1

Temat: zębatka a ogniwa w łańcuchu

Witam,

Mam standardową zębatkę w SM (42 zęby z tego co pamiętam) i do tego łańcuch (chyba 110 ogniw). Chciałbym zmienić na zębatkę z tyłu 48 zębów. Ile musze dokupić ogniw do łańcucha? Jak to sie liczy?

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam,
Sosen

2

Odp: zębatka a ogniwa w łańcuchu

dokupic ogniw?

[url=http://www.gearingcommander.com]www.gearingcommander.com[/url] to liczy

Wgrywam mapki do KTM'ów
tel: 797 237 537

3

Odp: zębatka a ogniwa w łańcuchu

Idz do garazu i policz ile trzeba ogniw na 6 zębów zębatki... powiem Ci, że odpowiedź cię nie zaskoczy, a powiem dodatkowo, że na jeden ząb nie wchodzi półtorej ogniwa...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

4

Odp: zębatka a ogniwa w łańcuchu

Hehe, rzeczywiście ;) poniedziałek rano. Sorki za durne pytanie.

Jeżeli chodzi o dokupywanie, to tak chciałbym dokupić parę ogniw i dokuć do łańcucha. Z tego co wiem to jest to możliwe. Czy sie mylę?

Pozdr.
Sosen

5

Odp: zębatka a ogniwa w łańcuchu

nie mylisz sie ale kup zakuwke a nie zapinkę

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

6

Odp: zębatka a ogniwa w łańcuchu

Ok dzieki. Czy żywotność i wytrzymałość łańcucha bardzo spada? Czy lepiej jest kupić cały zestaw napędowy np od drz E z obiema zębatkami i łańcuchem odpowiedniej długości?

7

Odp: zębatka a ogniwa w łańcuchu

zdaje się że lepiej wymienić cały zestaw, chyba że ci nie będzie przeszkadzać nierównomiernie rozciągnięty łańcuch

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

8

Odp: zębatka a ogniwa w łańcuchu

To zależy czym sie takie coś objawia?

9

Odp: zębatka a ogniwa w łańcuchu

szarpanie, jakbyś wrzucił za wysoki bieg i nie było momentu, albo jak za niskie obroty w LC4 :)

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

10

Odp: zębatka a ogniwa w łańcuchu

no to jednak pomyślę o nowym zestawie od drz E. Będzie łatwiej i bezpieczniej. ;)

11

Odp: zębatka a ogniwa w łańcuchu

Mam jeszcze jedno pytanie.

Jeżeli zębatka tylnia jest standardowa dla SM (42 zeby?) i łańcuch jest w połowie naciągu, to czy jest szansa, ze zębatka z 48 zębami wejdzie?

12

Odp: zębatka a ogniwa w łańcuchu

sosen napisał/a:

Mam jeszcze jedno pytanie.

Jeżeli zębatka tylnia jest standardowa dla SM (42 zeby?) i łańcuch jest w połowie naciągu, to czy jest szansa, ze zębatka z 48 zębami wejdzie?

nie

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

13

Odp: zębatka a ogniwa w łańcuchu

Dzięki. Zakladam w takim razie kolejny temat w kategorii KUpie ;)

14

Odp: zębatka a ogniwa w łańcuchu

Temat dwóch zapinek. Może to przypadek, ale ja miałem dwie zapinki obok siebie i jedna pękła przy redukcji z 5 na 2. Dobrze, że nic się nei stało

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

15

Odp: zębatka a ogniwa w łańcuchu

a nie łatwiej kupić dwie zębatki ?? zamiast bawić się z łańcuchem, z przodu dajesz mniejszą, z tyłu większą i długość łąńcucha zostaje...