16

Odp: Wentylatory chlodnicy KTM 520

Zrobisz jak chcesz ,ale moja wskazówka nie podłączaj nic bez przekaźnika co ma spory pobór prądu .... :)

i can do this .. here, hold my beer

17

Odp: Wentylatory chlodnicy KTM 520

robocop napisał/a:
Bondek napisał/a:

a masz prąd stały czy zmienny?

gdzie w aku prąd zmienny???  :o  w gniazdku masz zmienny a w aku, bateriach i większości prądnic a ogólnie w moto czy samochodach masz stały!!! standartowo 12 volt i pewnie ze 150W generuje prądnica w motorku


często zdarza się że motocykle palone na kopkę maną jedynie uzwojenie alternatora bez stabilizacji (dla żarowek nie ma to znaczenia) stąd moje pytanie, jeśli jest akumulator to wtedy jasne że stabilizacja musi być.

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

18 Ostatnio edytowany przez wyrzyk969 (2011-01-17 19:46:18)

Odp: Wentylatory chlodnicy KTM 520

tak i to jest tak zwany regulator napięcia jeżeli się nie mylę, jeżeli jest tak jak mówisz to można na krótko podłączyć do wyjścia 12v a zmienny prąd jaki w motorku jest to tylko na iskrę a reszta stały a z tym aku to racja tam nic nie pisałeś o nim ale chyba ktoś napisał że zmienny jest w aku i Twoja wypowiedź pasowała mi do napisania że w aku jest stały ;] jak Cię uraziłem to sorki nie miałem zamiaru ;]

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

19 Ostatnio edytowany przez sabek_d (2011-01-17 20:34:53)

Odp: Wentylatory chlodnicy KTM 520

Bondek napisał/a:
robocop napisał/a:
Bondek napisał/a:

a masz prąd stały czy zmienny?

gdzie w aku prąd zmienny???  :o  w gniazdku masz zmienny a w aku, bateriach i większości prądnic a ogólnie w moto czy samochodach masz stały!!! standartowo 12 volt i pewnie ze 150W generuje prądnica w motorku


często zdarza się że motocykle palone na kopkę maną jedynie uzwojenie alternatora bez stabilizacji (dla żarowek nie ma to znaczenia) stąd moje pytanie, jeśli jest akumulator to wtedy jasne że stabilizacja musi być.

robocop napisał/a:

tak i to jest tak zwany regulator napięcia jeżeli się nie mylę, jeżeli jest tak jak mówisz to można na krótko podłączyć do wyjścia 12v a zmienny prąd jaki w motorku jest to tylko na iskrę a reszta stały a z tym aku to racja tam nic nie pisałeś o nim ale chyba ktoś napisał że zmienny jest w aku i Twoja wypowiedź pasowała mi do napisania że w aku jest stały ;] jak Cię uraziłem to sorki nie miałem zamiaru ;]

ad1.
bardzo często się zdarza ze motorki palone na kopkę maja uzwojenie alternatora bez układu prostowniczego a z regulacja napięcia. Jeżeli regulacji napięcia by nie było to przy wolnych obrotach miałbyś jakieś 8V a na odcięciu ze 100V i wszystko byś popalił.
ad2.
Tak zwany regulator napięcia z nazwy służy do regulacji napięcia aby było ono w zakresie do 14,4v bez względu na obroty silnika. Aby mieć prąd stały wystarczy 4 diody jak już ktoś pisał wcześniej i zmontować mostek Graetza żadna sztuka i masz stały prąd.

SM570R była a teraz???