1

Temat: Koła z enduro/cross

siemanko interesuje mnie sprawa kół enduro/cross do supermoto....  mój tata rozmawiał tam z jakąś osobą która mu powiedziała, że nie można od tak sobie zmieniać kół bo nie pasują zaciski czy coś takiego... no ja widzę że wy tutaj rozmawiacie o owej sprawie na luziku, dlatego też interesuje mnie kupno kół enduro/cross tylko nie wiem na co mam zwracać uwagę....

rozumiem że jeżeli mam Yamahe DT 125 SM z 2006 roku, to kół enduro/cross mogę szukać dla siebie tylko w modelu dt 125, bo od innych motocykli nie będą pasować, a w DT też nie każdy rocznik pasuje....

2

Odp: Koła z enduro/cross

nikt nic na ten temat nie wie ?? ;d

3

Odp: Koła z enduro/cross

jeśli kupisz koła z taką samą piastą jak obecne to problemu tarczy/zacisku nie ma, nie wiem jaką masz tarczę w SM - może być ostrawy hamulec w teren ewentualnie

4

Odp: Koła z enduro/cross

Rafiki222 napisał/a:

mój tata rozmawiał tam z jakąś osobą która mu powiedziała, że nie można od tak sobie zmieniać kół bo nie pasują zaciski czy coś takiego

ta osoba z którą rozmawiał twój tata coś tam słyszała od kogoś i ale sama do końca nie wie co. po prostu większość osób która ma sm zakłada lepsze zaciski oraz większe tarcze i do tego adaptery. jeśli kupisz koła enduro i okaże się że ty masz większe tarcze to po prostu przełożysz do tamtych kół swoje tarcze hamulcowe i nic więcej.

http://www.youtube.com/watch?v=uteflmsM48A&feature=youtu.be

5

Odp: Koła z enduro/cross

domin159 napisał/a:
Rafiki222 napisał/a:

mój tata rozmawiał tam z jakąś osobą która mu powiedziała, że nie można od tak sobie zmieniać kół bo nie pasują zaciski czy coś takiego

ta osoba z którą rozmawiał twój tata coś tam słyszała od kogoś i ale sama do końca nie wie co. po prostu większość osób która ma sm zakłada lepsze zaciski oraz większe tarcze i do tego adaptery. jeśli kupisz koła enduro i okaże się że ty masz większe tarcze to po prostu przełożysz do tamtych kół swoje tarcze hamulcowe i nic więcej.

tamta osoba jest mechanikiem w swoim salonie yamaha/ktm :)) dlatego chciałem jeszcze was spytać oto :) czyli na to wygląda że tu tylko chodzi o tarcze hamulcowe, no ja akurat mam wielką tą tarczuwe więc pewnie będę musiał wymieniać, albo kupić dodatkową taką samą

6

Odp: Koła z enduro/cross

Napisz do KaczmarGniezno on ma crossowe kola na sprzedaz tylko ze sa one od ktm ale mozesz sobie zlapac jakies wymiary i moze akurat beda pasowaly. Pozdro

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650