1

Temat: FLEX HONE ktoś ma w-wa ???

czy ktoś w wa-wie posiada taką magiczną różdżkę ???????????

http://home.roadrunner.com/~gstowell/flex3.jpg
http://personalpages.tds.net/~nascarfans/ball.jpg

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

2

Odp: FLEX HONE ktoś ma w-wa ???

nie wiem na jak szybko tego potrzebujesz ale w UK duzego tego na ebayu
[url]http://shop.ebay.co.uk/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=+FLEX+HONE&_sacat=See-All-Categories[/url]
ok. 7dni i masz w PL

3

Odp: FLEX HONE ktoś ma w-wa ???

nie myślałem że ktoś to ma, w wa-wie jest jakaś firma co sprowadza stmech (google) długo się czeka

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

4

Odp: FLEX HONE ktoś ma w-wa ???

A mozesz napisac co to konkretnie robi?

Husqy SMR-R 450

5

Odp: FLEX HONE ktoś ma w-wa ???

niby ma poprawić jakość tych rysek w cylindrze,było o tym wspomniane w serwisówce drz
[url]http://www.youtube.com/watch?v=C7OpHrRkSQI[/url]

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

6

Odp: FLEX HONE ktoś ma w-wa ???

Mam pytanie czy ktoś już traktował tym swój cylinder?
Miał z tym do czynienia?
Pytam ponieważ na zagranicznych forach zdania są zróżnicowane odnośnie stosowania tego w 2T.
Podobno można tym uszkodzić nikasil przy kanałach.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: FLEX HONE ktoś ma w-wa ???

ja miałem do czynienia w robocie ...

generalnie w d... se to można włożyć i pohonowac

robiłem tym cylindry od kompresorów powietrza - jedna wielka lipa ... taki zestaw do regeneracji na 5 min no max 10
dajcie sobie spokój z tym wynalazkiem

DragStar 650-> CBR600RR-> VFR800FI->XL1000V->TE510->WR250F->R1150R

8

Odp: FLEX HONE ktoś ma w-wa ???

powiem tak, rozmawiałem z gościem który zajmuje się cylindrami itp. Powiedział mi, że honowanie cylindra na nicasilu zajmuje na prawdę sporo czasu żeby było widać efekty. Osobiście nie wierzę w tą szczotkę, co najwyżej może do czyszczenia butelek po mleku :]

TM 450 SMX , Ducati MTS

9

Odp: FLEX HONE ktoś ma w-wa ???

To zależy może kto co oczekuje.
Ogólnie ta szczota ma zrobić tylko ryski w celu lepszego dotarcia się pierścieni.
Typowe honowanie to zbieranie materiału w celu uzyskania porządnego wymiaru.
A ta szczota do tego nie służy.
Również jest cała gama różnych materiałów użytych do zrobienia tych kulek.
W zależności jaki materiał ma być obrabiany używamy innego narzędzia.
Ja się pytam ponieważ czytałem super opinie na temat tego narzędzia z tą uwagą, że zbyt długie użycie tego flexa może spowodować zebranie materiału z krawędzi okien cylindra.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10

Odp: FLEX HONE ktoś ma w-wa ???

no to ci wyjaśnię raz jeszcze

honowanie to nie tylko zebranie materiału ale rowniez nadanie rys pod określonym kontem itd itp ( chodzi głownie o tzw jodełkę)

flex hone ( masz rożne gradacje ) ale jeżdżąc wiertarka i byle jak to nici z tzw jodełki ... to nie robi nic innego jak draguje czy szlifuje powierzchnie cylindra

w testach które robiliśmy raz wychodziło mega super a raz chu...owo wiec nie ma recepty

ja nie polecam bo to nic innego ja papier ścierny w szczotce

amerykanei mowili o tym ze to robi powierzchnie bardziej szorstka ale niema nic innego z honowaniem i poprawa powierzchni
cylindra

mysle ze to nic nie da

strata kasy i tyle

DragStar 650-> CBR600RR-> VFR800FI->XL1000V->TE510->WR250F->R1150R

11

Odp: FLEX HONE ktoś ma w-wa ???

Głupi ten nasz kraj i tyle eehhh...

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12

Odp: FLEX HONE ktoś ma w-wa ???

Jeśli chodzi o 2T i tą szczotę, to tylko trzeba być niezłym ryzykantem, żeby nią zakręcić w otworze cylindra.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL