1

Temat: Mycie moto a karcher

Jak w temacie.
Czy traktujecie moto karcherem, takim na myjkach samochodowych?
Jeżeli tak, to na co zwracać uwagę - łańcuch, chłodnica, naklejki?
Jakieś doświadczenia, niekoniecznie pozytywne.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

2

Odp: Mycie moto a karcher

chłodnica, naklejki, wydech (zatkać)

3

Odp: Mycie moto a karcher

ja tam psikam jak leci :) ,no moze nie w wydech ....

i can do this .. here, hold my beer

4

Odp: Mycie moto a karcher

czesto mam dostęp do karchera myje jak leci tyle że delikatne elementy (naklejki,chłodnica ) pryskam z daleka by nie narobić szkód nigdy nie miałem problemów

5

Odp: Mycie moto a karcher

GłośnyPomarańcz napisał/a:

czesto mam dostęp do karchera myje jak leci tyle że delikatne elementy (naklejki,chłodnica ) pryskam z daleka by nie narobić szkód nigdy nie miałem problemów

ja równie robię w ten sposób. Nie leje do wydechu, na chłodnicę z daleka i nie myje na goracy silnik. Na naklejki trzeba uważać bo jedna straciłem na myjni właśnie

6

Odp: Mycie moto a karcher

Myję całe moto karcherem, kiedys z lanca +50%, co było błędem, lakier z silnika zeszedł, naklejka z wachacza pofruneła, ale za to rdza która była na dyfuzorze zeszła :)

7

Odp: Mycie moto a karcher

karcher srarcher
http://www.motorcycle-usa.com/photogallerys/Windham_SX_Daytona.jpg

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

8

Odp: Mycie moto a karcher

Tak jak pisali przedmówcy: Zatkać wydech, z daleka na chłodnicę, uważać na naklejki (ja też swojej szukałem po myciu),
no i chwilę odczekać nie myć na gorący silnik.
Jeszcze jedna ważna sprawa a mianowicie myć na sprawdzonych myjniach, gościu mył skutera i mu farba zeszła z felg jak po piaskowaniu. Okazało się, że używali dziadowskiego proszku, który nie do końca się rozpuścił.

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

9

Odp: Mycie moto a karcher

Przede wszystkim to strumienia nie kierować na łożyska w kołach, wahaczy i kiwaczkach tylnego zawiasu.


joł

10

Odp: Mycie moto a karcher

Mi zszedł lakier z całego zadupka oraz naklejka :) od tego czasu jestem znacznie ostrozniejszy :D

Husqy SMR-R 450

11

Odp: Mycie moto a karcher

Powiadasz ''SFMario'' ze nie kierowac strumienia na łożyska, kiwaczki ? a jak chcesz ''wygonić '' stamtąd piasek?
Bo ja zawsze tam na chwile przystaje z mocnym strumieniem zeby właśnie te brudy wymyć i wszystko jest ok.

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

12

Odp: Mycie moto a karcher

raku napisał/a:

Powiadasz ''SFMario'' ze nie kierowac strumienia na łożyska, kiwaczki ? a jak chcesz ''wygonić '' stamtąd piasek?
Bo ja zawsze tam na chwile przystaje z mocnym strumieniem zeby właśnie te brudy wymyć i wszystko jest ok.


Ja tam myje najdokładniej   ... tez nigdy się nic nie działo .

i can do this .. here, hold my beer

13

Odp: Mycie moto a karcher

Wyganiasz piasek a razem z nim smar, zastępując go wodą a w konsekwencji rdzą.
A później łożyska do wymiany.
Myj niższym ciśnieniem. Nie waląc bezpośrednio w uszczelnienia.


joł

14

Odp: Mycie moto a karcher

a najlepiej tak
http://4.bp.blogspot.com/_VYh-j6dcUzg/StvK4lzwP8I/AAAAAAAAAwk/MOzevJIY3D0/s400/BikiniBabeBikeWash5.jpg

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba