1

Temat: Co mam wybrac ? Poprosze o pomoc!

Witam. Mam 16 Lat ,186cm i 74kg wagi. Zwracam się do was ponieważ mam ogromny dylemat , Chce kupić sobie na koniec wakacji Crossa 125, interesuja mnie modele Honda Cr 125,Yamaha Yz 125,Husqvarna Cr,Wr 125,Kawasaki kx 125, Rok produkcji 1995-2001,Interesoje mnie co by dawało rady w trudnych warunkach , nie psuło się szybko, i wytrwało jak najwiecej moto godzin. Chciał bym poprosić Osoby które stykneły sie z każdym z tych Crossów o opinie jaki jest, Interesuje mnie tak ze Prawdziwa ilość koni , Bardzo często zostaje się przez to wprowadzonym w błąd. Kase jaka Ogarnoł bym na motor to około 2500zl-3500zl , Jak w 125 niema nic dla mnie może  250  ktoś nie drogie i dobre zna! Dzięki za odp i pozdrawiam

2

Odp: Co mam wybrac ? Poprosze o pomoc!

Za taką kwotę bardzo prawdopodobnie nie dostaniesz niczego w stanie nadającym się do przyjemnej niestresującej jazdy. Są to sprzęty wyczynowe więc nie wiem czy wiesz w co chcesz się pakować. Drogie w utrzymaniu są. A za tą kwotę o której piszesz zapewne większość sprzętów będzie miało sieczkę w silniku.

3 Ostatnio edytowany przez kamilKML (2011-07-16 19:23:44)

Odp: Co mam wybrac ? Poprosze o pomoc!

Chciał bym ci powiedzieć że  na motor sobie zmieram od miesiąca ja mam tylko kupic a co do remontu to moji rodzice beda fundowac wiec co do tego to spokojnie , mowisz ze kazdy z nich jest praktycznie podobny a ktora z  tych marek  jest naj mniej wadliwa , jestem zainteresowany Marka Husqvarna lecz nie wiem jak wypada ona przy innych bardziej znanych markach.

4

Odp: Co mam wybrac ? Poprosze o pomoc!

Czy znajdzie się osoba umiejaca ocenic Marke Husqvarna na tle innych znanych marek? : )

5

Odp: Co mam wybrac ? Poprosze o pomoc!

Kup to co w najlepszym stanie (jak się dba tak się ma) ale za tą cenę nic ciekawego nie kupisz, no i żeby części były łatwo dostępne i poza motorem i ewentualnym remontem kasa na ochraniacze, ubranie musi być bo bez tego ani rusz !!

6

Odp: Co mam wybrac ? Poprosze o pomoc!

jak dozbierasz kolejne 3500 pln to odswiez temat, za ta kase (2500-3000) to kupisz sobie  klopot a nie  krosowke

i can do this .. here, hold my beer

7 Ostatnio edytowany przez kamilKML (2011-07-17 10:42:09)

Odp: Co mam wybrac ? Poprosze o pomoc!

Na innym forum powiedziano mi że za okolo 4000zl znalazł bym sobie cos fajnego, lecz interesoje mnie 250  nie wiem tylko czy Honda czy Yamaha moze jakies sugestie ?

8

Odp: Co mam wybrac ? Poprosze o pomoc!

Nie wiem na jakim forum tak Ci powiedzieli ale z doświadczenia wiem, że za 4000 to będzie słaba opcja. Co do hondy czy yamahy to powie m tak jak kolega parę postów wyżej: " kup to co w lepszym stanie".

9

Odp: Co mam wybrac ? Poprosze o pomoc!

Siemanko , dozbieraj to po pierwsze , po drugie mogę polecić moją Derbi Sende 125 Baja SM za jakies 4800~ zł rok 2006 więc stosunkowo młoda , za wymienioną przez ciebie kwote to możesz kupić motorynkę w dobrym stanie lyb chińskiego krosa... heh

10

Odp: Co mam wybrac ? Poprosze o pomoc!

Za tą kasę to jakieś enduro prędzej niż crossówkę  :)

http://bikepics.com/members/bolekzko/

Honda XR 125 > Suzuki DRZ 400 SM > Suzuki DRZ 400 SM > Husqvarna SM 125 S > Suzuki DRZ 400 ESM > i znowu nic ..

11

Odp: Co mam wybrac ? Poprosze o pomoc!

...albo kup "takie coś" , zajeździj, potem dozbieraj i zmień na dobrą markę/model....
[url]http://allegro.pl/show_item.php?item=1721440808[/url]

Hardcore - it's more than music...

12

Odp: Co mam wybrac ? Poprosze o pomoc!

a autor tematu ile ma przelatane mh na krosie ?

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

13

Odp: Co mam wybrac ? Poprosze o pomoc!

Po pytaniach sądzę że '0' napisz czy jeździłeś w ogóle na jakiś motorach jeśli tak to jakich i ile bo 250tka w 2t na początek zapewniam Cię to nie najlepszy wybór bo dużo nie trzeba żeby zostać sponiewieranym.

A czy honda czy yamaha to co  w lepszym stanie weź, i do oględzin weź kogoś kto się zna na takich motorach bo można kupić minę i nie starczy 2x tyle co motor kosztuje, a przy nie najnowszych motorach nie ma co się spodziewać że będzie w stanie igła (bez wkładu finansowego) bo takich nie ma, chyba że nowy z salonu.

Posiadanie crossa to nie tylko jazda tylko ciągłe przeglądy, wymiany części eksploatacyjnych i nie tylko a części są drogie i nie ma co oszczędzać bo nie ma tu miejsca na druciarstwo i trytytki, jak dbasz tak masz.

Radzę dużo poczytać o użytkowaniu, eksploatacji crossa jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś bo można się potem zdziwić.

14

Odp: Co mam wybrac ? Poprosze o pomoc!

@Łukasz125 : B.dobre podsumowanie

Hardcore - it's more than music...

15

Odp: Co mam wybrac ? Poprosze o pomoc!

Za ta kase radze kupić yamaha dt 125,honde crm 125,husqvarne wre 125 w takiej kasie do 3,5 zmiescisz sie oczywiscie wymieniłem 2 paki bo raczej w 4t bedzie lipa.

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004