoslide.com

4

Odp: Prostowanie felg do moto

Właśnie prostowanie szprychowych to trudny temat.
Dwa lata temu bylem ze swoim kołem u magików co cuda robią z kołami, z ósemek robią funkiel nówki nie śmigane, pod warunkiem że są to koła alu a nie szprychy. Pooglądali moje koło i powiedzieli ze za choooja nie wezmą się za to, szprychowe kola są za silne i nie poddają się tak łatwo, raz próbował to zrobić to wyrwało szprychy z piasty i byli w dupie. Trzeba ściągać felgę a jak już rozpleciesz koło to chyba lepiej założyć nową felgę.

SM570R była a teraz???

5

Odp: Prostowanie felg do moto

mi Kacper (ten z Izabelina) powiedział ze nie da rady i skończylo sie na nowej feldze. fakt ze to nie było jedne wgniecenie na rancie ale 5-6 z czego kilka poważnych.

to pisałem ja: Reklamacje Reklamacji.
płomień tańczący na kurhanach wrogów.

6

Odp: Prostowanie felg do moto

U mnie w Pile nie ma nikogo kto by sie zajał wyprostowaniem mojej felgi bo jest dosyc ostro powgniatana rantu w 4 miejscach o ile sie nie myle., Jak bys dał namiary na tego goscia z 3miasta to było by bardzo fajnie

BYŁY:
Yamaha Xt125/140x--> Ktm EXC 525 sm--> KTM Superduke990--> KTM SMC 690--> Yamaha Raptor700R--> KTM EXC 525 SM--> SZUKAM!!

7

Odp: Prostowanie felg do moto

też kiedyś chciałem wyprostować miękkie sanremo/rexfelgen i nikt nie chciał się podjąć a garażową metodą się nie dało

8

Odp: Prostowanie felg do moto

Generalnie obręczy się nie prostuje, tylko się wymienia, a jak ktoś ma excele to nawet nie ma mowy, twarde są jak ....

http://www.bikepics.com/members/cichy929/
CRF 490 sumo & CRF 250 MX

9

Odp: Prostowanie felg do moto

dokładnie mój błąd byłem zafixowany na alu jak u mnie... także szprychowe to trzeba obręcze zmieniać - ew. chałupniczo - deska, szmata, młotek i delikatnie sobie wgniecenia podobijać - potem wyważyć :)

10

Odp: Prostowanie felg do moto

Gajos napisał/a:

deska, szmata, młotek i delikatnie sobie ...

:) też tak zaczynałem
potem było kowadło, felga, młot
i ten sam efekt

11

Odp: Prostowanie felg do moto

Ja prostowałem u siebie felgę przód bo była dość krzywa i wyprostowali mi to w zakładzie gdzie naprawiają fele alu do aut. Zapłaciłem 50 zetów i jest ok, z wyjątkiem jednego minusa, zostawili dość głęboką rysę o długości 3 cm na obręczy, wkurzyłem się no ale szkoda że zobaczyłem dopiero po zapłacie. Obręcz behr.

12

Odp: Prostowanie felg do moto

[url]http://moto.allegro.pl/tuning-aluminiowa-obrecz-kola-17-cali-3-5-gold-i1865017376.html[/url] co powiecie o tej obręczy ? wejdzie do 525 ?

BYŁY:
Yamaha Xt125/140x--> Ktm EXC 525 sm--> KTM Superduke990--> KTM SMC 690--> Yamaha Raptor700R--> KTM EXC 525 SM--> SZUKAM!!

13

Odp: Prostowanie felg do moto

no 3,5 cala na przód

motoslide.com

14

Odp: Prostowanie felg do moto

za szeroka ? bo mam zamalowane  na swojej napisy i nie wiem jaka zamówić

BYŁY:
Yamaha Xt125/140x--> Ktm EXC 525 sm--> KTM Superduke990--> KTM SMC 690--> Yamaha Raptor700R--> KTM EXC 525 SM--> SZUKAM!!

15

Odp: Prostowanie felg do moto

no 3,5 na przód jest ok , ja mam 3,5 na 36 szprych identyczny kolor tylko san remo

motoslide.com