1

Temat: Radom - ciekawe zestawienie wyników

Po zawodach przyszedł czas na przemyślenia ...
Zrobiłem zestawienie najlepszych czasów uzyskanych w Radomiu przez każdego z nas w treningach kwalifikacyjnych, biegu pierwszym i drugim. Zestawienie w załączeniu. Popatrzcie na nie. Do jakich wniosków dochodzicie ?

Jaro

PS. Jeśli ktoś startował w dwóch klasach, występuje w zestawieniu dwukrotnie.

Pozdrawiam,

Jaro

2

Odp: Radom - ciekawe zestawienie wyników

Zrobiłem kolejne zestawienie : pokazujące najlepsze czas okrążenia każdego z nas z treningów, biegu pierwszego i drugiego. W załączeniu.

Pozdrawiam,

Jaro

3

Odp: Radom - ciekawe zestawienie wyników

Dobra robota i ciekawe zestawienie. Widac ze w pucharze 250 ccm mozna walczyc tylko o 3ie miejsce.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

4

Odp: Radom - ciekawe zestawienie wyników

Wniosek nasuwa mi się jeden: zapraszam do mojej szkoly supermoto!
Ja Chochóła nauczylem szybko jeżdzić, on wiedzę przekazał Górce.

P.S Żartuję, trzeba po prostu lepiej przygotować sprzęty i zacząć zadupcać

Pozdrawiam, Marcin Wilk #15

5

Odp: Radom - ciekawe zestawienie wyników

No to jeszcze jedno zestawienie. Najlepsze czasy okrążenia uzyskane przez każdego z nas w ciągu całego dnia w Radomiu.

A teraz moje wnioski

1. Jiri jest bez konkurencji
2. Wynik Agaty powinien dać nam wszystkim do myślenia, okazuje się, że nawet na dużo słabszym motorze ( Honda CRF 250 ) można wszystkich objechać - wystarczy płynna techniczna jazda.
3. Piotr Górka, Grzegorz Chochół i Radek Michalak mogliby spokojnie dać nieźle popalić zawodnikom w MP.
4. Wynik Kamila ( 3 miejsce ) versus jego najlepszy czas pokazuje, że regularna płynna jazda się opłaca.
5. Znajomość toru się przydaje. Marcin Rybski w Poznaniu był dużo szybszy ode mnie ( Marcin znał wcześniej ten tor, ja nie ). W Radomiu ja byłem szybszy od Marcina ( ja znałem ten tor, Marcin nie )
6. Frekwencja jest tragiczna.
7. Patrząc na czasy i na frekwencję wniosek nasuwa się prosty : powinny być co najwyżej dwie klasy po dziesięciu zawodników. Rozgrywanie biegu, w którym startuje 3 zawodników jest według mnie wielką pomyłką i jest ze szkodą dla tego sportu.
8. Mam jeszcze dużo pracy przed sobą :-)

Pozdrawiam,

Jaro

6

Odp: Radom - ciekawe zestawienie wyników

A co powiecie na czasy z tamtego roku, ostatniej eliminacji, gdy niektóre osoby walczyły o ostatnie pkt.

1 1 KUROWSKI Marcin Motoklub Olstyn S-2 41.347 83.6 41.347 27 42.723 17
2 27 KACZOROWSKI Piotr KM Cross Lublin S-2 41.942 82.4 42.550 19 41.942 15
3 11 MOCHOCKI Karol KTM NOVI Kielce S-2 42.108 82.1 42.108 27 43.988 18



*czasy skopiowane ze strony radomskiego klubu

KACZOR

7

Odp: Radom - ciekawe zestawienie wyników

kaczor napisał/a:

A co powiecie na czasy z tamtego roku, ostatniej eliminacji,...


Chyba sie starzejecie chlopaki :)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

8

Odp: Radom - ciekawe zestawienie wyników

Motywacja to niewątpliwie ważny czynnik sukcesu :-), ale wydaje mi się, że wyjście z odcinka terenowego było w tym roku trochę węższe/wolniejsze i to też mogło mieć wpływ na słabsze czasy.

Mam jeszcze jedną ciekawą uwagę, trochę z innej beczki. Patrząc na wyniki zauważyłem, że zarówno bieg 1 jak i 2 w kategorii PZM 250 zostały znacznie skrócone w stosunku do zapisów w regulaminie zawodów. W regulaminie uzupełniającym zawodów pucharu w Radomiu piszą : "Wszystkie wyścigi rozgrywane będą na dystansie 12 minut + 2 okrążenia". Tymczasem :
bieg 1 - łączny czas najlepszego zawodnika : 11:17.649
bieg 2 - łączny czas najlepszego zawodnika : 10:20.067

Nacięli nas na trzy okrążenia w biegu 1 i cztery w biegu 2 !!!
To bardzo dużo biorąc pod uwagę, że cały bieg 1 miał 15 okrążeń a bieg 2 - 14. Rozegranie biegu niezgodnie z regulaminem mogło mieć wpływ na wynik, a przede wszystkim przyjeżdżamy tam po to żeby się pościgać i za to płacimy, a organizatorzy nas robią w trąbę. Nie wiem jak Wy, ale na następnych zawodach zamierzam organizatorom na to zwrócić uwagę.

Pozdrawiam,

Jaro

9

Odp: Radom - ciekawe zestawienie wyników

To jak marudzimy, to ja sie dolacze. Mam pociachana w kilku miejscach felge przez kraweznik przy wyjsciu z odcinka terenowego. Gdyby "wpuscic" po skosie wyjscie z terenu moznaby oszczedzic nam sprzety.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

10

Odp: Radom - ciekawe zestawienie wyników

Jaro napisał/a:

Motywacja to niewątpliwie ważny czynnik sukcesu :-), ale wydaje mi się, że wyjście z odcinka terenowego było w tym roku trochę węższe/wolniejsze i to też mogło mieć wpływ na słabsze czasy.

Możliwe ale czuję że można by znacząco poprawić czasy z ostatnich zawodów w radomiu, tak mi się zdaje. Brakuje nam zawodników by była większa rywalizacja, bo po co ryzykować jak nikogo z tyłu? Bo przyznam że Bocek narazie poza zasięgiem...

Crazy_Russian napisał/a:

To jak marudzimy, to ja sie dolacze. Mam pociachana w kilku miejscach felge przez kraweznik przy wyjsciu z odcinka terenowego. Gdyby "wpuscic" po skosie wyjscie z terenu moznaby oszczedzic nam sprzety.

Tak i to jeszcze po pierwszych biegach mówiłem organizatorom, ale... Polska...

KACZOR

11

Odp: Radom - ciekawe zestawienie wyników

No ja mam to samo felga jest pocieta jakby boszem i to dosc gleboko zjechany rant :/ mogli by tam zrobic z asfaltu albo z betonu jakis podjazd pod ten kraweznik zrownac to ;/ ja jak wyjezdzalem z terenu siadalem na tyl i dodwalem pelnego gazu aby nie dostala felga po dupie.No ale i tak to nic w sumie nie dalo.Co do czasow to wystarczy trenowac ;) kazdy z nas zaczynal..

SUZUKI RM-Z 450 NR - 38 :)