1 Ostatnio edytowany przez matid (2011-06-17 14:26:52)

Temat: Supermoto - różne pomysły ;)

Witam!
Myślę nad kupnem supermoto. Niestety nie mam dużych zdolności (wcześniej jeździłem skuterkiem Yamahą Aerox, YBR 250 jako L-ka  :P  i pare razy jechałem na aprili rs 125) Prawdopodobnie wszyscy polecą mi DRZ... wiem moto fajne i dla początkujących, a zarazem bezobsługowe. Nie ukrywam, że trochę ciągnie mnie do jakiejś husqvarny czy ktm-a, ale nie wiem czy to będzie dobry pomysł... Po pierwsze brak umiejętności, a po drugie większe koszta utrzymania. I tu mam pytanie co polecacie na początek tylko DRZ czy może da radę ogarnąć "mocniejszy sprzęt" ?
Dodam, że myślałem nad husqvarną smr 450 lub 510, albo ktm exc 450. Czy dałoby radę opanować te sprzęty? Może polacacie coś innego? Jak jest z utrzymaniem tych modeli? Chodzi mi czy często trzeba coś przy nich robić, dostępność części i koszty utrzymania.
Pozdrawiam!
Matid

2 Ostatnio edytowany przez Kwiatek89 (2011-06-17 14:58:20)

Odp: Supermoto - różne pomysły ;)

Zadałeś pytanie i sam na nie odpowiedziałeś. Jak niczym mocnym nie jeździłeś to na 90% nie ogarniesz wyczyna 450 tki :] poza tym przejrzyj forum. Temat pierwszego supermoto już był wałkowany

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

3

Odp: Supermoto - różne pomysły ;)

Dokładnie -oprócz DRZ'y podałeś same wyczyny, więc zapomnij o ich prostym i tanim utrzymaniu...

Hardcore - it's more than music...

4

Odp: Supermoto - różne pomysły ;)

właściwie to liczy się to co pod kopułą a nie sprzęt ale....

na pierwszy sprzęt było już wałkowane:
Honda FMX
Yamaha TT/XT
Honda XR650

+ ew. rzeźby z innych enduraków :)

5

Odp: Supermoto - różne pomysły ;)

"Przeleć" szybko TEN wątek - powinien pomóc w wyborze (ew. skróceniu listy zakupów) :

[url]http://forum.supermoto.pl/topic17253-drz-400-sm-za-10-tys-warto.html[/url]

Hardcore - it's more than music...

6

Odp: Supermoto - różne pomysły ;)

exc, smr to sa drogie sprzety w utrzymaniu, co chwile wymiany oleju jakies regulacje itp itd, i palą jak smok wiem z doświadczenia czewgo nauczyła mnie 525, ale to jest za to moto z mega wielka pizdą :D zapierdala jak trzeba i nigdy mocy nie brakuje. Coś za coś.

BYŁY:
Yamaha Xt125/140x--> Ktm EXC 525 sm--> KTM Superduke990--> KTM SMC 690--> Yamaha Raptor700R--> KTM EXC 525 SM--> SZUKAM!!

7

Odp: Supermoto - różne pomysły ;)

po co znowu taki temat ?

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba