1

Temat: DR-Z 400E łańcuszek hałasuje na boku

Witam,

przychodzę do Was z zagwozdką:
jakieś 5 mth temu mechanik wymienił mi łańcuszek rozrządu. Wczoraj zorientowałem się, że przy pochyleniu moto na prawą stronę łańcuszek zaczyna hałasować (na 90% jestem przekonany że to dźwięk łańcuszka), wystarczy pochylić moto o dosłownie kilka stopni i zaczyna hałasować, stopień pochylenia nie ma znaczenia.
Jakieś pomysły co może być przyczyną tego stanu rzeczy?

Moto to DR-Z 400 E, rok prod. 2005, napinacz jest automatyczny.

dzięki za pomoc
pozdro

2

Odp: DR-Z 400E łańcuszek hałasuje na boku

hm, u mnie też coś wyje po prawej stronie, też stawiałem na rozrząd, ale po wymianie nic nie pomogło i tak zostało, z tym, że wcale nie muszę chylać motocykla na boki.

pozdr

3 Ostatnio edytowany przez tabul (2011-01-14 00:00:32)

Odp: DR-Z 400E łańcuszek hałasuje na boku

turniq sprawdź napinacz, może sprężynka pękła albo zapadka...

4

Odp: DR-Z 400E łańcuszek hałasuje na boku

teoretycznie gdyby był to napinacz to wył by łańcuch niezależnie od pochyłu moto... ale warto sprawdzić.

5

Odp: DR-Z 400E łańcuszek hałasuje na boku

łańcuszek będzie lekko hałasował w DRZ.
jeżeli chcesz aby był cichszy to musisz zamontować MCCT zamiast seryjnego ACCT

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: DR-Z 400E łańcuszek hałasuje na boku

DRZ-eta tak MA  :P  :P  :P  :P

sprzedam części :
DRZ 400 , KTM EXC 400 / 520 / 525
zamienię koła enduro na koła SM
gg 6777220

7 Ostatnio edytowany przez tabul (2011-01-14 15:39:25)

Odp: DR-Z 400E łańcuszek hałasuje na boku

hacker33 co to mcct , acct ? czemu piszesz jakimiś dziwnymi skrótami zamiast po polsku ?? sorry ale długo siedze w elektromechanice i mcct do mnie nie przemawia, więc co mają powiedzieć początkujący mechanicy ??

Manual Cam Chain Tensioner - Manualny Napinacz łańcucha rozrządu

ale to jest polskie forum więc ??

ja tego nie polecam amatorom mechaniki, bo jak ktoś zbyt luźno lub zbyt mocno napnie to wiadomo że coś się spierdo....

8

Odp: DR-Z 400E łańcuszek hałasuje na boku

tabul napisał/a:

hacker33 co to mcct , acct ? czemu piszesz jakimiś dziwnymi skrótami zamiast po polsku ?? sorry ale długo siedze w elektromechanice i mcct do mnie nie przemawia, więc co mają powiedzieć początkujący mechanicy ??

Manual Cam Chain Tensioner - Manualny Napinacz łańcucha rozrządu

ale to jest polskie forum więc ??

ja tego nie polecam amatorom mechaniki, bo jak ktoś zbyt luźno lub zbyt mocno napnie to wiadomo że coś się spierdo....

piszę tak jak to się nazywa i tak jak tego się szuka w sklepach.
i nie bądź od razu taki poprawny politycznie

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD