1 Ostatnio edytowany przez doktor (2011-07-23 17:47:40)

Temat: [LC4] coś dziwnie piszczy

Witam.

Od dłuższego czasu mam mały dylemat z silnikiem lc4, mianowicie coś dosyć mocno popiskuje na zimnym silniku(dołączam filmik), jak się nagrzeje coś tam słychać ale nie jest tak uciążliwe jak na zimnym.

[url]http://www.youtube.com/watch?v=778-lFn4-iM[/url]

co zrobiłem:
- wymiana łożysk na wałku rozrządu
- wymiana łożysk na wałku wywarzającym
- sprawdzenie łożysk na koszu sprzęgłowym i wałku(wizualnie są ok)

Nie wiem gdzie szukać jeszcze przyczyny - główne łożyska wału?! Nie chce rozbierać w środku sezonu silnika w drobny mak.
Chciałbym zaznaczyć że nie stało się to z dnia na dzień tylko w sumie już odkąd go mam(ok 4500 km) już sobie popiskuje(może ze szczęścia?!
Dodam że nie zauważam niepokojącej ilości opiłków w oleju jak i na śrubko-filterkach... nie wiem co z tym zrobić tym bardziej że KTM nie przejmuje się zbytnio tym piszczeniem.


Czekam na pomocne propozycje:)

(dotyczy lc4 640 HF)

2

Odp: [LC4] coś dziwnie piszczy

Hmm to ze sobie popiskuje to na pewno nie ze szczęścia. . . ale wiesz co moze kiedyś nie zauważyłeś i do cylindra wpadła Ci taka mała biała myszka a ze jest głodna to sobie popiskuje :lol:
Rozbierz ten silnik puki działa mimo środka sezonu bo jak przestanie działać to sezon skończy Ci sie na ten tychmiast a wtedy bedzie lipa i wkurw ze nie straciłeś tygodnia czy dwóch na zapięcie guzika

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

3

Odp: [LC4] coś dziwnie piszczy

a mi tak piszczal .... jak lozyska wymienilem
dostarl sie i nic nie piszczy. (po okolo 3-5 kkm)

jak Ci sie nic nie rozsypalo po 4500 km to juz raczej sie nie rozleci...
moze mu zimno to piszczy...

olej masz 15w(costam) czy 10W(costam)?

4

Odp: [LC4] coś dziwnie piszczy

Jakie łożyska wymieniałeś sobekkk?

Raku to nie możliwe... zawsze w airbox'ie zostawiam RATKILLER...

Najlepiej rozebrać... ale chce mniej więcej wiedzieć czego i gdzie szukać. Chciałbym zaznaczyć że jak silnik się nagrzeje dźwięk jest o wiele mniej słyszalny

olej mam zalany 10w50

5

Odp: [LC4] coś dziwnie piszczy

pozostały łożyska na wale ....

i can do this .. here, hold my beer

6

Odp: [LC4] coś dziwnie piszczy

wszystkie: wał, balanser, skrzynia, rozrzad.
przy wymianie lozysk na wale dawales wal do osiowania ??

7

Odp: [LC4] coś dziwnie piszczy

sprawdz moze uklad wydechowy jezeli bedzie jakas nieszczelnosc to tez tak bedzie popiskiwal tym bardziej ze masz cichy fabryczny wydech:) nie jestem fachowcem ale moze cos w tym byc:)

8

Odp: [LC4] coś dziwnie piszczy

Łożysk na wale głównym nie wymieniałem - ostateczność ... a piszczenie układu wydechowego raczej odpada.
Wymienię jeszcze łożyska na pompie wody i zobaczę czy coś się poprawi.