1

Temat: KTM tarcze / zacisk motomaster - pytania

Cześć.

Mam pewne dylematy dotyczące tarcz motomastera.

1. Jest tarcza supermoto street i supermoto racing. Street ma działać z seryjnym zaciskiem, racing tylko z zaciskiem motomastera racing. Co będzie nie tak w połączeniu tarczy motomaster racing z seryjnym zaciskiem?

2. Tarcze motomastera supermoto racing są rózne (inne numery produktów) dla KTMów 450/525/ SMR a inne dla EXC/SX. Wytłumaczy mi ktoś na czym ta różnica polega? I czy na moim EXC mogę poginać z tarczą motomaster racing dedykowana do SMR? :)

1a - jesli seryjny zacisk jest mocno niewskazany do tarczy motomaster racing to czy można nabyć niezbyt wygórowanym kosztem zacisk ładnie działający z tą tarczą oraz z seryjną pompką brembo od EXC?

---

Pozdrawiam
Hubert

2

Odp: KTM tarcze / zacisk motomaster - pytania

Ad 1a. Tak zapraszam do mnie na PW mam zacisk M-M dedykowany pod tarczę racing, który będzie dobrze współgrał z oryginalną pompką.






hubert napisał/a:

Cześć.

Mam pewne dylematy dotyczące tarcz motomastera.

1. Jest tarcza supermoto street i supermoto racing. Street ma działać z seryjnym zaciskiem, racing tylko z zaciskiem motomastera racing. Co będzie nie tak w połączeniu tarczy motomaster racing z seryjnym zaciskiem?

2. Tarcze motomastera supermoto racing są rózne (inne numery produktów) dla KTMów 450/525/ SMR a inne dla EXC/SX. Wytłumaczy mi ktoś na czym ta różnica polega? I czy na moim EXC mogę poginać z tarczą motomaster racing dedykowana do SMR? :)

1a - jesli seryjny zacisk jest mocno niewskazany do tarczy motomaster racing to czy można nabyć niezbyt wygórowanym kosztem zacisk ładnie działający z tą tarczą oraz z seryjną pompką brembo od EXC?

DR-Z 400ESM sold

3

Odp: KTM tarcze / zacisk motomaster - pytania

@rodman
Dzięki za PM, będę rozważał taką opcję :)

ad 1 - odpowiem sobie sam - tarcza street ma 4mm tarcza racing 5mm, 5mm może okazać się dla seryjnego zacisku zbyt grubo, tak?

ad 2 - gdzie ta różnica w tarczy do SMRa i do SXa/EXC???

---

Pozdrawiam
Hubert

4

Odp: KTM tarcze / zacisk motomaster - pytania

Ponieważ dalej nikt nie odpisuje to ja sobie dalej odpowiem sam.

ad 2 - tarcze nie różnią się niczym, różnica w produktach polega na tym że z tarczą dedykowaną do SMRa dodają podkładki potrzebne do przesunięcia zacisku hamulcowego (seryjna tarcza 310mm).

pozostaje jeszcze ta kwestia grubej tarczy 5mm moto-master racing w seryjnym zacisku brembo z EXC - ktoś coś powie? :)

---

Pozdrawiam
Hubert