16 Ostatnio edytowany przez gierwi (2011-02-24 23:39:15)

Odp: spotowe sprzęgło ktm 525

gierwi napisał/a:

Ten hamulec to pewnie trochę jak slipper działa, wciskasz tylny hebel lewą ręką a jednocześnie lekko wysprzęglasz, przynajmniej "taka jest moja koncepcja, tak ja to widzę".


hehe gierwi czyli podczas redukcji również tylne kolo jest przyhamowane ? ? ?

HUSABERG 82

17

Odp: spotowe sprzęgło ktm 525

A nie używasz tylnego hebla?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

18

Odp: spotowe sprzęgło ktm 525

nie zawsze przy redukcji używam tylnego hamulca rozwiązanie w tym sprzęgle przynajmniej na początku może to być trochę mylące  :)  :)  :)

HUSABERG 82

19

Odp: spotowe sprzęgło ktm 525

Napisałem że tak mi się wydaje i moim zdaniem ma to sens. Na filmiku wygląda na spore możliwości regulacji, a to oznacza możliwość dobrania sobie odpowiednich proporcji sprzęgło/hamulec. Ja tam specem od ślizgania się nie jestem, ale znawcy twierdzą że powinno się hamować tyłem żeby kontrolować wielkość uślizgu. To w teorii, a w praktyce to  jak kupię supermoto to będę sprawdzał  :)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

20

Odp: spotowe sprzęgło ktm 525

pieknie ładnie a jak masz hydrauliczne sprzegło :D?

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

21

Odp: spotowe sprzęgło ktm 525

A co to ma do rzeczy?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

22

Odp: spotowe sprzęgło ktm 525

cross napisał/a:

pieknie ładnie a jak masz hydrauliczne sprzegło :D?

to musisz sobie wyrzezbic bo oni zrobili pod linke ;)

Wgrywam mapki do KTM'ów
tel: 797 237 537

23

Odp: spotowe sprzęgło ktm 525

vilku napisał/a:
cross napisał/a:

pieknie ładnie a jak masz hydrauliczne sprzegło :D?

to musisz sobie wyrzezbic bo oni zrobili pod linke ;)


Ja mialem w ktm reklusa ze sprzeglem hydraulicznym. Miałem pompe radialna magury po lewej stronie kiery, która spieta byla z tylnym hamulcem i jednoczesnie ze sprzeglem. Na przewodzie byl zalozony poprostu trójnik, wciskajac klamke lekko wysprzeglalo a jednoczesnie dzialal tylny hamulec.

#79

24

Odp: spotowe sprzęgło ktm 525

Ja juz troche polatałem na tym sprzęgle fajna zabawa :P

25 Ostatnio edytowany przez didos239 (2014-11-16 15:46:35)

Odp: spotowe sprzęgło ktm 525

a wysprzęglanie reklusa manetką raczej nie możliwe, bo kulek łożyskowych co dociskają docisk nie ma jak cofnąć mechanicznie

26

Odp: spotowe sprzęgło ktm 525

Bardzo ciekawe jest sprzężenie sprzęgła i tylnego hamulca  - odpowiednie zestrojenie i może być ciekawie.
tylko  czy lewa ręka to wytrzyma ( w yamasze sprzęgło chodzi jak w traktorze - to nie to co w KTM  czy Husce )
Ale i jest na to patent ( nie HYMEC magura )  - serwo mechanizmy z modeli RC   - potencjometr przy klamce  lub na dźwigni przy silniku  serwo z cięgłem lub linką przy hamulcu tylnym   + 1 miesiąc na zestrojenie  :D